i.want.you.can

Durum: 146 - 0 - 0 - 0 - 10.02.2020 13:00

Puan: 790 -

8 ay önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 6

eski sevgilinin size öğrettiği en acı şeyler

söylediği sushi'den arta kalan wasabiyi atmayıp birşeyler denemiş ve et sosu bulmuş. sarımsak falan katıyordu allah'ın delisi. güzeldi de..

kabak tatlısı

dondurma ve pasta olarak da sevdiğim ürün.

bir kadından duyulan en iyi iltifat

canım oğlum.
ters köşe yapayım, anne değil rahmetli anneanne.

tv8 yardım kampanyası

acun aga coşup "umarım yardımlar depremzedeler için kullanılır" gibi bir laf etti.
keyifle izledik.

yiyip yiyip kilo alamayan insan

hayatta en çok lanetlenen, gıybeti yapılan, küfür yiyen insan grubundadır.
gözünüzün önüne getirin, sabah aç karnına ve neredeyse tamamen çıplak olarak tartıya çıkıyorsunuz, belli bir rakam görüyorsunuz ve içinizden "ondan biz bi 750 gram düşelim. ciğerlerimde hava var, bu ara saçlar da uzadı..." diye kendinizi avutuyorsunuz, ve öğleden sonra fndık kadar .tü olan bir kız geçmiş karşınıza, mürekkep balığının sardalyaya atlaması gibi ağzına waffle tıkıştırıyor. kıskançlığınız ayyuka çıkmasın diye "arkadaşım, bak şeker dediğin hep zehir, kilo alırsın, diyabetin sonu kanser diyorlar" diyorsun, kız suratına bakıp boğulurcasına yerken"omo büzüm ailede gnetik... kilo almıyuruz biz" diyor, daha ağzındaki lokmayı yutmadan...

senin soyunu, sopunu, genetiğini... araştırmak lazım..

tekrar tekrar izlenen filmler

şahit olmak istenilen tarihi olay

birini tanımanın en iyi yolu

20 yaşındaki gençlerin umudunu kırmak istemiyorum ama boşanmaya kalkın.

sabah duş almak vs geceden duş almak

gece alınan duş uyku kaçırır, sabah alınan ciğerleri mahveder.
ben hep sabah alırım.

sözlük yazarlarının itirafları

çanakkale sözlüğe üye olmamın tek nedeni, kafamın bir köşesinde ciddi ciddi öğretim görevlisi olarak çanakkale'ye mi yerleşme düşüncesinin olmasıdır.

sütyen kopçasını açamayan erkekler

kendine erkek diyerek bizlere hakaret etmemelidir.
bir kere erkek, namus bekçisi bir sütyene rastladığını anında çakozlar ve asla ısrarcı olarak kendini bitirmez. elini direkt sütyenin altına daldırır, kendi işine bakar ve ötesini hatun kişisi düşünsün, der.
yine de makbul olanı sütyenin sizi gördüğü anda "hörmetler abi" diyerek kendisini salmasıdır.

istenmeyen tüye bunu açıkça söylemek

bir iki kere insan gibi uyarırım, baktım ki laftan anlamıyor, çekerim silahı...

 resim

şişman kızların tayt giymesi

çok düşünen insanların ortak noktaları

işlerinin b.k gibi olması.

küfür etkisi yaratan ama küfür olmayan cümleler

öğrencinin ay sonunu getirebilmesi için tavsiyeler

finaliyle şaşırtan filmler

statik-mukavemet'in ilk vizesi. 85 beklersin 20 gelir.

intihar edecek olsaydınız bu hangi yolla olurdu

eski karımla boşanmazdım. o yavaş yavaş yer bitirirdi beni.

final haftası

hiçbir final haftası arkasında, sakaldaki ilk beyazı fark etmek kadar kötü bir etki bırakmaz.

hayatınızı özetleyen cümle

çanakkalede sosyalleşmenin yolları

çanakkale'ye özel değil, kız arkadaşla evde gerilim filmi izlemek.

insanın zoruna giden şeyler

sizden daha psikopat, daha manyak, fakat biraz dejenere biriyle karşılaşmak.

aniden gelen hayatı düzene sokma isteği

yalnız senin istemenle olmaz, hayat da isteyecek.

sevişilen en ilginç yer

- itü taşkışla kampüsünde dekan odası hariç neredeyse her yer.

standart araba arka koltuğu, deniz, dere-tepe, sinema, uçak falan; onları saymıyorum.

çomü sözlük neden tutmadı?

sözlüğün vaziyeti galiba çanakkale'nin veya en azından üniversitenin genel halini yansıtıyor. dışarıdan biri olarak izlenimim bu.
  • /
  • 6

quentin tarantino

yönetmenliğe başlamamı sağlayan güzel insan. filmlerinde bolca ırkçılık ve şiddet bulunur.

https://imdb.com/name/nm0000233/

yaşanılabilecek ilçeler

vasat öğretmen

türkiye'de eğitim fakülteleri dışındaki diğer fakültelerden mezun olan formasyon zihniyetinin ögretmenimsi öğretmenleridir bu öğretmenler. egitim fakültelerinin kapasitesi bellidir. atanamayan öğretmen güruhunu yaratanlar da formasyon zihniyetinin ürünüdür. komik gerçekten. bir coğrafya öğretmenliği sınıfında 60 öğrenci varsa coğrafya bölümünde 150 öğrenci var. düşünsenize bunların hepsi ögretmenimsi öğretmenler olacak. şimdi çalıştırın kafaları efenim. eğitim fakültesinden mezun öğretmen gibi düşünmeyen öğretmen hiç görmedim fakat bunlar onlar işte. evet asagiladim evet formasyona karşıyım evet yanlış yaptım ama siz de öğretmen olmak vaadiyle gitmeyin be artık şu fakültelere...

#formasyonahayır

kadir mısıroğlu

hasan mezarcı kadar gereksizdi. sanırım aralarındaki fark kadir mısıroğlu'nun sempatik sayılabilecek küçük bir tarafının bile olmaması bxbshs

bu bağlaşım da şu saatte niye aklıma geldiyse nddhdhhs

babanızın yaptığı en büyük atar

karakolda sabahladığım bir gecenin sonunda " sen benim evladım değilsin projemsin , kafana göre davranamazsın" demesi

geceye bir söz bırak

beni mahcup, beni kırık, eğer mümkünse beni mağlup hatırla.

sana yenilmiş ama senden kurtulmuş hatırla.

çomü akademisyen eleştiri&dedikodu

rahatça göte gelebileceğiniz bi başlık...daha önce sedat laçinerin eşi hakkında yazılanlar için silinme talebi gelmişti..

atıp tuttuğunuz bi hocamızın şikayeti sebebiyle ıp adresinizi açık ettiğim günleri iple çekiyorum...

yazarların nicklerinin anlam ve önemi

sümerler de yeraltı tanrıçası , acıların kadını...

uzak durulması gereken kadın modeli

flort donemlerinde asik oluyorum ayaklarina yatiyorsa uzak durun canlarim. devam ederseniz eger yok evin muslugu bozuldu yok ampul takilacak yok bulasik makinesi calismiyor usta gelecek ayagina sizi surekli eve cagirirlar yakanizdan dusmezler.
sevgili olabileceginizi once kendilerine sonra size inandirmaya calisirlar. isler planladiklari gibi gitmeyince yaaaa gozumde buyutmusum tarzi soylemlerde bulunurlar.

bugunku uzak durulmasi gerekilen kadinlar dersim bu kadar. haftaya dersinize calisip gelin.

çomü sözlük yazarlarının hayata bakış açıları

dişin keserken içicen yiyicen sikin kalkarken sikip geçicen

Toplam entry sayısı: 146

uzak durulması gereken kadın modeli

1. eşya ve özellikle telefon/mail kurcalayanlar. bunlar hayata karşı güvensizdir, geçmişlerinde aile içi ciddi sorunlar vardır ve asla güvenemezler. aranız bozulduğunda bu arama tarama işlerini, aleyhinizde delil bulma amacıyla yaparlar.
2. her gün mutlaka annesini arayan, kıçında pire uçsa anlatanlar. daha tehlikelisi ise, sizinle alakalı herşeyi anlatanlar. burada annenin domine edici etkisi olabilir. "kızımın hakları, kızımın parası, kızımın arabası" adı altında kızından kendisi nemalanmak istiyor olabilir. birebir aynısı erkeklerde de vardır.
3. ilgili görünmesine aldanıp ilgi göstermenizin ardından kimyası bozulanlar, garip havalara girenler. yani orta anadolu kezoları.
4. intikam merakları. her kavgada, önceki kavgaların tamamını temcit pilavı gibi gündeme getirenler.
5. ayrılmayı bilmeyenler. stalker'lar. bunların birinci maddedekilerden farkı, güvenememe problemi değil, özgüven eksikliğidir.
6. aile bireylerinize saygı duymayan, onları istemeyen, en sevmediğiniz en uzak akrabanız dahi olsa, onun dedikodusunu yapanlar. burada amaç, en zayıf halkadan başlayarak fiili durum yaratmaktır. salak teyze kızınızın dedikodusunu yaptığınız eşiniz ya da uzatmalı sevgiliniz 2 yıl sonra kavganın ortasında anneniz için "o kadınla görüşmeyeceksin" der.
7. babasının piremsesleri, kariyer meraklıları. her iki grup da, 25 yaşına gelip bir yumurta kırmayı bilmezler, çünkü onlar kıymetlidir, nazlı yetişmiştir. buradaki sorun ev işi bilip bilmemesinin çok ötesinde, sürekli olarak arkalarını toplayacak birilerine ihtiyaç duyuyor olmalarıdır. işlerinde başarılı olmak isterler ve deli gibi çalışırlar. buna karşın; ev ve ilişki sorumlulukları minimum düzeydedir çünkü iş yerinde herkes ne kadar başarılı, güzel ve akıllı olduklarını görüp kendilerini alkışlayabilir; ama eve geldiğinizde sizi güleryüzle karşılıyor diye kimse onları pohpohlamaz. dertleri puan toplamaktır. babasının piremsesleri için örnek grup doktorlar, kariyer meraklıları için bankacılar.
8. evlilik meraklıları. emrivaki bir "senden bahsettim, annim seninle tanışmak istiyor" varsa, geçmiş olsun. alt yanı bir talebe de olsanız kimse askerlik durumu, yaş, iş, birikim, tip gibi şeylere takılmaz, siz artık "damat"sınız. tanıştığımızın ilk haftası perde bakanı gördü bu gözler.
9. yaralılar. "yaralarım var, sen iyileştireceksin beni". çünkü alnımda enayi yazıyor. bir herifle 6 sene ilişki yaşa, akla hayale gelen herşeyi dene, adam tamamdır artık diyerek pasaportunu eline versin, durulacak bir liman ara, enayi olarak da beni seç. karakteristik huyları: ilişkinin o ilk saniyesinde geçmişle ilgili anılarını tüm çıplaklığıyla paylaşan son derece rahat hatun, düzgün bir karakter olduğunuzu anladığı anda mazbut bir hale bürünür, size sorumluluklar yükler, sarılmaya kalksanız "sen beni ne sanıyorsun" der, evin ampulü patlasa "kocişini" çağırır. paket halinde gelirler, mutlaka samimi bir arkadaşları size enişte çekmektedir.
10. bilinçli tüketiciler. iki ay boyunca sıfır tartışma yaşadığınız, sabah günaydın mesajları attığınız kız, nedenine anlam veremediğiniz bir kavga sonucunda sizi engelleyip, 15 gün-2 ay arası bir süre sonra geri dönüyorsa, "denemeden almam" demiş, birini denemiş, "enişteniz" ile vaziyeti oturtamamış, sizi ne kadar sevdiğini anlayıp geri dönmüştür. "küçük bir flörttü, aşkım söz bir daha aynı hatayı yapmıycam" diyorsa, 1 ay içerisinde tekrar yapacağını müjdeleyebilirim. genel özellikleri, her ilişkilerinde sayaç sıfırlarlar. yani sonuncudan önceki, her büyüklükteki tüm ilişkileri "senden önce ufak tefek bir iki flörtüm oldu, ciddi birşey değildi" şeklinde özetlenir.

sanat sanat için mi toplum için mi

bana kalırsa ne sanat, ne de toplum içindir; sanat bireyin bizzat kendisi içindir. toplum ve "eğer sanatçı, eserinde yeni bir çığır açıyorsa" sanat dahi, bu eserin sadece bir parçasıdır.

guernica, kendi dalında daha önce var olmayan birşeyi ortaya koymuş mudur, koymuştur. öyleyse sanat da, toplum da picasso'yu yalnızca anlamaya çalışabilir.

dövme

aylardır yaptırmayı düşündüğüm bir figür var aslında. cesaret meselesi değil de, usta bir sanatçı arıyorum. abartı olmadığı sürece dövmenin seksi durduğunu düşünüyorum.

düğün

kafanızda mantıklı bir para ayırın, biraz elinizi bol tutun, ıvır zıvır için de ekstra para koyun; işte, bundan daha çok para harcayacağınız eylem.

çünkü siz, arabanın üstündeki çiçeği size sokacak çiçekçiyi, otoparkçıyı, salondaki garsonları, mahallenin çocuklarını hesap etmiş olabilirsiniz; ama kız tarafının "adettendir" saçmalıklarının geleceği uç noktayı henüz bilmiyorsunuz.

libidosu yüksek kadın

insanı ürkütebilecek seviyede bir örneğine bir kez şahit olduğum kadın. bir süre sonra iş, "ben yapmasam bu şimdi gider yapacak birini bulur" diye kıskançlıktan, istemeye istemeye yapar hale geliyorsunuz. herşeyin fazlası cidden zarar.

gereksiz bir bilgi ver

türkler baharat yolunu kontrol etmeden yani kahve ile tanışmadan önce, kahverenginin adı fındıki'ydi.

çok uykun varken sebepsizce sabahlamak

önemli olayların öncesinde, bir tür parapsikolojik yetenekten dolayı mı, bilemiyorum ama; sabaha kadar otururum. ne yaparsam yapayım, uyuyamam.

sanat sanat için mi toplum için mi

bana kalırsa ne sanat, ne de toplum içindir; sanat bireyin bizzat kendisi içindir. toplum ve "eğer sanatçı, eserinde yeni bir çığır açıyorsa" sanat dahi, bu eserin sadece bir parçasıdır.

guernica, kendi dalında daha önce var olmayan birşeyi ortaya koymuş mudur, koymuştur. öyleyse sanat da, toplum da picasso'yu yalnızca anlamaya çalışabilir.

yatak dışında bi yerde uyuyabilen insan

fakir ya da köylü değilim ama çok fazla seyahat ediyorum. 15 saat araba kullandıktan sonra yatırılmış ön koltuk beşik gibi geliyor.

türk insanının sanattan anlamaması sorunsalı

türk insanı kırsalda, işine yaramayan hayvanı bile evde beslemez. fakirlikle ilgili bir durum değil; evini beklediği için köpek besleyen hangi köylünün, güzel olduğu için papağan veya cins kedi beslediğini gördünüz. sanatı da işine yaradığı ölçüde uygular, gider halı deseni üretir, düğünde çalacak kadar türkü yakar, hatta onu yapana da "abdal" der, geçer. bana kalırsa pek estetikle ilgisi yoktur bizim toplumumuzun.

libidosu yüksek kadın

insanı ürkütebilecek seviyede bir örneğine bir kez şahit olduğum kadın. bir süre sonra iş, "ben yapmasam bu şimdi gider yapacak birini bulur" diye kıskançlıktan, istemeye istemeye yapar hale geliyorsunuz. herşeyin fazlası cidden zarar.