horizon

Durum: 441 - 0 - 0 - 0 - 23.05.2018 17:23

Puan: 5109 -

2 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Sound Designer, Guitarist, Tourism Manager, Part Time Ninja
  • /
  • 18

ehliyet

ahl(arapça) yani türkçe ehil kelimesi; layık, kalifiye anlamı taşır. ehliyet ise yeterlilik anlamında olmakla beraber aynı zamanda sürücü belgesi anlamına da gelir.

hatun

babaannemin adıdır. farsçada da bulunur ve sıfattan çok isim olarak kullanılır, "khatoun" olarak geçer.

çomü sözlüğün ilk tuttu tutmadısı

cık. alttakinin en sevdiği içki tekila.

dolar kuru

an itibari ile 4.77 tl olan kur. paralar elden gidiyeeah.

yandaş medya

gazete olarak akit, yeni şafak, sabah, hürriyet.
tv kanalı olarak atv, a haber, kanal d olarak tanımlayabileceğimiz medya araçlarıdır. her zaman iktidara oynarlar.

gazete olarak sözcü, tv olarak halk tv öneririm.

üstteki yazarın nickinin çağrıştırdıkları

yaladan sonra bir boşluk koyarsak, mahkemede sekretere yala kızım diye seslenen bir hakim geliyor aklıma.
bkz:

söylendiğinde krize sokan şeyler

astım ilacın bitmiş.

tip bırakma

benim de garsonların genelinde o aşağılayıcı -sanki mekanın patronuymuş gibi- havaları görmemden dolayı gerçekleştirmediğim eylem.

üstteki yazarın tuttuğu takım

üstteki yazarın bölümünü tahmin etmek

ingiliz dili ve edebiyatı?

bir erkeğe yazılmış en güzel şarkı

a takımı vs b takımı

güzel mizah. bu gibi kara günlerde birlik ve beraberlik içerisinde bulunmak önemlidir arkadaşlar. ayrımcılık yok. ufak bir sürtüşme oldu, bitti.

(ayrıca bu entry sayesinde a takımına katılman için gelecek davet linkine tıklamayı unutma. bu mesaj kendi kendini yok edecektir. poff)

haarp

h.a.a.r.p temel olarak nikola tesla’nın kablosuz elektrik iletim deneylerine dayanır, ki bu deneylerin belgelerine a.b.d gizli servisi tarafından el konmuş, top secret seviyesinde gizlenmektedir.

ayrıca yaşça belki de bütün sözlükten büyük olan bir adminimiz. yazdıklarına göre sözlük kuralları ve formatını savunuyor, etik davranıyor. ikisine de katılıyorum :) (!)

bayraklı baba

gelibolu’da bulunan bir türbe. asıl adı karacabey’dir ve 1410 yılında ölmüştür. savaşlarda bayraktar olarak yer almış, rivayete göre bayragi dusmana teslim etmemek icin yutmuştur.

gelibolu çingeneleri

çanakkale şehir merkezinin aksine sadece tek bir mahallenin etrafında konuşlanmayan, ilçenin her yerinde karşınıza çıkabilecek oldukca zorba ve yağmacı topluluk. heil hitler.

ateşkes

savaşa ara verilmesi durumu.

çanakkale’deki tüm pizzacıların aynı olması

bir tek benim dikkatimi çektiğini düşünüyorum bazen. özgün olarak bir tek boss the pizzayı görüyorum.
tanım: bütün pizzacıların pizzasından patatesinin baharatına kadar aynı olması durumu. hatta menülerin bile...

si vis pacem para bellum

sık kullanıldığına şahit olmadığım, ama anlamını çok gerçekçi bulduğum söz.

sözlüğü varoşların basması

an itibariyle bir kac tane var. bir de bunlar çomar gibi hızla çoğalırlar o yüzden hemen sığınaklara kaçmalıyız. yaklaşana ateş ederiz.
tanım: kaçınılmaz olandır.

reform

nedense sürekli rönesansla karıştırdığım süreç. assassin’s creed 2’de geçiyordu.

izole ve küçük buluşmalar

entrylerden az cok karakter analizi yapılabildiği için sözlüğün seçmece yazarlarıyla gerçekleştirilen buluşmalar.

yeri geldi evde tabu oynadık, yeri geldi gitar çaldık şarkı söyledik, yeri geldi bir kişiyi bile arkada bırakmamak için bazılarımız bagajda yolculuk yaptı. aramıza almak istediğimiz bir kaç yazar var, onlar da kendini biliyor zaten.

kalan ‘bazı’ yazarlar ter kokularını bile bastırmayacak beş liralık parfümlerini sıkıp donanmaya gidebilir. sevgiler.

silver

çomü sözlük dertleşecek insan veritabanı

ottoman17 cafe bar

an itibariyle keyifle nargile içtiğim samimi mekan. kardesim seri köz getir :d

siparişi sevgilisine verdiren erkek

yine shevchenko, yine shevchenko! (bkz: çöp başlık)
  • /
  • 18

çomü sözlük diktası

çomü sözlük diktası altında kişisel kavgaların engellenmesini eleştiren başlık tipi.sözlük tartışmasıyla sözlük kavgasını ayırt edemeyenler tarafından açılmış başlık ayrıca.başlık adı altında kişilerin birbirine attığı dmleri paylaşmak suçtur.silinmesi ve engellenmesi diktatörlük anlamına gelmiyor.

birileri sözlük buluşmasından içerlenmiş yok işin içinde kız varmış birileri bunları çekememiş o da onu çağırmamış diğeri o olmadığı için gruba kızmış o küfretmiş bu hakaret etmiş falan filan bunlar hangi sözlükte olan tartışmalar? isteyen istediğiyle buluşur görüşür ister arkadaş olur muhabbet eder isteyen yazarlar sevişir isteyenler istediğine yazar buna kimse karışamaz.bu konular yüzünden meydana gelen istenmeyen olaylar başlık açılıp sol framede kavga haline getirilemez.

ilgili şahıs dm yoluyla kendisinin attığı özel mesajların ifşa edilmesinden rahatsız olduğunu ve olayı entry silinmezse yasal yollara taşıyacağını söyledi ve dm ifşası olan entry silindi.ifşa sahibi yazar uyarılmasına rağmen entrynin geri gelmesini ve kişisel tartışma ortamının özel mesaj kutusu değil sözlükte herkesin içinde olmasını istedi ve reddedildi.2 şahıs kavgası günlük aktif olarak 500den fazla kullanıcının düzenli okuyucu olarak girdiği sitede başlık adı altında yayınlanabilecek bişey değil malesef.beni de mantıklı mantıklı konuşturuyosunuz zaten zeka seviyem yetmiyor bi de sizle uğraşıyorum.neyse herkesi öpüyorum

çomü sözlük diktası

çomü sözlük bir çok açıdan benim için hoş muhabbetin döndüğü bir yerdi dediğim başlıktır. ama son dönemde yaşanan olaylar neticesinde entrylerimin bir kısmını kaldırarak sözlüğe veda etmeye hazılanıyordum ki işlerin iyiden iyiye rayından çıkması benim buralarda bir miktar daha kalmamı gerektirdi. en azından birilerinin doğruları söylemesi gerek diye düşünmekteyim. bu başlık altı da "çomü sözlük"ün bozduğu arkadaşlıklardan, açılan davalardan bahsetmeyeceğim. bu başlık altında sözlüğün yöneticelerinin yarattıkları dikta düzeninden bahsedeceğim. yanlnızlığı sek içen dayı adlı yazar şu an çaylak durumuna getirilmiştir. bunun sebebi tartışma yaratan entryler girmesiymiş. nasıl yani? burada tartışamaz mıyız? yöneticiler sözlükte tartışma istemiyormuş. neden? çünkü üç beş cahilin arkasını tutuyorlar. sevgili yönetim. bizim konuşma hakkımızı elimizden alamazsınız. biz saygı ve bilgi çerçevesinde istediğimiz her şeyi söyleriz. biz yazarlar olmadan burası 60 tl'ye alınmış bir sunucu internet alanından başka bir şey değil.
adam kayırma ile hiç bir yere varamazsınız. adil olun. haksıza haksız deyin. ancak bunu yapamazsanız basit bir sözlük diktasından başka bir şey olamazsınız.
son olarak kendisine dayı dediğim yanlnızlığı sek içen dayıdan bahsedeyim. kendisi ile ilk tartışmamız ateizim inanç mıdır yoksa felsefe midir tartışmasıydı. keşke o günlere gönsek de yine böyle tartışmalar yapsak. ancak unutmuşum siz sözlükte tartışma istemiyordunuz.

medellin

fasilcinin mod olmayan bir düşük modelidir.
aynı miktarda kanserojen madde içerir.
kuyruğu olduğu düşünülmektedir ve acımaktadır. ancak nedeni modern bilim ile henüz açıklanamamıştır.

özel mesajları ifşa etmek

eğer birisi sizi taciz ediyor, kışkırtıcı cümlelerde bulunuyor ya da hakaret ediyorsa suç olmayan olaydır. tam tersine paylaşılacak ki herkes kimin ne olduğunu ve nasıl bir karaktere sahip olduğunu görsün.
ortada herhangi bir dayak benzetmesi olacak olay yok. sadece kendi seviyesine çekmeye çalışan birisine gerekli üslupla cevap veren insanlar var.

eski sevgiliyi rüyada görmek

hayatımda 2 kızın yeri bende ayrıdır. onları hala çok seviyorum,özlüyorum anlamına gelmez aynı zamanda tüm yaşadıklarımızın da iyi olduğuna da.
2 kızda da yaşadıklarım birbirine o kadar benziyor ki rüyalarımda birbirlerinin içlerine girmiş şekilde başıma gelen olaydır.
şöyle anlatayım size durumu; fiziksel olarak birini görürken aslında kişisel olarak diğeri ile birlikte olmuş oluyorum rüyada ya da önce birisi varken arkamı döndüğümde diğeri gelmiş oluyor ama rüyada o kadar normal geliyor ki bu durum bana uyanana kadar farkına varmamış oluyorum.

türklerin kara devri

benim anlatmak istediğime çok güzel örnek olduğu için medelline teşekkür etmek istediğim başlıktır. ülkücülük denen kavram zaten son 40 yıldır türetilmiş yapay bir görüştür. ülkücülük en başta atatürk türkçülüğünden uzaklaştırıldığını ifade ederek türk idealistliği olarak karşımıza çıkarken daha sonrasında geniş kesimlere yayılmak için islamı da kapsamaya başlamıştır. 90lı yıllarda ise ülkücülüğün temeli haline gelmiştir. ben sana 1300 yıl öncesinden bahsederken 30 yıllık bir oluşumla savunmaya çalışılması dar görüşlülükten başka bir şey değildir. zaten benim anlatmak istediğim de 1300 yıl öncesinde gerçekleşen olaylar sonucunda günümüze kadar türklerin asimile olduğudur. sen de bunu yazdıkların ile çok güzel bir şekilde göstermiş oldun.
yaptır arkadaşım yaptır başkan. dolar olmuş 5 insanların oruçtan değil açlıktan nefesi kokarken yaptır. lütfen yaptır. lütfen yaptır da görebileceğimiz en dibi görüp yeniden yükselişe geçelim sizlerin olmadığı bir gelecekte. benzin olmuşken 6 lira ve arabana benzin almayı geç götüne giyecek don alamayacak duruma gelmek için lütfen yaptır başkan.
not: lütfen artık tanım yapmayı ve imla kurallarını öğren. ülkücülük diye geçiniyorsun ama türkçeden bihabersin. hepsini de öğren demiyorum ama belli başlı şeyleri de yanlış yazma canım benim.

türklerin kara devri

müslümanlar ile savaşıp en sonunda yenip düşüp islamiyeti kabul etmeye başladıkları devirdir.
günümüz türk milliyetçilerinin bana çok komik gelmesinin en büyük sebeplerinden biri bu yenilgiyi kabul edip ona göre hareket etmeleridir. türklerin asıl inançları bazı yerlerde klasik şamanizm olarak da adlandırılan tengriciliktir. tengriciliğin ne olduğunu anlatmayacağım fakat sosyal yaşam olarak mükemmel bir inanıştı. toplumda herhangi bir cinsiyet eşitsizliği bulunmazken ibadetlerini de müzikle yaptıkları da görülebilirdi. şuanki türkiyede dışlanan dinsiz olarak görünen aleviler aslında bir nevi islamiyet karşısında asimile olmadan eski türk inanışlarını sürdürmektedir.
türkler oo güzel bir inanış diyip islamiyeti kabul etmemiştir. 10 yıllarca süren emevi baskısı sonucunda kabul etmek zorunda kalmıştır. islamda ne kadına ne müziğe ne de eğlenmeye yer vardır. bazı yerlerde tengrizm ve islamı gökteki tanrıya tapma, cennet-cehennem benzeri düşüncelere sahip olduğu için pek zorlanmadığı yazar ama bu sadece zırvalamaktır. o zaman şimdiki müslümanlar da hristiyan olsun ne de olsa onlar da bir tanrıya inanıyor ve öteki dünyaları var? tengrizm ve islamın birbiri ile uzaktan yakından alakası yoktur. ben herhangi bir dine inanmam ama seçim hakkı sunacak olsalar gözüm kapalı tengrizmi seçerim. izmirde yaşarken kendinizi erzurumda bulduğunuzu düşünün. türkler de böyle bir değişim yaşamıştır.
lütfen bir şeylere inanıyorsanız; inandığınız konu hakkında bilginiz olsun. ben türk milliyetçisiyim diyorsanız tayyibin peşinden koşmayın.

gelir seviyesine göre seks çeşitleri

yine bir takım araştırmalar ve mezhepleri yatak odalarını özel hayatını arkadaşlarıyla paylaşabilecek seviyede geniş olan arkadaşlarımla yaptığım istişareler sonucu bazı analizlerle karşınızdayım.

ülkemizde her türlü şeyi etkilediği gibi maddi kriterler ülkemiz insanlarının cinsel hayatını da etkileyebiliyor.en basit örnekle asgari ücretle geçinen gariban bir aile üst üste binmeli yüksek efor gerektiren kamasutra pozisyonlarında sevişmediği gibi yüksek gelir seviyesine sahip insanlar da sürekli misyoner pozisyonda sevişmiyor.

kaçınız duvarlarında sarı bordürler olan banyo taşları kare beyaz seramiklerden oluşan tüplü televizyonun üstüne üçgen şekilde yerleşmiş beyaz dantel olan ve halılarından garibanlık akan bi müstakil ev ahalisinin çılgınlar gibi doggy pozisyonunda sevişip komşulara rahatsızlık verecek kadar gürültü çıkardığını hayal edebilirsiniz? bence kimse edemez.aynı şekilde havuzlu bir villanın duvarının tavan kısmı komple aynayla kaplı yatak odasında ipek kumaşlarla süslü şehvetli yataklarda da sürekli birbirlerinin üstüne çıkmış halde toplamda 7 dakika sevişen insanlar hayal etmek güç olacaktır.

özet olarak gelir seviyelerine göre 3 başlıkta incelersek seks çeşitleri
1-fısıltı şeklinde gürültülerle yapılan kısa korunmasız gariban seksi
2-doğum kontrol yöntemleri kullanılan birazcık daha hareketleri orta takım tarafından yapılan genelde çocuklar uyuduktan sonra gerçekleştirilen heyecanı biraz daha yüksek memur seksi
3-karnaval tadında özgür hareketlerle gerçekleştirilen bakımlı ve hijyenik olan çeşitli pozisyonlar sergilenen karşılıklı orgazma önem verilen akabinde kesinlikle sigara yakılan burjuva seksi olarak verilebilir.

üstteki yazarın tuttuğu takım

kendi takımlarını tutuyor olabilir

libido ve kilonun doğru orantılı olması

eski sevgilimi ve beni zorladığı şeyleri ve toxic ilişkimi hatırlatır. *eye roll*

Toplam entry sayısı: 441

çomü sözlükte sevgilisini aldatan yazar

haykırtan olay. elli papeline bahse varım fasılcıdır :d
edit: sözlüğün önde gelenleri olarak bu olayı çözelim arkadaşlar, yönetime gitsin mesajlar incelensin. katılanlar fav

izole ve küçük buluşmalar

entrylerden az cok karakter analizi yapılabildiği için sözlüğün seçmece yazarlarıyla gerçekleştirilen buluşmalar.

yeri geldi evde tabu oynadık, yeri geldi gitar çaldık şarkı söyledik, yeri geldi bir kişiyi bile arkada bırakmamak için bazılarımız bagajda yolculuk yaptı. aramıza almak istediğimiz bir kaç yazar var, onlar da kendini biliyor zaten.

kalan ‘bazı’ yazarlar ter kokularını bile bastırmayacak beş liralık parfümlerini sıkıp donanmaya gidebilir. sevgiler.

lotus

yöneticilik görevini yapamayan yönetici. buyuk ihtimalle ak partili, reisine özenip böyle şeyler yapıyor...

sahi, seçimle falan atamıyor muyuz?

ikizler burcu

bazen kim olduğunu bil(e)memeye yol açan burçtur.iki tane kimliğiniz varmış gibi, bunlara x ve y diyelim.

x tam bir ortamcı. hoş sohbettir,muhabbete girdiği zaman herkes onu dinler,çevresindeki herkes varlığıyla mutlu olur,her zaman aranır,eksikliği hissedilir.

y ise tam tersi. efendi bir süt çocuğu. genelde ağzını bıçak açmaz,açsa da sohbeti sıkıcıdır. pek aranmaz,olduğu ortamdaki insanlar sıkılır.

her ortama uyum sağlamak gibi geliyor bazı insanlara,ama aslında hiç bir ortama uyum sağlayamamaktan başka bir şey değil. çünkü hiç bir zaman ihtiyacınız olan kimliğiniz gün yüzüne çıkmaz. x'e ihtiyacınız vardır,siz y kimliğinizde sıkışır kalırsınız. evde boş boş otururken bir anda x geliverir,hiç bir işinize yaramaz.

bazı şeyler kimliklerinizi tetikler.(selenayı çağırmak gibi) örneğin alkol aldığımda anında x'e dönüşürüm. üzüldüğüm zaman y'de sıkışır kalırım.

bazen hayat kurtarır,bazen hayat söndürür.

y'nin başlattığı bir ilişki x yüzünden biter.

x'in kurduğu sıcak dostlukları y bitirir.

evet,ikizler burcuyum. ama seçme şansım olsa yine ikizler burcunu seçerdim.

hey jude

efsaneleşmiş bir the beatles şarkısı. biraz aşk,biraz hayat dersi,biraz öğütler. dinleyene garip bir şekilde mutluluk verir.hey jude, don't make it bad
take a sad song and make it better
remember to let her into your heart
then you can start to make it better

hey jude, don't be afraid
you were made to go out and get her
the minute you let her under your skin
then you begin to make it better

and anytime you feel the pain, hey jude, refrain
don't carry the world upon your shoulders
for well you know that it's a fool who plays it cool
by making his world a little colder
nah nah nah nah nah nah nah nah nah

hey jude, don't let me down
you have found her, now go and get her
remember to let her into your heart
then you can start to make it better

so let it out and let it in, hey jude, begin
you're waiting for someone to perform with
and don't you know that it's just you, hey jude, you'll do
the movement you need is on your shoulder
nah nah nah nah nah nah nah nah nah yeah

hey jude, don't make it bad
take a sad song and make it better
remember to let her under your skin
then you'll begin to make it
better better better better better better, oh

nah nah nah nah nah nah, nah nah nah, hey jude

bahar şenliklerinin iptali için imza kampanyası

son zamanlarda sıklıkla kullandığınız cümle

bahar şenliklerine fakirlerin gitmesi

öncelikle bahar şenlikleri baharın gelişi ve okuldaki bahar döneminin -ve dolayısıyla okulun- bitişini kutlamak için yapılır. sadece müzik üzerine değildir. bu nedenle ilk entryde olduğu gibi sadece konserler için değerlendirilmesi oldukça aptalcadır.

çoğu canlıda olduğu gibi insanda da toplu hareket etme/sürü içgüdüsü vardır. herkes şenliklerde bir çok insan olacağını biliyor. insanlar müzikten, lunaparktan, mangaldan değil aslında kalabalıktan eğleniyor.

özet olarak; şenlikten memnunum, sanatçılardan değilim. ama isteyen istediğini dinler, istediği şeyi hikaye atar, istediği gibi de eğlenir. (bkz: çöp başlık)

30 mart 2018 kordonda işlenen cinayet

olay,üç yıl önce kurbanın yaptığı tecavüz eylemiyle başlamış.
duyduğuma göre cinayeti işleyen kişi,kendi halinde temiz bir çocukmuş. annesini kaybetmiş,üstüne öldürdüğü kişi bu çocuğa tecavüz etmiş. yakalanmış ve hapse atılmış. fakat bir çocuğa tecavüz etmenin,gençliğini ve psikolojisini yerle bir etmenin cezası sadece üç yıl olmuş. üç yıl sonra,bu zamanlarda hapisten çıktığında da bıçaklayıp kafasına sıkmış.

suçlasam mı,suçlamasam mı bilemedim açıkçası.

az insanın bildiği şarkılar

toplumun azınlık bir yüzdesi tarafından bilinen, hissiyat dolu fakat bir türlü popüler olmayan -belki de olmaması daha iyi olan- şarkılardır.
(bkz:özel şarkılar)

ben başlayayım;
manga - yaranmaz aşık*
thurisaz - years of silence*
thurisaz - endless
lake of tears - to blossom blue
anathema - lost control*
anathema - one last goodbye
midlake - core of nature
nightwish - while your lips are still red*
yaşru - yol verin dağlarım*
yaşru - kara haber
flört - seni çok özledim*
aerosmith - cryin'
the police - every breath you take
skid row - 18 and life
axel rudi pell - carousel
axel rudi pell - oceans of time
haggard - hijo de la luna
haggard - herr mannelig

intihar

her şey mahvoluduktan sonra gelen rahatlık

tecavuzden kacisin yoksa zevk almaya bak felsefesi. istisnasiz her mahvolusta gelir bu rahatlik bana.

kadınlardan soğuma sebepleri

kedi beslemesi.*
neden bilmiyorum ama çevremdeki çoğu kızın/kadının kedisi var,kabak tadı vermeye başladı artık. biriniz de köpek ne bileyim su kaplumbağası,muhabbet kuşu falan besleyin arkadaş.

horizon

kendi nick altını uplama modası gelmiş, ayak uydurayım dedim..

ingilizce ufuk(çizgisi) anlamına gelir. bu suser profesyonel olarak müzikle ilgilenir. onun dışında amatör olarak programlama, grafik ve web tasarımla ilgilenir. ağır fasılcı mühendis fanıdır. ha bir de turizm okur.

kimseye zararı olmaz kendi halinde entry girer, bilgi verir. bekardır, arabası da vardır. (mesajları sık sık kontrol eder)
iyi sözlükler

21 nisan 2018 sözlük zirvesi

katılmak isteyeceğim kahvaltı. sonra da batağa gideriz