maviterlikliadam

Durum: 258 - 26 - 7 - 1 - 16.02.2019 21:56

Puan: 2314 -

5 ay önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Çomü Turizm Fakültesi(2010-2016) Yazar, okur, izler düşünür.
  • /
  • 11

organize işler 2 netflix'te yayınlanması

merakla bekleyip bir türlü gidemediğim en sonunda fırsat bulup gittiğim güzide film. ne yazık ki gittiğimden 2 gün sonra netflix'te yayınlanmasına sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. 1 yıldır kullandığım netflix'in işime yarayacağı en güzel yerde içimde yara olması beni üzdü bari siz izleyin doya doya.

filme gelince birincisini geçemez filme dair en beğendiğim karakter tabi ki kıvanç tatlıtuğ'un canlandırdığı saruhan karakteri. rolünün hakkını vermiş onun dışında yılmaz erdoğan bildiğimiz yılmaz erdoğan hatta bir kaç tık altı oyunculuğu vardı. çerezlik olarak izlenebilecek bir film.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

gecenin en derin anı sen hala uyumamış bir sigara yakmış camdan ya da balkondan yıldızları izlerken içine düşen o damlada insan yalnızlığı anlıyor ne arayacak kimsen vardır ne de o saatte seninle sigara içip yıldızları izleyecek birileri. yalnızsındır

radyo

üniversite yıllarında heves ettiğim internet üzerinden yayın yaptığım kurum. tarihçesi tesla zamanına dayanır tesla temelini atsada bulmak aynı dönemde yaşamış olan mucit guglielmo marconi tarafından bulunmuştur.

rakı masasında sohbet edilmek istenen ünlüler

okan bayülgen, onur ünlü, burak aksak geçerken masaya cem yılmaz da uğrayabilir çok kalmamak kaydıyla serkan keskin ve ali atay geç gelsin selçuk aydemir in de muhabbeti güzel olur. neyse biz içelim içelim benim kafam güzel olsun tuvalete gidip gelirken yanlış masaya oturim. o masada da oğuz atay , sabahattin ali, yaşar kemal olsun birazda onlarla oturim.

gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi

şeyma subaşının çıkaracağı kitaba isim önerileri

zenginliğe giden yol.
zenginleri çarpma sanatı.
yap çocuğu al saltanatı.

olsa da yesek

sabah kahvaltısında kazancılar çarşısında yapılmış ciğer olsa da yesek:(

çomü sözlük yazarlarının klişe replikleri

- sıkıntı var mı ?sıkıntı yok dimi? bir sıkıntı olursa hallederiz sıkıntı yapma.

küfür etkisi yaratan ama küfür olmayan cümleler

keşke annenle baban birlikte olurken kondom kullansaydı da insanlar huzur bulsaydı.

yağmurda koşmak

lise yıllarında arkadaşlarla yaptığımız eylem. üzerine ılık duş süper olmuştu gençlik ateşi işte.

okan yalabık

son dönemde izlediğim en iyi aktörlerden biri. genç yaşta parlayıp uzun süre ortada olmayıp daha sonra rol aldığı dizi ve filmler de oyunculuğunu her zaman daha ileri taşıyarak başarısını kanıtlamış güzel insan. masum dizisinde ki oyunculuğu ise ayrı bir güzel.

götüne bakılan kızın tanıdık çıkması

komik bir an yaşanmasına sebep verir samimiyete göre ya da samimi olmasamda az önce sen olduğunu bilmeden götüne bakmıştım güzelmiş der geçerim

melbet

melbet hakkında uludağ sözlük dışında bir kaynak bulamamakla birlikte karşınıza sürekli bahis siteleri çıkıyor.

reynmen

youtube işinde başarılı çok takip etmesemde sesini de güzel buldum. yolun açık olsun cem yılmaz'ın kuzenin oğlu

charlie chaplin

ayrıca chaplin genç kız sevme hastalığım var diyerek sübyancı olduğunu kabul etmiştir.

dinlemekte olduğunuz müzik

31 ocak 2019 dolar kuru

ne yazık ki seçim sonrası tekrar yükseleceğini düşündüğüm kur

güçlü kadınların ortak özellikleri

olayları olduğu gibi kabul etmek yerine fikirlerinin sonuna kadar arkasında duruyorlar.

eski sevgili olarak öğrettiklerin

gitmeyi, giderken de arkasına dönüp bakmamayı.

deli

toplum tarafından normal olmayan kişilere verilen genel ad. bunu lise yıllarımdan beri o kadar çok duydum ki bir yanımın gerçekten delirmeye başladığını hissettim. neden deliyim ne farkımız var diye sormaya sorarken bir adım daha deliliğe yaklaştım.
aslında deli demelerinin sebepleri de çok yersizdi bence ilkokuldan beri kadının bir obje olmadığını savundum çevremdekiler benden uzaklaştı.
lise yıllarımda sevişme hikâyeleri anlatılırken çevremde bunun yanlış olduğunu savundum bir siktir git delisin amk gibi sözlerle dışlandım.
aslında deli doluyumdur fikirlerim değişebilir yanlışlarım olabilir ama savunduğum şeylere yürekten bağlıyımdır.
işte bu sebeplerden deli diyorlar.

aklında kalan şarkı sözü

kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime.

türklerin öğrenemediği kurallar

yolda yürürken sağdan yürünmesi gerektiğini uzun yıllardır öğrenemedik. asla öğrenemeyeceğiz.

seni seviyorum anlamına gelebilecek cümleler

siyah beyaz dünyamı bastığın yerler renklendiriyor.

fifa vs pes

fıfa yı desteklemek isteyen pes'ci bir yanım var.

antika

2. mahlasım olan kelime antikadam a'nın tek olması ise akıl dolu bir kelime oyunu :)
  • /
  • 11

üstteki yazarın nickinin çağrıştırdıkları

terliklerimle gelsem sana? mavi olan?

neden sözlük aktif değil

1 2 kişinin aktif sözlükte. bir şey yazıyorsun en fazla 5 10 kişi görüyor. bir şeyler yapılmalı.

çomü sözlükte olma sebebi

çomü'deki günlerimi yad etmek..

çomü sözlük yazarlarının klişe replikleri

-heye'dir
çukurovalıların gözü yaşlı diğerleri bu ne böyle diyor

okan yalabık

masum dizisinde çok başarılı idi.

güçlü kadınların ortak özellikleri

her seferinde ya yeniden ayağa kalkıyoruz ya düşmemek için tökezliyoruz ya da çarpıp geçiyorlar. güçlü müyüz enayi mi anlamadım...

kusma hissi uyandıran popüler kelimeler

evlilik, yüzyıllardır popüler

deli

birçok kez kafayı sıyırdım, birçok kez delirdim, delirmenin bokunu çıkardım. ama bunu en temiz en trajikomik haliyle yaşamak var. tertemiz delirmek. artık deli diyen de hakkıyla deli desin.
bu tam olarak 2 aşamada gerçekleşti... çok sevdiğim biriyle yollarımı ne ayırmışım ne de ayırmamışım salakça bir durum, işte o akşamın ilk saatlerinde omzumda kocaman bir yükle eve geldim... sakalına tükürdüğüm giderken bana halil sezai’den alıntı yaptığından açmışım sonbahar’ı mutfağın tam ortasına çekmişim sandalyeyi oturuyorum. yok dedim bu böyle olmaz. 1 kilo patatesi tencereye koydum ocakta kaynatıyorum, heh dedim oturacaksan bir işe yara... kaynadı kaynadı durdu, ben günlerce o patatesi yedim... ne iğrenç... yeterince temiz bir gidiş olmadığından tam deliremedim. bir delirmeyle diğer delirme arasında kaç gün vardı hatırlamıyorum ama pijama üstüne klasik ceketlerle çöp atmaya gidecek kadar delirdim. delirmenin sonundaki detayı herkes şimdi öğreniyor, buraya dikkat. arkadaşlar ben delirdiğimle onu bir daha son görüşüm olduğunu, son sarılmamdan sonra eve giderken ekmek alıp yolda ezhel-pavyon dinleyince anladım. doğarken mi delirdim bilmiyorum ama eminim ki o son delirmem değildi, bu da öyle muhtemelen.

uyuyunca geçmeyen şeyler

seni seviyorum anlamına gelebilecek cümleler

ben atları çok severim ve sen de atsın????????????????

Toplam entry sayısı: 258

yazarların nicklerinin anlam ve önemi

üniversite de kız arkadaşım beni aldattıktan sonra bütün yaz ayağımda cross terliklerin çakması mavi bir terlik vardı. sonra ben abarttım bütün kışta onunla gezince. herkes mavi terlikli adam diye çağırmaya başladı. 2011 den beri hala saklarım. terliği o kadar çok giymişim ki altı aşınıp delinmiş o zaman kendisini köşeye kaldırıp saklamaya başladım nickimde maviterlikliadam kaldı.

ped taşımaktan utanmak

bu konuyu herkesin aşması gerek artık. başımdan geçen trajik komik bir olayı paylaşmak isterim.
zamanın birinde ben ve 2 kadın arkadaşım bir bar da sabahçı olarak çalışıyorduk. bir sabah ben eksikleri almaya giderken kadın arkadaşlarımdan biri gelip regl olduğunu ve eksikleri almaya gittiğimde ona da ped alabilir miyim diye sordu. ben de doğal olarak tabi dedim. çıktım eksikleri aldım ve son olarak ped alıp dükkana dönmek kaldı. ped almak için en yakın yer olan "yarenler temizlik"e girdim ve orada çalışan kadına ben ped alacaktım dedim. bana baktı baktı abi pet bardak şurada dedi. ben şaşırdım arkadaşım ben ped istiyorum pet bardak değil dedim. kadın daha bir şaşırdı abi emin misin dedi. ben sinirlendim arkadaşım iş arkadaşım regl oldu ve ped istiyorum (ben bunu derken kendisi karşımda gülüyordu) bunun neresi komik tuhaf mı bu dedim. zor bela pedi aldım çıktım. demem o ki benim gördüğüm kadının kadına yaptığını kimse yapmıyor. henüz kadınların bu konuyu aşamamış olması gerçekten enteresan.

kobra etkisi

kobra etkisi terim olarak içinden çıkılmaz bir problemin çözümü için yapılan bir müdahalenin, problemi işin içinden daha çıkılmaz bir durum haline getirmesi olayına denmektedir.

bu terim yaşantımıza tarihi bir olaydan geçmiştir ve çok ilginçtir. ingilizler hindistan'a sömürmek için işgal ettikten sonra bilindiği üzere üzerinde güneş batmayan imparatorluk unvanını almış ve çok büyük bir ülke olan hindistan'ı sömürge devleti olarak kullanmaya başlamışlardır.

hindistan bilindiği üzere çok çeşitli hayvanların bulunduğu tropikal bir bitki örtüsüne sahiptir ve bölgede çok zehirli yılanlar, kral kobra dahil yaşamaktadır.


ingiliz askerleri bölgeyi işgal ettiklerinde ilk etapta zehirli kobra yılanları sokması neticesinde pek çok ingiliz askeri ölmüştür. çünkü askerler ilk defa karşılaştıkları yılanlar hakkında hiç bir şey bilmemekte ve karşı koyamamaktadır.

bu olayın ardından ingilizler daha fazla zayiat vermemek için ilginç bir yol bulmuş, zehirli kobraları öldürüp teslim eden hintlilere para ödemişlerdir yılan başı.

hintliler bu kampanyayı çok sevmiş, ilk etapta çokça kobra yılanı yakalanmış, hatta neredeyse yılanların soyu tükenme noktasına gelmiştir. ardından bu işi fırsata çevirmek isteyen hintliler bu yılanları kendileri üretmeye karar vermiş ve bölgede kobra çiftlikleri kurarak yılan üretimine başlamışlardır. ardından bu yılanların kendileri yetiştirip, öldürüp, ingilizlerden sterlin almaya başlamışlardır.

yılan başı 1 sterlin ödeyen ingiliz hükümeti zaman geçtikçe kasasından çok fazla para çıktığını görmüş, bu sebepten yılan kampanyasından vazgeçmiştir. bu kampanyanın bittiğini duyan halk oldukça kızmış ve çiftliklerde ürettikleri kobraları doğaya salmaları üzerine oldukça fazla zehirli kobra yılanı doğada daha fazla bulunmaya başlamıştır.

ilk etaptan daha fazla kobra yılanı ortaya çıkması durumuna kobra etkisi denmesinin sebebi budur ve tarihten gelen bu olay literature geçmiştir.
"alıntıdır"

çocukluğumun oyunları

fırıldakla (topaç) başlayıp gülleyle(misket) devam edecek uzun bir liste olur kesin +25 ler kendini belli etsin

cs go

abimin turktekno nickiyle nam yaptığı oyun bütün gençlik dönemim onun bu oyundan kalkmasını beklemekle geçti. hala kalkmadı ben de beklemeyi bırakıp kitap okudum film izledim.

üniversiteye yeni gelmiş kız görgüsüzlüğü

aile içinde uzun süre baskı gördükten sonra hayatlarında ilk defa izin almadan dışarı çıkma özgürlüğüne eriştiğinde ne yapacağını şaşıran kendine bahşedilen bu özgürlüğü yanlış yönde kullanıp hayatının bir evresinde dönüp baktığında pişmanlık duyacağı şeyler yapan insan topluluğu. bu kişiler kendini bulmaktan uzak ve girdiği ortama adapte olmak için kendini kaybeden insanlardır. hayatta özünü kabul etmeli ve ondan sonra bunun üzerine birşeyler koyabilmek gerekir. kuzenim üniversiteyi kazandıktan sonra muazzam bir değişime girdi fakat bu değişim tamamen dış görünüş odaklı hikayelerinden bizleri engelledi filan o sanıyor ki bir o üniversite okuyor biz malız birşeylerin farkında değiliz. ben uyarmam herkes kendi hayatınını yaşıyor sonuçta. abim uyarma gereksinimi duymuş sonuç yine aynı şeyler kuzenim köyde yaşadığı için bundan utanıyor ve köye gelmemek için yok sınavım var yok ders çalışmam gerek gibi bahaneler üretiyor sürekli. üzücü olan dayım hiç birşeyin farkında değil ve umutla kızının okuyup başarılı olacağını düşünüyor. demem o ki bu insanlar çok yabancı değil bazen ailemiz de bazen çocukluk arkadaşımız bazen de farkında olmadan biziz.

sevilmeyen hitap kelimeleri

tanımadığım birinin kardeş bakar mısın? gibi hitapta bulunması bir de çevremden birinin bir kadın hakkında konuşurken karı diye hitap etmesi.

-de -da yazım kuralı

“de” “da” bağlacı da tıpkı “ki” bağlacı gibi ayrı bir sözcük olduğu için daima ayrı yazılır. bulunma durum eki olan “-de,-da, -de,-ta” ise eklendiği sözcüğe bitişik yazılır. şimdi püf nokta arkadaşlar.
cümle içerisinde cümleden “de”yi çıkartınca, eğer cümlenin yapısında bir bozukluk olmuyorsa o “de” bağlaçtır. cümlenin yapısı bozuluyorsa o “de” bulunma durum ekidir.
örnekle verecek olursak.
*arabayı da satacağım. (arabayı satacağım)
*biz de onlar gibiyiz. (biz onlar gibiyiz) bağlaç olan “de ,da” cümleden çıkartıldığında cümlenin yapısında bir bozukluk olmuyor.
durum ekine örnek verecek olursak.
*onunla otobüste seviştim. (onunla otobüs seviştim)
*sende iç çamaşırım kaldı. (sen iç çamaşırım kaldı) durum eki cümleden çıkartıldığında cümlenin yapısı bozuluyor. hepimizin laneti olan de ayrı yazılır. yalnız de ayrı olacaktı geyiği biter artık. de li cümle kurmaya korkar olduk ya.

skopetzlik

skopetzlik çok eski bir mezheptir. kurucusu tahminlere göre havarilerden matta idi. skopetzler, bedensel duygularını öldürmek amacıyla kendilerini iğdiş ederler. yani cinsel dürtülerini tamamen ortadan kaldırırlar.

friendzone

seni kaybetmek istemiyorum gibi sikko bahanelerle seni kibarca saha dışına iten ilişki durumu. ilişki dediysem senin için gerçek ilişki onun için arkadaşlık ilişkisi.

üniversiteye yeni gelmiş kız görgüsüzlüğü

aile içinde uzun süre baskı gördükten sonra hayatlarında ilk defa izin almadan dışarı çıkma özgürlüğüne eriştiğinde ne yapacağını şaşıran kendine bahşedilen bu özgürlüğü yanlış yönde kullanıp hayatının bir evresinde dönüp baktığında pişmanlık duyacağı şeyler yapan insan topluluğu. bu kişiler kendini bulmaktan uzak ve girdiği ortama adapte olmak için kendini kaybeden insanlardır. hayatta özünü kabul etmeli ve ondan sonra bunun üzerine birşeyler koyabilmek gerekir. kuzenim üniversiteyi kazandıktan sonra muazzam bir değişime girdi fakat bu değişim tamamen dış görünüş odaklı hikayelerinden bizleri engelledi filan o sanıyor ki bir o üniversite okuyor biz malız birşeylerin farkında değiliz. ben uyarmam herkes kendi hayatınını yaşıyor sonuçta. abim uyarma gereksinimi duymuş sonuç yine aynı şeyler kuzenim köyde yaşadığı için bundan utanıyor ve köye gelmemek için yok sınavım var yok ders çalışmam gerek gibi bahaneler üretiyor sürekli. üzücü olan dayım hiç birşeyin farkında değil ve umutla kızının okuyup başarılı olacağını düşünüyor. demem o ki bu insanlar çok yabancı değil bazen ailemiz de bazen çocukluk arkadaşımız bazen de farkında olmadan biziz.

ankara

aylardır ankara'da yaşıyorum ve her gün buranın başkent olmasına şaşırıyorum modern köydür ankara türkiye'nin en modern köyü.

eski sevgili olarak öğrettiklerin

gitmeyi, giderken de arkasına dönüp bakmamayı.
İletişim - Kurallar