hallederizya

Durum: 130 - 0 - 0 - 0 - 01.06.2018 00:40

Puan: 1310 -

3 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

ra ra rö.
  • /
  • 6

elon'la konuştum en ileri teknolojiyi yapacağız

recep tayyip erdoğan'ın 2021 yılında elon musk ile beraber (sanırım sadece fikren beraberlik) yerli otomobil yapacağını söylemesi.

96 yılında elon musk ile harem otogarında evden topladığımız bozukluklarla bira içerdik. biraların yanında çubuk kraker gelince musk "yeme bunları bende nasa'daki bekleme odasından çaldığım krakerler var" deyip ceketinin cebinden çıkardığı çubuk krakerlerle masada araba yapardı.

çanakkale'deki en iyi kuaförler

hem yetenek olarak hem enerji olarak çanakkale'de mesleğini en iyi yapan kuaförlerdir.

çanakkale'deki çoğu kuaförü denemiş ve zor beğenen biri olarak çok iyi diyebileceğim ve fiyat açısından uygun bulduğum tek bir kuaför var.
serdal&kaya: mosi'nin en iyi iki çalışanının kendilerinin açtığı, yanlarında çalışanların bile oldukça profesyonel insanlar olduğunu düşündüğüm kuaför. valla muhabbetleri de iyi, gülüşmeler şakalaşmalar eşliğinde tiramisu yemişliğim bile vardır. asil pilatesin karşısındadır.

üniversite hayatının kazandırdıkları

lise hayatım üniversite hayatı gibi geçtiği için çok bir şey katmayacağını düşünürdüm ama iki ay öncesine baktığımda bile çok şeyin değiştiğini, değiştirdiğini fark ettim. her tipten insanın olduğunu söylerdi çevremdekiler başlayana kadar, ben hep kötülere odaklanmıştım; nankör insanlar, riyakarlar, merhametsizler, yalancılar, kuyu kazanlar, dengesizler denk gelecek sanardım çok önyargı oluşturdum başlamadan, kendimi korumaya aldım. bu tipler bi yana dursun, koruma kalkanımı kibarca tıklatıp “merhaba!” diyen çok güzel kalbe sahip iki dost edindim. lise hayatındaki dostlar kalıcı derler hep, asıl kalıcı olan bu iki insan ve onun gibileriymiş, bunu kazandırdı, en büyüğü de bu sanırım.
insani ilişkilerde çok keskin uçlu olmamayı, çok net konuşmamak gerektiğini öğretti. bir çok tip insanla karşılaşıp, o insanların da penceresinden bakmayı öğretti. görüşlere saygı duymayı, kesin konuşmamayı, anı yaşamanın aslında kötü bir şey olmadığını, her söylenilene kulak asmamayı, çabalamayı, kendine “gerçekten” güvenmeyi ve en büyük dostumun da kendim olduğunu öğretti.

aklında kalan şarkı sözü

“beklentiler sadece üzer”

şu anda çalan şarkı

sık kullanılan yazım yanlışları

sıkıntıdan ne yapacağını şaşıran insan

aha ben.
genelde geceleri üç dört gibi gelen aşırı bunalma hissini atmak için sevdiğim bir parçayı açarım ve kulaklığımdaki son ses eşliğinde dans ederim. annemin tuvalete kalkıp bana “(•_•)” şeklinde bakması ile son buluyor genellikle...

sesli düşünüp sessiz haykırıyorum

entrylerini okurken balkonda beraber deniz manzarasına karşı içtiğimizi hissettiğim, çok samimi ve tanıdık duyguları hissettiren, okumaktan en zevk aldığım yazar. lütfen yazmaya devam et

yapılan anlık salaklıklar

pazar sabahı günlük ekmek vesaire alışverişinden sonra “iyi günler hallederizya” diyen bakkala “iyi akşamlar x abi:)” demek. hoff.
afiyet olsun diyen garsona “sana da” demek. hoff x2

usain bolt

rekortmen koşucu olduğu halde futbola merak salıp, artık futbolcu ünvanı almış sporcu.

sevgilisiz yaşayamayan insan

aldatıcı havalar

‪tam sevgiliyi en çok dinlemeyi istediği grubun konserine götürüp tam da en sevdiği şarkı çalarken öpme havası, tehlikeli havalar bunlar.‬

kedi denilince akla gelenler

melek mosso.

mutluyken çıkardıkları o hırıltı.
bıraktıkları izler.
ruh hastası gibi aniden evde koşturup bir yere kitlenmeleri.

joker bar

işletmecisinin tavlada yenilmişliğinin olmadığı, çalışanlarının oldukça sıcakkanlı olduğu barlar sokağındaki mekan.
bir aralar bir çalışanının kendi uydurduğu “black mary” diye efsane mükemmel içkiyi içmeden çıkmayın efenim.

zevk alınan ufak sapıklıklar

elindeki ölü deriyi soymak. daha çok soymak. daha daha çok soymak.

feminizm

erkeği insan yerine koymayıp sürekli kötüleyip, küçük görülme, erkek düşmanlığı ile alakasının olmadığı, ülkemizde dikkat çekmek, kimlik arayışı gibi davranışlar yüzünden yanlış bilinen çoğu insan tarafından erkek düşmanlığı zannedilen düşünce.
feminizmin “erkekler orasını açıyorsa ben de açarım, ne var pedimi paylaştıysam, almıyorum kıllarımı işte bana ne” şeklinde savunulması bu düşüncelere indirgenmesi oldukça rahatsız ediyor beni. hiç okunmadığı araştırılmadığı, hayat içerisinde yaşatılmadığı çok belli oluyor. virginia woolf kadınların 'kendine ait bir oda'sı olması gerektiğini söylüyor biri gelip kıl-regl üzerinden feminist olduğunu söylüyor. özünde herkesin içinde kendi isteğiyle yer alabileceği bir mücadele. kimseyi yargılamak değil amacım fakat kendime de haksızlık yaptırmam, kendi adıma bi kadın olarak hayatımı istediğim gibi şekillendirebiliyosam bunda feminist düşüncemin etkisi oldukça büyük(motive-cesaret anlamında)
twitterda, instagramda, sokakta, evde ayın feministini seçmiyoruz; herkes farklı bir yaşam. ilgi açlığının gerçekten mücadelesi olan düşüncelerle giderilmesini sevmiyorum.
tanım: kadın hak ve özgürlüklerinin “farkında olup” iki cinsiyetin de aralarındaki eşitsizliğin (bakın cinsiyet diyorum) doğru olmadığını savunup bunun ortadan kaldırılmasının gerektiğini savunan mücadeleci düşünce.

kadınların erkeklerin ellerini incelemesi

müzisyen olup “bu adamda da tam keman çalmaya uygun eller var ha.” diye düşünüp bakıyor olabilir.
estetik olarak ilk dikkatini çeken yer olduğu için el konusunda oldukça inceleyici olabilir.
aynı zamanda, iki seçenek birden de olabilir çok şeapmamak lazım.

saat kulesinden barlar sokağına kestirme yol

barlar sokağında bir mekanda çalışırken kullandığım, adını bir şairden alan (bkz:ece ayhan) çiçeklerle dolu, küçük, kestirme, yazları dolu dolu olan sokak.
temmuz-ağustos akşamları içmenin çok keyifli olduğu yer.

işaret dili

seneler önce mesut yazıcı sayesinde merak salıp öğrendiğim, bi çok yerde konuşma fırsatı bulduğum, bir türlü barlar sokağındaki dilsize* öğretemediğim dil. başaracam inançlıyım...

şu anda çalan şarkı

hoşlandığın kişiye şarkı atmak

büyüdüğünüzü ne zaman anladınız

kendi başıma acile gittiğimde

unutulmaz kötü karakterler

road runner. ne nefret ederdim senden ya. pis şey

tek kadınla doyan erkek sapıktır

aklında kalan şarkı sözü

“oysa ben bu gece,yüreğim elimde. sana bir sırrımı söyleyecektim”
  • /
  • 6

izole ve küçük buluşmalar

abi ne kadar komiksiniz ya sjwjs.

birileri sözlükte bi grup insanın buluşmasını çekemiyor, kıskanıyor diğerleri de "çok güzel eğlendik çok eğlenceliydi onu yaptık bunu yaptık şuraya gideceğiz " diye nispet yapar şekilde anlatıp kendini ispat etmeye çalışıyor. sjajzjsjsj. fazlasıyla komik. ahaha

jokerde polis tarafindan kovulma rezaleti

polisin çıkaran lan kimlikleri ve ne ayaksınız lan siz demediği için jokerde polisin kimlik sormaması rezaleti olacak durumdur. gecenin dördünde ne işiniz var orda sormazlar mı adama hırsız mısınız evsiz misiniz? ayrıca ohaldeyiz öttürürler.

fifa vs pes

bu karşılaştırma fifaya bir hakarettir

sözlükteki sağcı solcu çatışması

yok sağcıların şöyle olması vay efendim solcuların böyle olması. devir değişti artık sağcı solcu mu kaldı. siz birbirinizi yerken başkaları aldı başını gitti bile. hepimiz bu vatının evlatlarıyız hepimizin ortak değerleri var. bir tane istiklal marşımız bir tane bayrağımız var. biz gençlerin derdi "nasıl muassır medeniyetlerin önüne geçebiliriz? "olmalı. meraklı olmalıyız. merak derken sanatçının donun rengine değil. bilime sanata meraklı olmalıyız. bizi toparlayabilecek tek şey teknolojidir. daha yerli üretim otomobilimiz yok. biz burada sağcı solcu muhabbeti yapıyoruz, o defter kapanalı çok oldu.

insanı intihara sürükleyen yazarlar

olan biten

memelerden,saçma kadın kadın başlıklardan,iche iche oldu nietzsche'nin güldürmeyen mizahından,ordoabchao'nun yırtık dondan çıkarcasına her konuya atlamasından,victoria'nın ruh haliyle uyumlu profil resimlerinden çok sıkıldım. taşşak konuşulsun sözlükte. herkes sussun bir tek taşşaklar konuşsun istiyorum

kütüphanede şahit olduğum garip olay

2-3 saat önce ders çalışmaya geldim kütüphaneye . motorcu arkadaşlar felan girişin yan tarafında motorlarını parketmişler tabi her zamanki gibi . biraz ders çalıştıktan sonra başlarım dersine de işlemine de hesabına da sitemleriyle dışarıya çıktım malum bünye ders çalışmaya alışık değil , egzoz borusunun da ağzı kapalı kütüphanenin içerisinde duman yasak olduğu için . yolda gelirken benzinlikten aldığım xpress soğuk kahvemi elime almış kütüphane kapısının karşısındaki bankta oturmuş ufak ufak duman çıkarıyorum egzozdan . neyse bu maç yayınının vs yapıldığı alanda da 3-4 tane motorcu arkadaş hareketler felan yapıyorlar ön kaldırıp yukarı çıkıyorlar yüksek yerlerden vs atlıyorlar . derken arkamda konuşulan "olum gel plakaları katlayıp kütüphanenin içine girelim spor salonunun oradaki kapıdan kaçarız hemen" latifesine şahit oldum . düşünüyorum manyak lan bunlar felan diye tabi o ara , derken yavaş yavaş merdivenlerden motoru indirip benim yanıma kaldırıma geldiler . bir tanesi motoru çalışır vaziyette ayaklıkta bırakıp indi yerden 2 tane kaldırım taşı aldı kapılara doğru yöneldi . kapılar kapanmasın diye kapılara taş koydu . sonra ikisi birden paldır küldür içeriye girdiler kütüphaneden , içeriden lan noluyo gençler alooo gibi sözler gelirken ben de koştum içeriye doğru bir anda . tam kapıdan içeriye giricem derken uyandım gözlerimi bi açtım kulaklıkla uyuya kalmışım youtubeda da motor videoları açık kalınca bilincime işlemiş . hepinizi iyi geceler <3 bkz:kütüphane

sevgilisini kıskanmayan erkek

bir insan neden kıskanır? bir insanı ya da bir nesneyi sahiplendiğinde onu başkasına kaptırmaktan, kaybetmekten korkmasına kıskanmak deriz. buradaki kilit nokta güvendir çünkü sevdiğine güvenmiyorsan, seni bırakıp gideceğinden korktuğun için kıskanırsın ama güveniyorsan kıskanmak için herhangi bir neden yoktur.

tokatlanması gereken yazar listesi

sözlüğe girdiğim zaman sinirden tansiyonumu düşüren kanı beynime sıçratarak redout olmama sebep olan yazarlardır. bu başlık altında topluyorum bunları.geçen gece bu listedeki yazarların açtığı başlıklar yüzünden hastanelik oldum arkadaşlar.devlet hastanesi tercih edemediğim için de bu yazarların entryleri bana 250 tlye mal oldu.

iche iche oldu nietzche
ordoabchao
prag

dünya'nın en güzel fotoğrafı

(bkz:açmayın korkunçlu karı) nın vücut bulduğu başlıktır. gerçekten yüzünüz gönlünüz açılsın diye
 resim

Toplam entry sayısı: 130

jargon

her bir üyesinin pammuk gibi kalplerinin olduğu, bir şeyler için gerçekten çabalayan, biraz yardım alırlarsa daha gelişebilecek müzik kulağı olan insanların olduğu müzik grubu. böyle devam gençler yolunuz açık olsun. kıpss.

yaş ilerledikçe katlanılması zor olan şeyler

aklında kalan şarkı sözü

“oysa ben bu gece,yüreğim elimde. sana bir sırrımı söyleyecektim”

kedi denilince akla gelenler

melek mosso.

mutluyken çıkardıkları o hırıltı.
bıraktıkları izler.
ruh hastası gibi aniden evde koşturup bir yere kitlenmeleri.

elon'la konuştum en ileri teknolojiyi yapacağız

recep tayyip erdoğan'ın 2021 yılında elon musk ile beraber (sanırım sadece fikren beraberlik) yerli otomobil yapacağını söylemesi.

96 yılında elon musk ile harem otogarında evden topladığımız bozukluklarla bira içerdik. biraların yanında çubuk kraker gelince musk "yeme bunları bende nasa'daki bekleme odasından çaldığım krakerler var" deyip ceketinin cebinden çıkardığı çubuk krakerlerle masada araba yapardı.

alternatif film önerileri

dar alanda kısa paslaşmalar.

çanakkalede eksik olan şeyler

çomü sözlüğün ilk tuttu tutmadısı

tuttu. alttaki rakıyı çok seviyor

jargon

her bir üyesinin pammuk gibi kalplerinin olduğu, bir şeyler için gerçekten çabalayan, biraz yardım alırlarsa daha gelişebilecek müzik kulağı olan insanların olduğu müzik grubu. böyle devam gençler yolunuz açık olsun. kıpss.

feminizm

erkeği insan yerine koymayıp sürekli kötüleyip, küçük görülme, erkek düşmanlığı ile alakasının olmadığı, ülkemizde dikkat çekmek, kimlik arayışı gibi davranışlar yüzünden yanlış bilinen çoğu insan tarafından erkek düşmanlığı zannedilen düşünce.
feminizmin “erkekler orasını açıyorsa ben de açarım, ne var pedimi paylaştıysam, almıyorum kıllarımı işte bana ne” şeklinde savunulması bu düşüncelere indirgenmesi oldukça rahatsız ediyor beni. hiç okunmadığı araştırılmadığı, hayat içerisinde yaşatılmadığı çok belli oluyor. virginia woolf kadınların 'kendine ait bir oda'sı olması gerektiğini söylüyor biri gelip kıl-regl üzerinden feminist olduğunu söylüyor. özünde herkesin içinde kendi isteğiyle yer alabileceği bir mücadele. kimseyi yargılamak değil amacım fakat kendime de haksızlık yaptırmam, kendi adıma bi kadın olarak hayatımı istediğim gibi şekillendirebiliyosam bunda feminist düşüncemin etkisi oldukça büyük(motive-cesaret anlamında)
twitterda, instagramda, sokakta, evde ayın feministini seçmiyoruz; herkes farklı bir yaşam. ilgi açlığının gerçekten mücadelesi olan düşüncelerle giderilmesini sevmiyorum.
tanım: kadın hak ve özgürlüklerinin “farkında olup” iki cinsiyetin de aralarındaki eşitsizliğin (bakın cinsiyet diyorum) doğru olmadığını savunup bunun ortadan kaldırılmasının gerektiğini savunan mücadeleci düşünce.