bihter ziyagil

Durum: 252 - 0 - 0 - 0 - 15.06.2019 22:48

Puan: 2531 -

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

ben bihter, evet ben bir bağımlıyım.
  • /
  • 11

çomü sözlük

abi yeter ya yeter artık şu sözlüğe bitti deyinde bitsin. bitti demediğiniz için resmiyet kazanmadı bitikliği ama bitti hadi abi hadi siz bi bitti deyiverin şuna :d

18 mart üniversitesi

gece gündüz çalışıp biricik yavrularını alın teriyle okutma hayalleriyle yolladığı ama aslında masum çocuklarının götü başı dağıttığı üniversite

16 haziran ekrem imamoğlu binali yıldırım canlı yayın

anlamadığım şey iktidar neden muhalif düşüncedeki moderatörleri istiyor ? bundan da bir oyun mu çıkacak ? objektif bir yayın mı olacak ? bu da bir çeşit algı operasyonu mu ? bu canlı yayın ne kadar iyi bir şey olsada şüphelenmemek elde değil ne yazık ki. hiç beklenmedik bir olay umarım demokratik ve bağımsız bir yayın olur iki adayada özgür basın gücüyle özgürce sorular yönlendirilir ve dürüstçe cevaplanır. (yersen)

patpat

adının hakkını veren çiftçinin işini gören küçük çapta ulaşım, taşıma aracı.

zümrüt apartmanı

kanımın çekildiği kitap yazıyorum ama literatürdeki kitap kelimesinin anlamı bu değil iğrençliğin yazıldığı müsveddeler diyeceğim. abdullah şevki adında bir kansız yazmış, yansıtmış hayal dünyasını hatta. kanımı donduran satırları okurken gözlerim doldu. ağzında diş bile çıkmamış bebek için kurulan fanteziler yazmış orospu çocuğu. bir insan böyle kirli zihniyeti nasıl barındırır nasıl böyle düşünceleri var kanım çekildi aklımda onca küfür kafamda bunlar gördüklerimiz ya göremediklerimiz sorusu. eşeğe köpeğe hayvana bebeğe çocuğa kadına kalkan hakkından gelemediğiniz uzuvunuz umarım götünüzde parçalanır orospu çocukları. yayın evi ve yazar hakkında şikayetlerimizi yapalım.

çomü sözlük

eee ben dedim dedim kimse beni dinlemedi bakın noldu şimdi :d

bir ilişkideki en önemli şey

şeyma subaşının çıkaracağı kitaba isim önerileri

şeyma subaşının dex yayınlarına ait kitap çıkartacağı son gün konusu oldu. sosyal medya da biraz olay yarattı. kitabın ismi ‘sadece şeyma’ imiş.

eğer siz kitaba isim koyacak olsaydınız ne koyardınız ben başlıyorum

şeyname
festivaller ve insanlar
fakat para bu derin bir tutku

şeyma subaşı ve acun ılıcalının boşanması

son bilgi acun ılıcalının deren talu’ya miami’de ev aldığı, şeyma subaşınında çağatay ulusoy’la görüştüğü iddia ediliyor.


ve doğru habermiş. acun ılıcalı boşanmayı onaylamış.

şeyma subaşı ve acun ılıcalının boşanması

bir duyuma göre aralarında uzun süredir kara bulutlar varmış ve bir hafta içinde boşanıp basın toplantısıyla bunu yayınlayacaklarmış.

gerçekten doğruysa türkiye de sağlam bi
magazin bombası olur. çıkacak capsleri düşünerek şimdiden eğleniyorum :d

https://www.google.com.tr/amp/s/onedio.com/amp-haber/bosaniyorlar-mi-acun-ilicali-ve-seyma-subasi-nin-ayrilik-haberleri-ortaligi-karistirdi-850523

külotlu çorabın kayma sorunsalı

külotlu çorabın hızlı yürüme, koşma vb. eylemlerde yer çekimine yenik düşüp aşağı kayma sorunudur. öyle ulu orta popodan tutup çekilemeyeceği için hız ve hareket eylemlerinizi yavaşlatır. eğer ki yanınızda kız arkadaşlarınız varsa şanslısınız anında çevreniz de etten duvar örerek hızlı bir hareketle bu durumu geçici olarak ortadan kaldırabilirsiniz. aynı şey popo arasına kaçan donda da geçerlidir.

bülent ecevit

halkçı bülent ecevit’in ölümünün yıl dönümünde saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

türk siyasetinden tertemiz ayrılan nadir siyasetçilerimizden. türk siyasetinin karaoğlan’ı. başbakan, şair ve siyaset insanı

sabahattin ali

son zamanlarda ülkemizde büyük ilgi göre yazar ve şairdir. bir çok dile çevrilen kürk mantolu madonna adlı eseri ingilizceye çevirilerek dünya klasiği olma yolundadır.

sizin yüzünüzden melekler derse gelmiyor

ee devamsızlıktan kalsınlar o zaman

evrenin-kaderi

kozmolojik bir sorun olan evrenin nasıl yok olacağı hakkında çıkan teorilerdir. yaklaşık 6 milyar yıl sonra gerçekleşmesi beklense de çoktan kemiklerim bu dünyadan göçüp gidecek olsa bile beni düşününce ürperten olaydır. evrenin ani bir sonu mu olacak yoksa yavaş yavaş mı yok olacak ?http://www.wikizeroo.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9FdnJlbmluX25paGFpX2thZGVyaQ

https://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/06/150616_vert_ear_evrenin_sonu

harf devrimi

türkiye'de 1 kasım 1928 tarihinde 1353 sayılı "yeni türk harflerinin kabul ve tatbiki hakkında kanun"un kabul edilmesi ve yeni alfabenin yerleştirilmesi sürecine genel olarak verilen isimdir. arap alfabesi yerine türk alfabesinin kullanımının kabul edilmesidir.

çomü öğrencilerinin elektrikli otomobil üretmesi

elektrikli otomobil üretmeyen üniversite kendine üniversite demesin zaten.

hayatınızı özetleyen cümle

hayatım öyle boş ki sik vursan toz çıkmaz

ragnar

bi aralar entry girmek, en çok entry giren yazar olabilmek için başlık altına utanmasa sadece noktalama işaretleri koyup boş boş entry girecek olan yazardı. ooooh bi üzüldüm bi üzüldüm gittiği için. hadi bugün de sözlüğün bayramı olsun :d

dua ile havalimanı açmak

evet arkadaşlar eşi benzeri olmayan istanbul’un üçüncü havalimanı istanbul airport 29.10.2018 tarihinde açıldı. açılışa bir çok bakan ve cumhurbaşkanı katılım gösterdi. kürsü de yapılan konuşma sonrası dua edilerek havalimanı açılışı resmileştirildi. kazanılan ilk 5€ siftah niyetine yere atıldı daha sonra çerçeveletip dış hatlar giriş kapısının sağ tarafına asıldı. yolunuz düşerse mutlaka görmenizi tavsiye ederim. vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

medellin'den son bir entry

medellinin aramızdan ayrılmasına üzüldüm tüh, takip edip komik bulduğum nadir insanlardandı. favdaşımdı :d lakin onsekiz mart sözlüğe geçiş yapması baya bi komik olmuş. hem gitmesi hem de oralara geçmiş olması baya bi üzücü/güldürücü

çomü sözlük neden tutmadı?

herkes okumayı seviyor yazmayı değil. yazın arkadaşlar yazın aklınıza ne gelirse yazın okuyup geçmeyin söz uçar yazı kalır yazın.

cinsellik içermeyen bir başlık

fasılcının entrylerini gören taze yazarların ya da modların böyle başlıklar açarak ilgi fav artı oy falan talep ettiğini düşündüğüm başlıklar.

edit pardon tersini yazmışım

marmaray

babamın onların yaptığına güvenilmez diyerek binmemi yasakladığı tek ulaşım aracı galiba :d

nothing else matters

guitar hero’dan çalmadan çıkılmayan şarkı
  • /
  • 11

çomü sözlük

ilk zamanlarında zirveyi yaşamış olan sözlük. ilk zamanlarını özlemiyor değilim.

aniden konuşmayı kesen yakın arkadaş

çomü sözlük

modluk tahtından indirilenlerle doğru tercih yapmış bir yönetici kadrosuna sahip, fakat daha atik, kalemi ve zekası kuvvetli mod bulması gereken sözlük şeysi. manidar kalması niyetiyle.

rakı masasında sohbet edilmek istenen ünlüler

şeyma subaşının çıkaracağı kitaba isim önerileri

zenginliğe giden yol.
zenginleri çarpma sanatı.
yap çocuğu al saltanatı.

şeyma subaşının çıkaracağı kitaba isim önerileri

bir ömür nasıl gezilir
bir genç kızın gizli seyahatleri
evinde oturamayanlar
insan ne ile gezer

şeyma subaşının çıkaracağı kitaba isim önerileri

çiğli 2.ana jet üs komutanlığı

hava harp okulundan yetiştirilen genç subayların ilk pilotaj eğitimlerini gördükleri şanlı kartal yuvası..hava üssünün girişindeki “dünyanın en bilekli pilotları bu üste yetiştirilir” tabelası görülmeye değerdir.

22 yaşındaki gencecik subaylar burda gördükleri eğitim sonrasında süpersonik muharip savaş uçaklarına kumanda verme yeteneğini kazanmış savaş pilotu ünvanına sahip olarak ülkenin çeşitli hava birliklerine tayin olurlar.

tsk’daki genel birlik adı türk hava kuvvetleri izmir çiğli 2.ana jet üs uçuş eğitim merkez komutanlığıdır..büyüleyici

büyüdüğünüzü ne zaman anladınız

geçen yılbaşında. sevgilimle oturmuşuz rakı içiyoruz meze yiyoruz, saat 12ye sevişerek giriyoruz, 12den sonra ise arkadaşların evine gidip orada eğleniyoruz. o gün tam dizilerdeki filmlerdeki gibiydi, biraz büyük hissettirdi.

türk hava kuvvetleri

yakın zamanda f-35 joint fighter uçaklarını da filolarına katacak ekstrem seviyede başarılı eşsiz hava gücü..

malatya 171. korsanlar ve eskişehir 111.panterlere tahsis edilecek savaş uçaklarımız sayesinde şehir semaları güzel ve gürültülü eğitim uçuşlarına sahne olacak.

güneydoğu havasahasını korumakla görevli diyarbakır 8.ana jet üssü için tercih edilmemeleri üzücü :(

 resim


yeni jenerasyon f-35 için
 resim
kız gibi kızz

Toplam entry sayısı: 252

18 mart sözlük

en başta bir şaşkınlık yaşadım. sonra bir takım gülmeler...
konulara tam hakim olmadığımız bir takım anlaşmazlıklar var ve ikiye bölünülmüşlük var görüyorum. yeni sözlük fikri ve katılım için bilgilendirme de aldım ve aynı şekilde cevap vermiştim. bu olayın çok saki ve çakma duracağını düşünüyordum ve bu başlık emin olmamı sağladı gibi.
evet güzel yeni sözlük açılmış ve katılmak istiyorsunuz ama reklamını burda yapmaya utanmıyor musunuz ? açıkçası bu başlığı açıp reklamını yapmak bayağı komik olmuş.
madem burdan sıkıldınız sorunsuz çekin gidin çiçeği burnunda sözlüğe gerçekten bunu savunma amaçlı yazmıyorum belki ben de o sözlüğe gelirim, tutan sözlük o olur bilinmez ama asla böyle bi kalitesizliği yapmam sanırım. hatta bu yüzden -1 den başlayan sözlükte diyebiliriz. lise de çok sık kullandığımız bir tabir vardı ‘çocuk musun abi??’

not: istediğiniz kadar eksileyin ister bin kere eksileyin ama bir takım tartışmalar ardından yeni sözlük açıp reklamını burda yapmak kadar basit, ucuz ve aptalca bir olay olamaz. hayırlı işler :)

pisuvar zorlukları ve hikayeleri

pipin var ve rahatça işiyorsun. ne zor olabilir ki ?

fasılcının sözlüğün en kalitesiz yazarı oluşu

fasılcıyı da biraz tanıyorsam şu an keyif birasını açıp verdiği rahatsızlıktan dolayı sinsi sinsi nasıl da mutlu oluyordur.

sözlük yazarlarının yaptığı illegal işler

illegal mıdır bilmem ama size hayatımın en adrenalinli anısını anlatayım. 2017 zorunlu yaz stajımı istanbul atatürk havalimanında yapacaktım. ve gerekli eğitimleri iş güvenliği vb. almak için havalimanının karakoluna gittim, seminer/sunum orada olacaktı. oldukça kalabalık olduğu için usulca en arkalarda kendime bir yer bulup, sırt çantamı da kucağıma alıp oturdum. bu sırada kapıda az önce bize sunum yapacağını anladığım sivil polis memuru yanıma gelip bir dakika gelir misin dedi. çantamı x-ray cihazından geçirirken bir sorun olduğu aklıma geldi ve çantamı kontrol edeceğimizi düşünerek oturduğum yerden kalkarak yanına doğru yürümeye başladım. o sırada içeri girmek üzere olan bir erkek ve bir kadını daha çevirdi bir dakika diyerek. üçümüzün tek ortak noktası sırt çantamız olmasıydı ve bu görüntüyle seminerde suçlu ya da mağdur rolleri canlandırmak için görevli olacağımızı düşündüm. bu sırada polis memuru sizinle tatbikat yapıcaz, biliyorsunuz 2016 yılında havalimanına yapılan bombalı saldırıda bir çok arkadaşımızı kaybettik, bu yüzden ara ara tatbikatlar yaparak güvenlik zafiyetlerini öğrenmeye çalışıyoruz dedi. hala ne olduğunu tam anlayamamıştım. bu sırada erkek, polis memuruna kimliğini göstermesi gerektiğini belirtti ve memur bizi ikna etmek için polis kimliğini gösterdi ve kapıda üniformalı polislerle konuşarak bakın inanın izlenimi verdi. o an hiçbir şey diyemedim ve bizi götürdüğü arabaya bindik. hala ne olduğunu tam anlayamadan bir iş çantası çıkardı ve bize içini göstermeyecek şekilde çantayı açtı. ilk olarak ön koltuğa oturan erkeğe bir su matarası uzattı, şeffaf renkli matara içinde kurulu düzenek bir bomba olduğu aşikardı. sonra bana kalınca bir kitap uzattı çocukta bomba olduğu ihtimalini düşünerek içerisinde kesici delici alet olduğunu düşündüm. sonra bana kolundaki erkek kalın gümüş saati uzatıp bunu çantanın farklı bir gözüne koy dedi. son olarak kıza oyunca ayı uzattı, onun içerisinde de uyuşturucu madde olduğu hissi uyandı içimde. daha sonra polis memuru biraz ciddileşerek iç hatların önüne gidicez, bu arabadan indiğinizde üçünüzde birbirinizi tanımıyorsunuz, 3 adet x-ray cihazından aynı anda geçmenizi istiyorum, eğer sizi durdururlarsa çantanızda anormal bir şey olmadığına tüm gücünüzle ikna edin ve geçmeye çalışın, ben sizi uzaktan izliyor olacağım ve herhangi bir durumda müdahale edeceğim dedi sonra yumuşatmak için de en kötü özel harekat gelir eğer o gelirse yere yatın diyerek gülümsedi heyecandan ellerim titremeye başlamıştı. derin nefesler alarak arabadan çıktık ve yürümeye başladık. aşırı gergindim ve ne yapacağımı bilmiyorum. küçük adımlarla yürümeye özen gösterdim ve en soldaki x-rayin önünde durdum sıramı beklemeye başladım. göz ucuyla da diğer arkadaşları kontrol ediyordum. herkesin önünde daha bir sürü insan varken benim sıram gelmek üzereydi ve bu beni daha da panik yaptırdı. tam bir şüpheli insan gibi çantamı açıp su içtim. saçlarımı yeniden topladım. bağlı olan ayakkabımı çözüp tekrardan bağladım ve sonunda herkesin sırası aynı anda gelmişti. x-ray cihazından geçtik ve çantamı bekliyordum aniden güvenlik görevlisi geldi ve çantamı ellemeye başladı ve sordu. pille çalışan bir şey var mı ? çantamın ön gözünden 22 yaşında bir genç kızken gümüş erkek saati çıkartarak bu var dedim. hayır bu değil başka bir şey dedi ve çantamın büyük gözünü açarak aramaya başladı. bozuk paralardan kaynaklı kabarık olan cüzdanıma eli gittiğinde aa cüzdanımda flaş var o olabilir mi? dedim. o da olabilir belki, geçebilirsiniz dedi ve geçtim. sonra biraz ilerleyip volta atmaya başladım. erkek olan da aynı şekilde görülebilecek civarda dolanıyordu ve ne yapacağımızı bilmiyordum ortada polis memuru falan yoktu. o sırada ayıcıkla geçmeye çalışan kızın etrafında kalabalık oldu ve kız kendini kabullendirmeye çalışırken güvenliğin masum gibi yapma bildiğin düzenek var burda dediğini duydum. ve o sırada polis memuru belirdi kızgın ifadeyle. aylardır aynı eşyalarla buraya insan yolluyorum hala nasıl alabiliyorsunuz diye güvenlik görevlilerini azarladı baya bi karmaşa koptu ve bizi geçiren güvenlikler hakkında tutanak tuttu insanları tek tek sıraya dizip hangisiydi diye yoklama aldı. ben hala olayın paniğinde korkarak gösterdim ve daha sonrasında heyecanıma güvenlikleri işinden ettim diye vicdan azabı da eklendi. olaylar hallolduktan sonra tekrar arabaya binerek polis memuru kızgınlığını dile getirdi. o sırada çantamdan çıkardığım kitap ve saat kucağımdaydı ve vermeden önce hafif aralayıp kitaba baktım. saatli bir bombaymış ve o bombayı atatürk havalimanının iç hatlar girişine soktum. hala ellerim titrerken seminer salonuna girdik ve polis memuru ona yardım ettiğimiz için bize sınav sorularını ve cevaplarını söyledi. kalan 100 kişi semineri dinlerken biz bu olayın korkusu ve heyecanıyla titriyorduk. ohal etkisinde olduğumuz için kimseye telefonda arayarak anlatamadım ve korka korka eve gittim. yüzde yüz gerçek ve heyecanlı bir anımdı. illegal gibi gözüküp legal yaptığım bir şeydi. bir yanlış anlaşılma olmaması adına korkarak anlatıyorum bunu(her şey polis kontrolünde bir tatbikattı) :d

sözlük yazarlarının itirafları

rahmetli anneannemin haberi yok ama sizlere açılacağım. küçükken her yaz tatilinde köye anneannemle dedemin yanına gider uzun bir süre orda kalırdık. ve benim en sevdiğim şeylerden biri anneannemin değişik çay kaşığıydı. normal standart bir çay kaşığı gibi değil diğerlerinden oldukça farklı ve tatlı bir de küçük yazıları vardı. ne yazdığını okuyamıyordum ama resmen o kaşığa tutkundum ve sürekli o kaşığı kullanmak isterdim kirliyse bile anneme yıkatırdım. sanki oyuncak bebek gibi o kaşıkla oynardım sürekli aramızda güçlü bir bağ vardı. resmen tatil onla güzel geçerdi. bir kaç yaz tatili gidip gelmesinden sonra alıştıkça ayrılmak gerçekten koymaya başlamıştı. ben de çay kaşığından ayrılmak istemedim ve herkesten gizlice onu çantamıza koydum ve eve giderken yanımızda götürdüm. başlarda çok mutluydum ama sonrasında çay kaşığını getirdiğim ortaya çıkınca abim sürekli hırsız diye benle dalga geçti. ben de ağlardım anneannemden aldım hırsızlık o sayılmaz falan diye. böyle böyle kaşıkla arama bir soğukluk girdi. bir daha kullanmamaya başladım lakin hala saklarım. üzgünüm anneanne belki izin isteseydim her şey daha güzel olurdu.

18 mart sözlük

en başta bir şaşkınlık yaşadım. sonra bir takım gülmeler...
konulara tam hakim olmadığımız bir takım anlaşmazlıklar var ve ikiye bölünülmüşlük var görüyorum. yeni sözlük fikri ve katılım için bilgilendirme de aldım ve aynı şekilde cevap vermiştim. bu olayın çok saki ve çakma duracağını düşünüyordum ve bu başlık emin olmamı sağladı gibi.
evet güzel yeni sözlük açılmış ve katılmak istiyorsunuz ama reklamını burda yapmaya utanmıyor musunuz ? açıkçası bu başlığı açıp reklamını yapmak bayağı komik olmuş.
madem burdan sıkıldınız sorunsuz çekin gidin çiçeği burnunda sözlüğe gerçekten bunu savunma amaçlı yazmıyorum belki ben de o sözlüğe gelirim, tutan sözlük o olur bilinmez ama asla böyle bi kalitesizliği yapmam sanırım. hatta bu yüzden -1 den başlayan sözlükte diyebiliriz. lise de çok sık kullandığımız bir tabir vardı ‘çocuk musun abi??’

not: istediğiniz kadar eksileyin ister bin kere eksileyin ama bir takım tartışmalar ardından yeni sözlük açıp reklamını burda yapmak kadar basit, ucuz ve aptalca bir olay olamaz. hayırlı işler :)

içilen bira markasından kadın analizi

gerçekten okudum ve inanamıyorum. herkesi gerçekten gözlemlemiş ve böyle sonuçlar elde ettiyse fasılcı arkadaşımız psikolojisi bozuk bir sapık. eğer ki gözlemlememiş ve entry amaçlı yazıyorsa kızlarımızı, kadınlarımızı sadece ilişkiye girmelik bireyler olarak görüyorsa da karaktersiz bir arkadaş ne yazık ki. biri fasılcının bu iğrenç aşağılayıcı entrylerine son vermesi gerektiğini söyleyebilir mi artık?

sözlük yazarlarının yaptığı illegal işler

illegal mıdır bilmem ama size hayatımın en adrenalinli anısını anlatayım. 2017 zorunlu yaz stajımı istanbul atatürk havalimanında yapacaktım. ve gerekli eğitimleri iş güvenliği vb. almak için havalimanının karakoluna gittim, seminer/sunum orada olacaktı. oldukça kalabalık olduğu için usulca en arkalarda kendime bir yer bulup, sırt çantamı da kucağıma alıp oturdum. bu sırada kapıda az önce bize sunum yapacağını anladığım sivil polis memuru yanıma gelip bir dakika gelir misin dedi. çantamı x-ray cihazından geçirirken bir sorun olduğu aklıma geldi ve çantamı kontrol edeceğimizi düşünerek oturduğum yerden kalkarak yanına doğru yürümeye başladım. o sırada içeri girmek üzere olan bir erkek ve bir kadını daha çevirdi bir dakika diyerek. üçümüzün tek ortak noktası sırt çantamız olmasıydı ve bu görüntüyle seminerde suçlu ya da mağdur rolleri canlandırmak için görevli olacağımızı düşündüm. bu sırada polis memuru sizinle tatbikat yapıcaz, biliyorsunuz 2016 yılında havalimanına yapılan bombalı saldırıda bir çok arkadaşımızı kaybettik, bu yüzden ara ara tatbikatlar yaparak güvenlik zafiyetlerini öğrenmeye çalışıyoruz dedi. hala ne olduğunu tam anlayamamıştım. bu sırada erkek, polis memuruna kimliğini göstermesi gerektiğini belirtti ve memur bizi ikna etmek için polis kimliğini gösterdi ve kapıda üniformalı polislerle konuşarak bakın inanın izlenimi verdi. o an hiçbir şey diyemedim ve bizi götürdüğü arabaya bindik. hala ne olduğunu tam anlayamadan bir iş çantası çıkardı ve bize içini göstermeyecek şekilde çantayı açtı. ilk olarak ön koltuğa oturan erkeğe bir su matarası uzattı, şeffaf renkli matara içinde kurulu düzenek bir bomba olduğu aşikardı. sonra bana kalınca bir kitap uzattı çocukta bomba olduğu ihtimalini düşünerek içerisinde kesici delici alet olduğunu düşündüm. sonra bana kolundaki erkek kalın gümüş saati uzatıp bunu çantanın farklı bir gözüne koy dedi. son olarak kıza oyunca ayı uzattı, onun içerisinde de uyuşturucu madde olduğu hissi uyandı içimde. daha sonra polis memuru biraz ciddileşerek iç hatların önüne gidicez, bu arabadan indiğinizde üçünüzde birbirinizi tanımıyorsunuz, 3 adet x-ray cihazından aynı anda geçmenizi istiyorum, eğer sizi durdururlarsa çantanızda anormal bir şey olmadığına tüm gücünüzle ikna edin ve geçmeye çalışın, ben sizi uzaktan izliyor olacağım ve herhangi bir durumda müdahale edeceğim dedi sonra yumuşatmak için de en kötü özel harekat gelir eğer o gelirse yere yatın diyerek gülümsedi heyecandan ellerim titremeye başlamıştı. derin nefesler alarak arabadan çıktık ve yürümeye başladık. aşırı gergindim ve ne yapacağımı bilmiyorum. küçük adımlarla yürümeye özen gösterdim ve en soldaki x-rayin önünde durdum sıramı beklemeye başladım. göz ucuyla da diğer arkadaşları kontrol ediyordum. herkesin önünde daha bir sürü insan varken benim sıram gelmek üzereydi ve bu beni daha da panik yaptırdı. tam bir şüpheli insan gibi çantamı açıp su içtim. saçlarımı yeniden topladım. bağlı olan ayakkabımı çözüp tekrardan bağladım ve sonunda herkesin sırası aynı anda gelmişti. x-ray cihazından geçtik ve çantamı bekliyordum aniden güvenlik görevlisi geldi ve çantamı ellemeye başladı ve sordu. pille çalışan bir şey var mı ? çantamın ön gözünden 22 yaşında bir genç kızken gümüş erkek saati çıkartarak bu var dedim. hayır bu değil başka bir şey dedi ve çantamın büyük gözünü açarak aramaya başladı. bozuk paralardan kaynaklı kabarık olan cüzdanıma eli gittiğinde aa cüzdanımda flaş var o olabilir mi? dedim. o da olabilir belki, geçebilirsiniz dedi ve geçtim. sonra biraz ilerleyip volta atmaya başladım. erkek olan da aynı şekilde görülebilecek civarda dolanıyordu ve ne yapacağımızı bilmiyordum ortada polis memuru falan yoktu. o sırada ayıcıkla geçmeye çalışan kızın etrafında kalabalık oldu ve kız kendini kabullendirmeye çalışırken güvenliğin masum gibi yapma bildiğin düzenek var burda dediğini duydum. ve o sırada polis memuru belirdi kızgın ifadeyle. aylardır aynı eşyalarla buraya insan yolluyorum hala nasıl alabiliyorsunuz diye güvenlik görevlilerini azarladı baya bi karmaşa koptu ve bizi geçiren güvenlikler hakkında tutanak tuttu insanları tek tek sıraya dizip hangisiydi diye yoklama aldı. ben hala olayın paniğinde korkarak gösterdim ve daha sonrasında heyecanıma güvenlikleri işinden ettim diye vicdan azabı da eklendi. olaylar hallolduktan sonra tekrar arabaya binerek polis memuru kızgınlığını dile getirdi. o sırada çantamdan çıkardığım kitap ve saat kucağımdaydı ve vermeden önce hafif aralayıp kitaba baktım. saatli bir bombaymış ve o bombayı atatürk havalimanının iç hatlar girişine soktum. hala ellerim titrerken seminer salonuna girdik ve polis memuru ona yardım ettiğimiz için bize sınav sorularını ve cevaplarını söyledi. kalan 100 kişi semineri dinlerken biz bu olayın korkusu ve heyecanıyla titriyorduk. ohal etkisinde olduğumuz için kimseye telefonda arayarak anlatamadım ve korka korka eve gittim. yüzde yüz gerçek ve heyecanlı bir anımdı. illegal gibi gözüküp legal yaptığım bir şeydi. bir yanlış anlaşılma olmaması adına korkarak anlatıyorum bunu(her şey polis kontrolünde bir tatbikattı) :d

simge barankoğlu

geçen ismini bilmediğim için stalkladım instagramını. iyi, güzel, konuştuğu, konuşmadığı her video veya fotoğrafı yılan emojisiyle koymuş. videolarda herhangi bi espiri komiklik şaka falan yok şarkı söylüyor. sürekli makyaj yapıp aynı duvarın önünde evde fotoğraf çekinmiş. gerçekten çok vizyonsuz. yaratıcı biri bile değil artık takipçisi çok olan insanların yaptığı gibi reklam yaparken bile bu iğrenç repliğini kullanıyor. çıkış videosu da komik değildi nasıl buralara geldi anlamıyorum.
neyse sadede gelecek olursak o sesini cırtlatıp çektiği iğrenç videoyu orda burda duyduğumda sinirden yumruklarımı ısırıyorum. komik bulanın kendisine saygısı yoktur.

fasılcı mühendis

entryleri üniversitelerde ders olarak verilecek seviyede olan yazar

fasılcı mühendis

entryleri üniversitelerde ders olarak verilecek seviyede olan yazar

kadınlardan kadınlara tavsiyeler

kurban olam alt kirpiklerinize rimel sürmeyin

18 mart sözlük

en başta bir şaşkınlık yaşadım. sonra bir takım gülmeler...
konulara tam hakim olmadığımız bir takım anlaşmazlıklar var ve ikiye bölünülmüşlük var görüyorum. yeni sözlük fikri ve katılım için bilgilendirme de aldım ve aynı şekilde cevap vermiştim. bu olayın çok saki ve çakma duracağını düşünüyordum ve bu başlık emin olmamı sağladı gibi.
evet güzel yeni sözlük açılmış ve katılmak istiyorsunuz ama reklamını burda yapmaya utanmıyor musunuz ? açıkçası bu başlığı açıp reklamını yapmak bayağı komik olmuş.
madem burdan sıkıldınız sorunsuz çekin gidin çiçeği burnunda sözlüğe gerçekten bunu savunma amaçlı yazmıyorum belki ben de o sözlüğe gelirim, tutan sözlük o olur bilinmez ama asla böyle bi kalitesizliği yapmam sanırım. hatta bu yüzden -1 den başlayan sözlükte diyebiliriz. lise de çok sık kullandığımız bir tabir vardı ‘çocuk musun abi??’

not: istediğiniz kadar eksileyin ister bin kere eksileyin ama bir takım tartışmalar ardından yeni sözlük açıp reklamını burda yapmak kadar basit, ucuz ve aptalca bir olay olamaz. hayırlı işler :)

içilen bira markasından kadın analizi

gerçekten okudum ve inanamıyorum. herkesi gerçekten gözlemlemiş ve böyle sonuçlar elde ettiyse fasılcı arkadaşımız psikolojisi bozuk bir sapık. eğer ki gözlemlememiş ve entry amaçlı yazıyorsa kızlarımızı, kadınlarımızı sadece ilişkiye girmelik bireyler olarak görüyorsa da karaktersiz bir arkadaş ne yazık ki. biri fasılcının bu iğrenç aşağılayıcı entrylerine son vermesi gerektiğini söyleyebilir mi artık?

tahta oturmak için akraba öldürmek

İletişim - Kurallar