maviterlikliadam

Durum: 298 - 8 - 4 - 0 - 20.08.2019 20:50

Puan: 2633 -

1 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Çomü Turizm Fakültesi(2010-2016) Yazar, okur, izler düşünür.
  • /
  • 12

sözlük yazarlarının nefret ettiği huyları

unutkanlığımdan nefret ediyorum annemin tabiriyle birgün kendimi bir yerde unutabilirim.

üniversitede geri dönüşü olmayan hatalar

okuduğun bölümü bitireceğin yıl bu bölümle ilgili hiç bir şey yapmak istemediğini fark etmek boşa okuduğunu düşündüğün 5 sene. geri dönüşü olmuyor

rasim ozan kütahyalı

yalakalık yaparak bir yerlere gelmiş ve yerini korumaya çalışan gereksiz insan birikintisi.

aniden gelen hayatı düzene sokma isteği

genelde bana hayatın düzenine sokma isteği geliyor ama tabi kişiden kişiye değişir bu durum.

haline gülünecek insan

tüm insanların bir bölümüdür.

4 gün iş 3 gün tatil

aklın yolu bir yıllardır düşündüğüm sistem başarılı olabilecek bir sistem.

küfür etkisi yaratan ama küfür olmayan cümleler

ucuz şarap içmek

norm ender

aslında herşey patron' un kaybedecek ne kaldı dissiyle başlıyor norm da oradan gaza gelip diss attı diye duydum bizim mahallenin teyzelerinden.

önerilen yabancı diziler

sigara ve alkole gelen zamlar

bence sadece sigara ve alkole yapılan zam yetmez. vatandaşlık için aylık ödeyelim. dışarı çıkıyorsak ayak bastı parası ödeyelim hatta ve hatta nefes aldığımız için aylık hava parası ödeyelim.

felsefe

düşünüyorum öyleyse varım bölümünde ki düşünme eylemini yapabilme durumudur.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

gözlerin gözlerime değince felaketim olurdu ağlardım.

sonsuzturk

1 yazar 1 itiraf başlıklı yazısını görene kadar bu kadar da gömmeyin ayıp ya diye düşünürken, bir kaç kürek toprakta ben atayım dediğim yazar

starbucks

kahvemi istediğim lezzette yapabilen sayılı mekânlardan yoksa onun dışında hadi sıtarbaksa gidelim hoş sohbet edelim gibi bir fantezim yok. hatta yaptığım bir kaç karikatürde bunu eleştirmiştim.

kitap okumak

kişinin edinilebileceği en güzel dostluk

telefon ekranın kırılması

her genç insanın bir gün tadacağı iç burkan bir kaza. şayet başkasının telefonuna düşünce bile içim cız ediyor. inanın eski sevgili bile böyle acıtamaz.

nerelisin deyince ilçe ismi söyleyenler

aslında insanlar söylemleriyle bakış açılarını ele verir dünyalarının ne kadar küçük olduğunu size kurduğu basit bir cümleyle farkında olmadan anlatabilir diye birşeyler karalamak istemiyorum patrondan çok patroncu tayfanın benzeri aynı tür bunlar çok gördük ne var yani artvin desen hopa artvin de değil mi batuma mı bağlı akşam akşam beni gerdiniz bu başlıkla:))

yazarların en son okuduğu kitap

sütyen kopçasını açamayan erkekler

modexl

heheheh harbi öyle olmuş gibi beni bayağı güldüren başlık.

dev avcısı - ı kill giants

filmin senaryosu ve işleniş şekli a monster calls'a çok benziyor bildiğin ondan esinlenilerek uyarlanmış gibi hatta kötü uyarlama olmuş. ben beğenmedim a monster calls'ı izlememiş olsam beğenilirdim ama orijinal film kitabın güzel bir uyarlaması. tekrar etmeye gerek yoktu. bir ara devam filmi sandım yönetmene ve senariste baktım alakası yok.

çanakkale'de club önerileri

çanakkale de club mı varmış? ben şok şaşırtan kıkır kıkır güldüren başlık. birde clup değil mi doğrusu?

peynir helvası

kadir ustada ayak üstü yenebilir. ama kafanız dumanlıyken yiyeceğiniz tatlılar arasına asla giremez. sonuçta bir baklava ya da ekler değil. ayık kafayla denemek için yenebilir.

merkür dünya'ya çarpar mı?

keşke hemen çarpsa ne güzel olurdu.
  • /
  • 12

çomü sözlük neden tutmadı?

sözlükte 10 yazar olsun ,yazdıkları anlamlı olsun ,o sözlük benim için tutmuştur.

aniden gelen hayatı düzene sokma isteği

ilk önce evi temizlemek ve dolapları düzenlemekle başlayıp daha sonrası için enerjim kalmayınca vazgeçtiğim olay

özlenen dizi karakterleri

regl yerine regli denmesi

regl yerine regli denmesi

regl demenin zorluğundan kaynaklanır. hastalık denmesinden milyon kat daha iyidir.

modexl

sözlüğün çomarı olur kendisi. whatsapp grubundan istediğini elde edememiş dönmüş baba ocağına ahhsshhshdhskakdjdkskdkdkdjhdhd

peynir helvası

(bkz:nimete ıyy denmez)
kadir ustanın peynir helvası en azından bok kokmuyor

küfürlü atasözü ve deyimler

inadı inat götü iki kanat

gereksiz yetenekler

dışarda telefonumun sarjı bittiğinde telefonumu iki bacağımın arasına yerleştirip sarj edebiliyorum. kısacası amımın powerbank olma yeteneği var, sayılır mı?

fotoğrafçılıkla uğraşan yazarlar

üniversiteye başlamadan önce açtığım fotoğraf hesabımı halen aktif kullanıyorum, bir de (bkz:yenge) 'nin fotoğraflarını çektim yakın zamanda, o da sayılır mı?

Toplam entry sayısı: 298

yazarların nicklerinin anlam ve önemi

üniversite de kız arkadaşım beni aldattıktan sonra bütün yaz ayağımda cross terliklerin çakması mavi bir terlik vardı. sonra ben abarttım bütün kışta onunla gezince. herkes mavi terlikli adam diye çağırmaya başladı. 2011 den beri hala saklarım. terliği o kadar çok giymişim ki altı aşınıp delinmiş o zaman kendisini köşeye kaldırıp saklamaya başladım nickimde maviterlikliadam kaldı.

ped taşımaktan utanmak

bu konuyu herkesin aşması gerek artık. başımdan geçen trajik komik bir olayı paylaşmak isterim.
zamanın birinde ben ve 2 kadın arkadaşım bir bar da sabahçı olarak çalışıyorduk. bir sabah ben eksikleri almaya giderken kadın arkadaşlarımdan biri gelip regl olduğunu ve eksikleri almaya gittiğimde ona da ped alabilir miyim diye sordu. ben de doğal olarak tabi dedim. çıktım eksikleri aldım ve son olarak ped alıp dükkana dönmek kaldı. ped almak için en yakın yer olan "yarenler temizlik"e girdim ve orada çalışan kadına ben ped alacaktım dedim. bana baktı baktı abi pet bardak şurada dedi. ben şaşırdım arkadaşım ben ped istiyorum pet bardak değil dedim. kadın daha bir şaşırdı abi emin misin dedi. ben sinirlendim arkadaşım iş arkadaşım regl oldu ve ped istiyorum (ben bunu derken kendisi karşımda gülüyordu) bunun neresi komik tuhaf mı bu dedim. zor bela pedi aldım çıktım. demem o ki benim gördüğüm kadının kadına yaptığını kimse yapmıyor. henüz kadınların bu konuyu aşamamış olması gerçekten enteresan.

kobra etkisi

kobra etkisi terim olarak içinden çıkılmaz bir problemin çözümü için yapılan bir müdahalenin, problemi işin içinden daha çıkılmaz bir durum haline getirmesi olayına denmektedir.

bu terim yaşantımıza tarihi bir olaydan geçmiştir ve çok ilginçtir. ingilizler hindistan'a sömürmek için işgal ettikten sonra bilindiği üzere üzerinde güneş batmayan imparatorluk unvanını almış ve çok büyük bir ülke olan hindistan'ı sömürge devleti olarak kullanmaya başlamışlardır.

hindistan bilindiği üzere çok çeşitli hayvanların bulunduğu tropikal bir bitki örtüsüne sahiptir ve bölgede çok zehirli yılanlar, kral kobra dahil yaşamaktadır.


ingiliz askerleri bölgeyi işgal ettiklerinde ilk etapta zehirli kobra yılanları sokması neticesinde pek çok ingiliz askeri ölmüştür. çünkü askerler ilk defa karşılaştıkları yılanlar hakkında hiç bir şey bilmemekte ve karşı koyamamaktadır.

bu olayın ardından ingilizler daha fazla zayiat vermemek için ilginç bir yol bulmuş, zehirli kobraları öldürüp teslim eden hintlilere para ödemişlerdir yılan başı.

hintliler bu kampanyayı çok sevmiş, ilk etapta çokça kobra yılanı yakalanmış, hatta neredeyse yılanların soyu tükenme noktasına gelmiştir. ardından bu işi fırsata çevirmek isteyen hintliler bu yılanları kendileri üretmeye karar vermiş ve bölgede kobra çiftlikleri kurarak yılan üretimine başlamışlardır. ardından bu yılanların kendileri yetiştirip, öldürüp, ingilizlerden sterlin almaya başlamışlardır.

yılan başı 1 sterlin ödeyen ingiliz hükümeti zaman geçtikçe kasasından çok fazla para çıktığını görmüş, bu sebepten yılan kampanyasından vazgeçmiştir. bu kampanyanın bittiğini duyan halk oldukça kızmış ve çiftliklerde ürettikleri kobraları doğaya salmaları üzerine oldukça fazla zehirli kobra yılanı doğada daha fazla bulunmaya başlamıştır.

ilk etaptan daha fazla kobra yılanı ortaya çıkması durumuna kobra etkisi denmesinin sebebi budur ve tarihten gelen bu olay literature geçmiştir.
"alıntıdır"

çocukluğumun oyunları

fırıldakla (topaç) başlayıp gülleyle(misket) devam edecek uzun bir liste olur kesin +25 ler kendini belli etsin

cs go

abimin turktekno nickiyle nam yaptığı oyun bütün gençlik dönemim onun bu oyundan kalkmasını beklemekle geçti. hala kalkmadı ben de beklemeyi bırakıp kitap okudum film izledim.

üniversiteye yeni gelmiş kız görgüsüzlüğü

aile içinde uzun süre baskı gördükten sonra hayatlarında ilk defa izin almadan dışarı çıkma özgürlüğüne eriştiğinde ne yapacağını şaşıran kendine bahşedilen bu özgürlüğü yanlış yönde kullanıp hayatının bir evresinde dönüp baktığında pişmanlık duyacağı şeyler yapan insan topluluğu. bu kişiler kendini bulmaktan uzak ve girdiği ortama adapte olmak için kendini kaybeden insanlardır. hayatta özünü kabul etmeli ve ondan sonra bunun üzerine birşeyler koyabilmek gerekir. kuzenim üniversiteyi kazandıktan sonra muazzam bir değişime girdi fakat bu değişim tamamen dış görünüş odaklı hikayelerinden bizleri engelledi filan o sanıyor ki bir o üniversite okuyor biz malız birşeylerin farkında değiliz. ben uyarmam herkes kendi hayatınını yaşıyor sonuçta. abim uyarma gereksinimi duymuş sonuç yine aynı şeyler kuzenim köyde yaşadığı için bundan utanıyor ve köye gelmemek için yok sınavım var yok ders çalışmam gerek gibi bahaneler üretiyor sürekli. üzücü olan dayım hiç birşeyin farkında değil ve umutla kızının okuyup başarılı olacağını düşünüyor. demem o ki bu insanlar çok yabancı değil bazen ailemiz de bazen çocukluk arkadaşımız bazen de farkında olmadan biziz.

sevilmeyen hitap kelimeleri

tanımadığım birinin kardeş bakar mısın? gibi hitapta bulunması bir de çevremden birinin bir kadın hakkında konuşurken karı diye hitap etmesi.

-de -da yazım kuralı

“de” “da” bağlacı da tıpkı “ki” bağlacı gibi ayrı bir sözcük olduğu için daima ayrı yazılır. bulunma durum eki olan “-de,-da, -de,-ta” ise eklendiği sözcüğe bitişik yazılır. şimdi püf nokta arkadaşlar.
cümle içerisinde cümleden “de”yi çıkartınca, eğer cümlenin yapısında bir bozukluk olmuyorsa o “de” bağlaçtır. cümlenin yapısı bozuluyorsa o “de” bulunma durum ekidir.
örnekle verecek olursak.
*arabayı da satacağım. (arabayı satacağım)
*biz de onlar gibiyiz. (biz onlar gibiyiz) bağlaç olan “de ,da” cümleden çıkartıldığında cümlenin yapısında bir bozukluk olmuyor.
durum ekine örnek verecek olursak.
*onunla otobüste seviştim. (onunla otobüs seviştim)
*sende iç çamaşırım kaldı. (sen iç çamaşırım kaldı) durum eki cümleden çıkartıldığında cümlenin yapısı bozuluyor. hepimizin laneti olan de ayrı yazılır. yalnız de ayrı olacaktı geyiği biter artık. de li cümle kurmaya korkar olduk ya.

skopetzlik

skopetzlik çok eski bir mezheptir. kurucusu tahminlere göre havarilerden matta idi. skopetzler, bedensel duygularını öldürmek amacıyla kendilerini iğdiş ederler. yani cinsel dürtülerini tamamen ortadan kaldırırlar.

memleketini 3 kelime ile anlat

üniversiteye yeni gelmiş kız görgüsüzlüğü

aile içinde uzun süre baskı gördükten sonra hayatlarında ilk defa izin almadan dışarı çıkma özgürlüğüne eriştiğinde ne yapacağını şaşıran kendine bahşedilen bu özgürlüğü yanlış yönde kullanıp hayatının bir evresinde dönüp baktığında pişmanlık duyacağı şeyler yapan insan topluluğu. bu kişiler kendini bulmaktan uzak ve girdiği ortama adapte olmak için kendini kaybeden insanlardır. hayatta özünü kabul etmeli ve ondan sonra bunun üzerine birşeyler koyabilmek gerekir. kuzenim üniversiteyi kazandıktan sonra muazzam bir değişime girdi fakat bu değişim tamamen dış görünüş odaklı hikayelerinden bizleri engelledi filan o sanıyor ki bir o üniversite okuyor biz malız birşeylerin farkında değiliz. ben uyarmam herkes kendi hayatınını yaşıyor sonuçta. abim uyarma gereksinimi duymuş sonuç yine aynı şeyler kuzenim köyde yaşadığı için bundan utanıyor ve köye gelmemek için yok sınavım var yok ders çalışmam gerek gibi bahaneler üretiyor sürekli. üzücü olan dayım hiç birşeyin farkında değil ve umutla kızının okuyup başarılı olacağını düşünüyor. demem o ki bu insanlar çok yabancı değil bazen ailemiz de bazen çocukluk arkadaşımız bazen de farkında olmadan biziz.

ankara

aylardır ankara'da yaşıyorum ve her gün buranın başkent olmasına şaşırıyorum modern köydür ankara türkiye'nin en modern köyü.

eski sevgili olarak öğrettiklerin

gitmeyi, giderken de arkasına dönüp bakmamayı.
İletişim - Kurallar