iche iche oldu nietzsche

Durum: 519 - 0 - 0 - 0 - 27.05.2018 00:26

Puan: 5115 -

3 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Yalnız insan, bir derin göl gibidir. İçine bir taş atmak kolaydır; fakat taş dibine kadar çökerse, söyleyin, kim onu çıkarabilir? Yalnıza hakaret etmekten çekinin. Fakat bunu yaparsanız artık onu öldürün.
  • /
  • 21

hayat felsefesi yapılabilecek en güzel söz

acıma yetime döner koyar götüne.

yetim yerine gerekli kelimeleri ekleyip çıkarabiliriz.

öndeki kızı geçip geçmeme sorunsalı

her akşam başıma gelen önde yürüyen kızı geçmek için depar atmama sebep olan sorun. yahu nasıl denk geliyor bilmiyorum ama otobüsten inip eve doğru yavaş adamlarla sigaramı gökyüzüne doğru üfüleyerek gitsem öndeki kız yürüme hızını bana göre ayarlayıp gidiyor. hayır sigarayı bir kenara bırakıp onu geçmek için hızlanıyorum o da sanki bundan rahatsız olmuş gibi hızlanıyor. ben hızlandıkça o hızlanıyor bu sefer malum bir psikolijik sapık konumuna geçme seyri oluşuyor. arkada sigarasını içerek yavaş yürüyen biri varsa o benim kötü bir düşünce yok sigara keyfimi yaşıyorum haberiniz olsun.

yastığın altına bakan ekonomi

neyse anladınız söylemiş ki yastığın altında ne varsa bozun ve bütün dünyanın kıskandığı avrupa'nın ise kıskançlıktan kendini perişan ettiği ülkemizin parasına çevirmesini istemiş. ülkenin haline bakın yahu. devlet planlaması denilen olay yok sadece allah bizimle, peygamber şöyle dedi, islamın son ordusu, gibi abidük gubidik sözlerle kandırılan 40 milyon mal ve onların yüzünden sıkıntı çeken insanlar. yeter artık düşün yakamızdan bırakın bizi amk.

sigara içen biriyle öpüşmek

normal bir davranıştır. öpüşecek kadar değerlenmiş kişinin içtiği sigaranın lafı mı olur? hatta sigara içerken öpüşmek taraftarıyım daha çok dumanı dışarı bırakmadan hür ve özgür.

13 kasım 2007 şimon peres meclis konuşması

davos'un fethedilmesinden yaklaşık iki yıl önce yapılan konuşmadır. tabi o zamanlar yine onlarca ülke tarafından tanınmamış israil'in ülkenin merkezine alınması ve konuşturulması, oyun çohhh büyük çoh.

erkek arkadaşına masaj yapan hatun modeli

erkeklerin kalbine giden yolun sadece midesinden değil omuzlarına doğru hafifçe sıkmak ve ağrıyan bölgeleri ovalamak olduğunu bilen hatundur.
mükemmel bir şey degil mi yahu? kesinlikle sevgili denilen bireyde parmak yetenekleri olup sıkılmadan masaj yapacak. yeniden doğmuş gibi hissediyor insan.

halı saha yapmak

az önce yaptığım futboldan anlamayan şahıslarla olduğu zaman aktivite değil cehennem azabı. abi sen eğleneceksin diye ben 60 dakika boyunca koşacak halim yok. özet olarak futboldan anlamayanın yapmaması gereken olay.

çomü sözlük diktası

kişisel tartışmalar falan filan durumuna değinmeden yaşanmış bir olaya değinmek istiyorum. açılmış başlığa ve bu başlık altında milli değerler,din, kişisellikten uzak yorumlara karşı modum diye geçinen şahışların altına küfürlü içerik girmesi ve diğer yöneticilerin sessiz kalması herhangi bir içerik silmemesi uyarı vermemesi ve yetki dışına alınmaması bunun bariz bir özelliğidir. ortamda bariz bir adam kayırma olayı mevcut. bununla birlikte yaşanmış kişisel mesajları açıklama konumunda yazara pekte hak vermesemde sözlükte sevip saydığım yazarlardan biri dayı olarak geri gel bebeğim.

türkiye'yi en çok kıskanan ülke

2023 hedefleri ile boğaz'ın öte tarafından başlayarak amerika'nın batı kıyılarına kadar uzanan bölgede bizi en çok çekemeyen devlettir.

öyleki yaklaşık 700 milyar dolarlık ekonomimizle çatur çutur kudurtuyoruz kuzey'i güney'i batı'yı doğu'yu. 80 milyonluk ülkemiz ve dinamik genç nüfusumuzla mükemmel bir potansiyelin yüzde yüzene yakını kullanmaktan olsa gerek kıskanılmanın sebebi budur. cevap olarak ben bir almanya alırım onca fabrika ve sanayi devi almanya kıskananlar listesinde kesinlikle ilk sırada.

kadınlar

kadın olduğunu söylediğiniz zaman kadın olduğunu hatırlayan dişi birey. genellikle şaçma noktalara takılmakta gayet iyi olup yüzdelik dilimde bayağı bir kesimi dünyadan habersiz dışsallık vurgusu kurbanı. bu genlerinde olan bir şey tabiki.

laiklik elden gidiyeah

gölümüzün dedesi falan olmayan çomar. yaşına hürmeten fasılını geçip dede falanda denilmeyecek birisi. beyni a haberle yanmış büyük resmin amına koyan ilkokul mezunu insanın sarf ettiği söz.

dedesi şehzadeymiş gibi osmanlı'yı savunmak

biraz önce vatan haini ve siyonistlerden arınmış bir kanalda gördüğüm durum. abdülhamit diye tutturmuş anlatıyor yok torunları yok bilmem ne. ulan amını koyduğunun çoçuğu dolar olmuş ebesinin amı kadar sen anlatıyorsun abdülhamit'te zamanında istenmedi sonra mumla aradılar diyorsun mumunu siktigim. böyle yavşak piçleri gördüğüm zaman atatürk'ün ne kadar büyük bir insan olduğunu anlıyorum yeminle.

mr. nobody

ölümlü son insan olmanın verdiği hüzün mü yoksa ben burya nasıl geldim düşüncesi mi? yoksa dudağına dokunmadan geçen melek mi? kafalarda yüzlerce soru bırakan uzun bir film. ikinci defa izleyişte kafalarda biraz daha oturdu ama genel olarak;
 resim
bu halde son bırakıyorum filmi.

evde tek başına içmenin avantajları

evde tek başına içmeminin sağladığı hafife alınmayacak avantajlardır.
ilk olarak içerken bulunduğunuz pozisyon serbestliği ayakları tavana dikerek bile içebilirsiniz. hemen ardından özgür müzik şeçimi başkasınında hoşuna gidecek mi acaba tribine girmeden rahatça ve ses yüksekliğini keyfe göre ayarlama şeçimini yapabilmek. sonrasında tabaklardakini istediğini şeçerek yiyebilme hafife alınmayacak avantaj evet.

new horizons

nasa tarafından plüton 'nu daha yakından tanımak için gönderilen uzay aracı. plüton'a 14 temmuz 2016 tarihinde 9 yıllık yolculuğunun sonunda ulaşmış ve daha net görüntüleri bizimle paylaşmıştır. öyle ki verilen komutlar 4,5 saat sonra uzay aracına ulaşmasının zorluğundan olsa gerek hedeflenen güzergahı tam anlamıyla tutturamamıştır. new horizons, güneş sistemindeki yolculuğuna 19 ocak 2006'da florida'daki cape canaveral uzay üssünden saatte 58 bin 536 kilometre hızla fırlatılarak başladı.

iche iche oldu nietzsche

boş entrylerle nick altının rahatsız edilmesinden hoşlanmayan aynı zamanda yapıcı eleştirilere açık benzetilmek ve bazı tabirler altından yorum yapılmasına karşı yazar.

beyaz gömleği göğsüne kadar açan lodosta snap atan erkek modeli

(o değilde böyle başlık açılıyor mu? bende sınır var deyip işi bitiriyor.)
ayakkabı numarasında fazla ıq sahibi olmayan erkek.

üstteki yazarın tuttuğu takım

iche iche oldu nietzsche

modsun ya ahahahha. modsun oğlum hahahah. küfür mü büyüktür ve üç hatırlıyorum hahahah. ayrıca kimsenin annesine küfür etmeyen yazar.

19 mayıs 2018 göztepe galatasaray maçı

günlerdir beklenilen o günün maçı. göztepe'yi yenerek #hedef21 parolası ile çıkılan yola hakettiği hediyeyi vereceğiz.

fanatik taraftar olan erkeklerin köylü olması

selam dur! önecilikli olarak selamını ver sonra sahasında kupa kaldırdıklarımın kervanına eklenebilirsin.
nokta

cem adrian dinlediği her halinden belli olan kız

karşıdan gelirken ağzında sakızıyla cak cuk ses çıkaran aynı zamanda otobüse bindiği an telefonla konuşmayı başlayıp inene kadar "yaaa,ahahah" söylemleri ile insanların kulaklarını gaspeden kızdır.

donnie darko

2001 yapımı izlemeden ölünmemesi gerek film. ilk izleyişte pek bir şey anlamamak normal olup tekrar izlenildiğinde kafalarda soru işareti bırakarak yani demenize sebep oluyor. aralarda giren mükemmel müziklere sahip ayrıca. şöyle bir kesit sunacak olursak filmden;
 spoiler!
---


- ”bu dünyada yaşayan her canlının yalnız öleceğini” söyledi.
- bu sana ne hissettirdi?
- bana köpeğim colly i hatırlattı. o ben 8 yaşındayken öldü.
verendanın altına sürünerek girmişti..
- ölmek için mi?
- yalnız olmak için...

 spoiler!
---

moderatörler arası diyaloglar

+ a mı b mi?
- ne diyon oğlum
+ dünyadan haberin yok topluca iftar konser mi yoksa canın sıkılınca bir istanbul mu?
- haaa eheheh o değilde bunlar niye böyle tartışıyor oğlum baksana biri caps lock açık yazıyor ama entry girince zaten küçük harf olarak görünecek hahaha
+ yaaaa ahahahha. dur dur ben ayırayım konser iftar siz a takımı can sıkıntısı yemek istanbul siz b.
- ne iyi ettinde akıl ettin şunu ya mod.
+ dur bekle bu başlık enrty girmeye kapalıdır yapayım şeklim olsun ehüheühe.

victoria

okurken modumu düşüren yazar. hep bir hüzün hep bir kasvet havası. sanırım victoria döneminin etkisi hala devam ediyor üzerinde.
  • /
  • 21

şikayet dikkati ve fasılcı rahatsızlığı

t: şikayetlere alınan geri dönüşün tatmini ve kural aykırılığına karşı yazar kayrılması
dün açtığım bir başlıkta sözlükteki yazar ihracına yönelik bir açıklama istemiştim. yakın zamanda açıklama yapılacağı bilgisini edindim. bu beklenebilecek bir süreç. ancak fazlasıyla rahatsız olunan fasılcı denen bir kisve var ki herkesin ortak rahatsızlık odağı. kuralda yazar yazmaz, taciz ve tecavüzlerin ülkesi olmuşken böylesi böylesi sapık ruhlu bir insanın değil sözlükte bulundurulması, toplumdan arındırılması lazım. yaptığını troll maskesi altına saklamak sadece alçaklıktır. otobüs tutamacından tutun da yurt balkonuna iç çamaşırı gibi mide bulandırıcı onlarca şey. buradaki her hangi bir yazar, otobüste tacize uğramış, yurdunda sürekli olarak rahatsız edilmiş olabilir. bu zihniyette olduğunu belirtmek hafif ifade ile alçaklık, bunu troll konuşu yapmak tam anlamı ile karaktersizliktir. entrylerini şikayet etmeme rağmen hakkında hala bir şey yapmayanlar ise bu işe ortaktır. ban ya da entry silmek çözüm değil, kişinin teşhir edilmesi şarttır.

27 mayıs 2018 erdoğan'ın dolar açıklaması

tebrikler yüzde yüz cahilsiniz dedirten açıklamadır.

sözlükten soğumak

yazarlar arasındaki gruplaşma dolayısıyla hoş ortamın da bozulması ile karşılaşılan durumdur. herkesten tek tip olmasını beklemek yanlıştır fakat herkesten adil olmasını dilemek doğru olandır. ikilik yaratarak fesatlık çıkaran arkadaşları tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

asimetrik bilgi

ekonomik ilişki kurmuş taraflarından birinin tarafın bildiği diğer tarafın bilmediği bir nevi eksik bilgi temelli teori.
1970 yılında george abimizden türemiş bir kavram. işin ortası ters seçim, ahlaki tehlikeye uzanır sonu limon teorisine döner.

çomü sözlük diktası

çomü sözlük bir çok açıdan benim için hoş muhabbetin döndüğü bir yerdi dediğim başlıktır. ama son dönemde yaşanan olaylar neticesinde entrylerimin bir kısmını kaldırarak sözlüğe veda etmeye hazılanıyordum ki işlerin iyiden iyiye rayından çıkması benim buralarda bir miktar daha kalmamı gerektirdi. en azından birilerinin doğruları söylemesi gerek diye düşünmekteyim. bu başlık altı da "çomü sözlük"ün bozduğu arkadaşlıklardan, açılan davalardan bahsetmeyeceğim. bu başlık altında sözlüğün yöneticelerinin yarattıkları dikta düzeninden bahsedeceğim. yanlnızlığı sek içen dayı adlı yazar şu an çaylak durumuna getirilmiştir. bunun sebebi tartışma yaratan entryler girmesiymiş. nasıl yani? burada tartışamaz mıyız? yöneticiler sözlükte tartışma istemiyormuş. neden? çünkü üç beş cahilin arkasını tutuyorlar. sevgili yönetim. bizim konuşma hakkımızı elimizden alamazsınız. biz saygı ve bilgi çerçevesinde istediğimiz her şeyi söyleriz. biz yazarlar olmadan burası 60 tl'ye alınmış bir sunucu internet alanından başka bir şey değil.
adam kayırma ile hiç bir yere varamazsınız. adil olun. haksıza haksız deyin. ancak bunu yapamazsanız basit bir sözlük diktasından başka bir şey olamazsınız.
son olarak kendisine dayı dediğim yanlnızlığı sek içen dayıdan bahsedeyim. kendisi ile ilk tartışmamız ateizim inanç mıdır yoksa felsefe midir tartışmasıydı. keşke o günlere gönsek de yine böyle tartışmalar yapsak. ancak unutmuşum siz sözlükte tartışma istemiyordunuz.

akp seçmeni

çoğunluğu güce tapan insanlardan oluşan kesimdir.
"bütün partiler işe yaramaz. akp seçmenini koyun diye yaftalıyorsunuz ama kendiniz de hala körü körüne aynı partiye oy vermeye devam ediyorsunuz" tarzı görüşlerle son dönemlerde savunulan kesim haline geliyor. ortada kocaman bir fark var bunu görmezden mi geliyorsunuz yoksa cidden göremiyor musunuz merak içindeyim.
akp 16 senedir bu ülkeyi yönetiyor ve basiretsizlikleri ortada ama buna rağmen seçmeni oy vermekten vazgeçmiyor. muhalefet ise muhalefetliğini yapamaz durumda o da kabul ama 2 seçmen arasındaki fark şu ki eğer şu anki muhalefet başa gelir ve ülkeyi basiretsiz bir şekilde yönetirse seçmeni körü körüne gidip tekrardan oy atmaz.
bir kısım da hala ama ülkenin yarısı bunu istiyor ve saygı duyacaksınız diye savunuyor. nicel çoğunluğa sahip diye saygı duymak zorunda değilim. asıl önemli olan nitelikli çoğunluktur.

sha1

nsa tarafından sayısal imza standardında kullanılmak üzere üretilmiş, en yaygın olarak kullanılan, matematiksel bir şifreleme algoritmasıdır. çalışma prensibi;
en fazla 264 bitlik girdi alır. bu veriyi 512 bitlik veri bloklarına böler. eğer 512 bite tamamlamıyorsa son bloklara eklemeler yaparak 512 bite tamamlar. bu veri bloklarını 16 bitlik 16 mesaj parçacığına ayırır. bu mesaj parçacıklarının her birini klasik 4 işleme tabi tutarak logic left shift (sola kaydırma) işlemini uygular. bu işlemleri art arda 4 kez yaparak 160 bitlik hash değerini üretir.
2005 yılında sha1 algoritmasının matematiksel zayıflığından kaynaklı güvenlik açığı tespit edilmiştir. google’ında kullandığı bu algoritmanın güvenlik açığı onaylanmıştır. https://sha1-2016.badssl.com

üniversitenin insana kattığı şeyler

bayan mı kadın mı

ülkece öyle bir yerdeyiz ki lügatmış etimolojiymiş bilmem neymiş bu konulara girilse de ne fayda. saygı duyulsun yeter. kadının varlığına saygı duyun da biz bayan da oluruz hanımefendi de çiçek de. ama yeter ki saygı duyun.

hatun

aslı katun olan türkçe bir sözcük. çoğu kadın bu hitap şeklini sevmese de bence oldukça hoş bir tabirdir. aslında kullanıldığı yere göre yerip övme potansiyeli değişken olan bir sözcük. genel olarak kulağa hoş geliyor.

aynı zamanda bir duman şarkısı.

Toplam entry sayısı: 519

2017-2018 sezonu şampiyonu galatasaray

selam dur!

öncelikli olarak selam durup 21. şampiyonluğunu kutlayan takıma saygını göster.
lig başından sonuna kadar hem siyaset hem derbi kardeşleri ile verilen mücadeleden alnının akıyla, gomis'in sesten hızlı şutlarıyla haketmiştir.
bir galatasaraylı olarak haklı gururumu yaşıyorum.

macleren's the irish pub

çanakkale'de en sevdiğim mekanlar listesinde ilk sırada olan mekan. ipini koparanın uğramadığı, olgun bir yer. iç tasarım olarak beğeniyorum. spordan çıkınca uğrayıp iki bira içmelik bir yer özet olarak. ayrıca makarnası çok iyi ve doyurucu.

sözlüğün kalitesini arşa çıkaran yazarlar

son zamanlarda artan yazar karşıtı söylemlerden sonra ayda yılda bir sözlüğe girip iki satır şey yazacak diye kişilerin hayatlarından kesitler sunan, onları mutlu edecek başlıklar açacak değiliz. iyi veye kötü bir şeyler yazıp sözlükte düşünce fazlalığı yapan yazarlardır. şöyle bir baktığımda kimdir bu yazarlar diye;
iche iche oldu nietzsche
1984
anoktask
yalnızlığı sek içen dayı
tuli
prag
ordoabchao
babanın kemigi
victoria
aklıma gelenler bunlar en azından aktif ve fikir sahibiler.

çomü sözlük diktası

kişisel tartışmalar falan filan durumuna değinmeden yaşanmış bir olaya değinmek istiyorum. açılmış başlığa ve bu başlık altında milli değerler,din, kişisellikten uzak yorumlara karşı modum diye geçinen şahışların altına küfürlü içerik girmesi ve diğer yöneticilerin sessiz kalması herhangi bir içerik silmemesi uyarı vermemesi ve yetki dışına alınmaması bunun bariz bir özelliğidir. ortamda bariz bir adam kayırma olayı mevcut. bununla birlikte yaşanmış kişisel mesajları açıklama konumunda yazara pekte hak vermesemde sözlükte sevip saydığım yazarlardan biri dayı olarak geri gel bebeğim.

çomü sözlük yazarlarının yaşı

fatih'in istanbul'u fethettiği yaştayım.

günün karikatürü

yatakta düşünürken lafın lafı açması

her gece yaşadığım durum. o gün başımdan geçen bir olay, dikkatimi çeken bir kişilik derken farkında olmadan çok farklı bir yere geçiş yapıyorum. hayal kurmalar, futbolcu maaşlarını hesaplamalar, aşık olduğun kişiyle ilk konuşmanın nasıl olacağı, paranın bok olduğu durumlarda nasıl değerlendirileceği, seri katil olunca ne yapılacaklar, süper kahraman fantezileri vs vs. iyi sarmıyorda değil ama. bazen saat çok geç oluyor yat amına koyim sikerim şimdi (o anki düşünce) diyip yatarsın ama anlarsın insanın en iyi arkadaşının kendisi olduğunu.

akp seçmeni

ülkenin başına gelmiş en büyük kötülük. öyleki demokrasi denilen günümüz şartlarını karşılamayan boş bir kavram üzerinden ülkenin amına koyuyorlar.

seksten alakasız çekici şeyler

sabahın köründe sözlüğe girip sex başlatan sorular gibi karşımıza çıkmanız gerçektende çekici değil onu biliyorum o ne öyle gülerken enseye elini koyup kaslarının belli olması ya da sigara içerken marangozluk yapması.

sözlüğün kalitesini arşa çıkaran yazarlar

son zamanlarda artan yazar karşıtı söylemlerden sonra ayda yılda bir sözlüğe girip iki satır şey yazacak diye kişilerin hayatlarından kesitler sunan, onları mutlu edecek başlıklar açacak değiliz. iyi veye kötü bir şeyler yazıp sözlükte düşünce fazlalığı yapan yazarlardır. şöyle bir baktığımda kimdir bu yazarlar diye;
iche iche oldu nietzsche
1984
anoktask
yalnızlığı sek içen dayı
tuli
prag
ordoabchao
babanın kemigi
victoria
aklıma gelenler bunlar en azından aktif ve fikir sahibiler.

kadınları kaliteli gösteren detaylar

kaliteli bir kadında bulunması gerekenlerdir.

gülmeyi bilmesi olarak adlandırabilirim. son yıllarda toplum içinde haykırarak gülme alışkanlığı kadınlar arasında fazla bir talep görmüş. çok itici ve etik açıdan uygun hiç uygun değil. oysaki bir kadın gülümsemesi gülmeyi bilmesiyle vardır. diğer taraftan bilgi birikim sahibi olması. hayatını yüzüne sürülen şeylerden çıkartıp biraz dünya görüşüne sahip olması.

öğretmenler yazın sokakları süpürsün

haklı bir istekdir. yata yata bitirilen bir dönemin ardından üç ay boyunca yatma saatlerini artırarak maaş almanın karşılığında ufak bir bedel.

edit: öğretmenlik günümüz yüzyılının en kolay kazanılacak bir bölümü, ipini koparan öğretmen olma hayalleri içinde bundadır ki bazı yazarların eleştiri şekilleri etki yapmayacaktır, daha da haklı olduğumu gösterecektir. baktığımız zaman ülkemizde çalışma saatlerine oranla en fazla maaşı alan bir meslek, o yüzden öğretmenler yazın sokakları süpürsün.

feminizm

"izm"lerin yüz karası. bütün çirkin kızların feminist olması tamamiyle tesadüftür.

erkeklerin makyajsız kız severim tripleri

aralarında benimde bulunduğum grup . makyajsız kadın mı olur?
makyajsız kadın bakımsız kadındır, bakımsız kadın, aptal kadındır, aptal kadın doğuştan güzel kadındır.

moderatörler arası diyaloglar

moderatörler arasında geçen konuşmalardır.

- noldu lan "mod"unda değilsin!
- aynen kanka bugün "mod"um biraz düşük.
- onu diyorum niye "mod"un düşük aq.
- tanımsızlık mod1 tanımsızlık beni öldürüyor. sesin kısılması gibi bir şey.
- yav çok konuşma helee bi çay goy içehhh.