mediocregenius

Durum: 316 - 10 - 0 - 0 - 01.11.2019 18:29

Puan: 3155 -

1 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

zındık
  • /
  • 13

intihar edecek olsaydınız bu hangi yolla olurdu

gece yarısı boğaziçi köprüsünden sonsuz boşluğa ve sessizliğe bırakırdım kendimi.

tek cümleyle ilişki durumunu anlat

çomü sözlük yazarlarının şarkı önerileri

yatak dışında bi yerde uyuyabilen insan

zamanının büyük bölümü yollarda geçen insan için her yerde uyumak mümkündür.

sikiyim böyle hayatı

akıllanmamak

yapılan hatalardan ders alabilme yetisinin yoksunluğu. öğrenmeye ve yeni tecrübelere kapalılık. zeka geriliği. **

sanat tarihi

devam zorunluluğu olmasa daha eğlenceli olacak, okuması az çok zevkli kolay bölüm. haftalarca derse girmeyip 2 saatlik okuma ile sınavların çoğundan 80-90 alınabilmekte. çomü'de ki eğitim kadrosu sağlamdır yine de. hocalar kaliteli, genel olarak alanlarında yetkin kişiler. tek sorunu çok kitap okumak gerekliliğidir, baba parası yoksa bu ekonomide pdf'lere düşürür insanı.

z kuşağı

herkesi önce ve en temelde ailesi siker.

google reklam algoritması

bütün olayı kişisel bilgi alışverişindedir.* "benim bilgimi alsalar nolacak amk sanki cia beni otuz bir çekerken izliyor" şeklinde argüman sunan angutlara anlatılamayan şeydir. kişiye özel dayatılan reklamlar buz dağının görünen kısmıdır. zararı/faydası ayrı başlıkta tartışılır.

neyse; algoritma satın alınan/toplanan* veriler ile beslenir ve kişisel profiller oluşturulur. bu profillerde arama geçmişleri, mesajlar ve konuşmalardan anahtar sözcükler toplandığı gibi, kullanılan uygulamalar ve sıklıkları, lokasyon konumları vs de bulunur. buz dağının görünmeyen kısmı burada başlar çünkü o bilgilere yeterince parası ve gücü olan herkes ulaşabilir. bunun sonucunda size karşı nasıl ve ne şekilde kullanılabileceği tamamen bir muammadır. devrim sonrası iran ve çin kötü emelli kişilere güzel örneklerdir. türkiye'de şu ana kadar haberim olan en büyük olaylar özellikle devlet memurları için fişleme yapılması sonucu sürgün veya kariyerden atılma gibi sonuçlar doğurmuştur. bu da kişiye, topluma ve insanlığa karşı bir suçtur.

nitekim tehlikelidir.


nasıl alfa olunur

karaktersiz, karakteri zayıf hemcinslerimin kendilerini iyi hissetmek adına inandıkları? kendilerine söyledikleri bir yalan türü. her vasat insanın inanacak bir yalana ihtiyacı vardır. kendisine alfa diyen, alfa olduğunu düşünen insan zayıftır. burçlara inanmaktan bir farkı yoktur zira realitede tekabül ettikleri düzlem yanılsamadan ibarettir.

son yıllarda özellikle gençler arasında, teoriyi ortaya atan lucyan david mech tarafından da yanlış olduğu açıklanmasına ve kariyerine zarar vermek uğruna sırf bilime ve doğruya inandığı için yıllarını harcadığı teorisini çürütmesine rağmen bu kadar popülerliğe kavuşmasının sebebini ancak ve ancak oturmamış karakterlere ve insanın kendini özel hissetme ihtiyacı adına kendine söyleyebileceği yalanlarda yeni bir eklentiden ötesine bağlayamamaktayım.

insan denen hayvanın, milyonlarca yıllık evrime sahip bir şekilde bu kadar basit bir hiyerarşiden ibaret olduğunu sanabilecek kadar basit düşünce yapısına sahip olabilen basit fikirli, basit zekalı kişilerin kendilerine bir ayna tutmasında fayda vardır. zira uzun vadede bu derece naiflik kaçınılmaz bir son olara bu tür insanları hem profesyonel hem kişisel ilişkilerde ve bunun doğal sonucu olarak hayatta başarısızlığa sürükleyecektir. günümüzün diğer bir popüler "karakter özelliği"(kişilik bozukluğu) narsizmin diğer bir boyutudur bakıldığı zaman.

son olarak kendi tecrübe ve gözlemlerime dayanarak bu tarz davranışları her daim düşük-orta zeka kapasitesine sahip insan gruplarında görmeme rağmen, zeka seviyesi arttıkça bireyselliğin arttığına ve bu tarz basit düşünce yapılarına rastlamadığımı söyleyebilirim.

karşı argüman sunmak isteyen kişiler youtube videoları ve ne idüğü belirsiz sitelerden aldıkları "kaynaklar" ile gelmek yerine bilimsel makaleler ile gelirlerse* gerçeği göstermekten her zaman keyif almışımdır.

gecenin şarkı sözü

saw you sitting on a sunbeam
in the middle of my daydream
oh my lady fantasy
i love you

jakuzi

synthpop, dark wave, new wave tarzı müzik yapan, 4 yıldır ortalarda sessiz sedasız bulunan grup.

fantezi müzik* ve hata payı* isimlerinde iki sağlam albümleri vardır.

hedonutopia'nın az bilinen küçük kardeşi gibidir.*

numunelik 1

numunelik 2

numunelik 3

en yakındaki kitabın 9. sayfasının 3. cümlesi

ve ben seni onunla birakip ayrilacagim; çünkü, yukarida hüküm süren o hükümdar, yasalarina karsi geldigim için, benim, kendi ülkesine girmemi kesinlikle istemiyor.

yazarların anlık dinlediği parçalar

(bkz:şu anda çalan şarkı) başlık açmış olmak için başlık açma tuzağına düşmeyiniz arkadaşlar. sözlük kültürünüz olsun, adı üstünde sözlük. aramaya inanın.

duygusal erkek iticiliği

ananızın memesinden süt yerine cehalet mi içtiniz? dünyanın siyah beyaz olduğuna inanacak kadar ne yaşamamış olabilirsiniz? fanusta mı büyüdünüz? çevrenize, dünyaya bu kadar mı körsünüz? boş bkz ile bitirmekte güzel noktalamış, saygılar ey ulu bilge insan! hatunların efendi adam yerine piç adam tercihiymiş. çok güldüm hocam inandığın ne varsa akıl, fikir, empati versin.

çomü sözlükte neden yazarım

boktan ortamlarda takılmayı seviyorum. barlara gitmeye başladığımda salaş ve insan potansiyeli boktan olan mekanlarda takılırdım. evim gibi hissettiriyor.

feminist olmak istiyorum ne yapmalıyım

insana kadın erkek olarak değil insan olarak bakmak.

küfür etkisi yaratan ama küfür olmayan cümleler

bütün dünya kör olsaydi kaç kisiyi etkileyebilirdin?

söylendiğinde krize sokan şeyler

ajan. eskilerin kankasi.

"ajan naber ya"

sizce mutluluk nedir?

metal müzikten yaşlandıkça uzaklaşma sorunsalı

daha da yaslandikca tekrar yakinlasilir. olay uzaklasmaktan çok takdir edebilmek.

bir mekanın kazıkçı olduğunu gösteren detaylar

yemeği yedikten sonra sizi resmen kışkışlayan, hadi siktir git artık minvalinde davranan mekanlar.

örnek: edirne'de ki ciğerci aydın.

önerilen yabancı diziler

(bkz:final space)
(bkz:dogs of berlin)
(bkz:archer)
sherlock
flashforward
true detective
fringe
that 70's show
supernatural*
the good place
sons of anarchy
brooklyn nine-nine
breaking bad
dark
californication
parks and recreation
mindhunter
castlevania
house of cards
altered carbon
happy
masters of sex
the wire

ne boş vaktim varmış amk.

ölmeden önceki son söz

sonsuzturk

formatın amına koyan yazarları cezalandırmak için, şahsen bir ateist olarak allah tarafından gönderildiğine inandığım 3. nesil comusozluk yazarlarından.
  • /
  • 13

sanat sanat için mi toplum için mi

bana kalırsa ne sanat, ne de toplum içindir; sanat bireyin bizzat kendisi içindir. toplum ve "eğer sanatçı, eserinde yeni bir çığır açıyorsa" sanat dahi, bu eserin sadece bir parçasıdır.

guernica, kendi dalında daha önce var olmayan birşeyi ortaya koymuş mudur, koymuştur. öyleyse sanat da, toplum da picasso'yu yalnızca anlamaya çalışabilir.

insanın zoruna giden şeyler

t: bazı olaylar neticesinde insanların gururunu kıran, inciten olaylar.

herhalde benim zoruma giden tek şey üçüncü bir kişinin yanında azarlanmak, rencide edilmek daha da ötesini görmedim. saatlerce ağladığımı bilirim.

axel rudi pell

alman bir gitarist amcamız. daha çok hard rock, glam ve heavy metal gitaristi olmasına rağmen çok çok sert şarkıları yoktur. bazı şarkıları gerçekten ruhuma dokunuyor, paylaşmak istedim.

henri matisse

modern resmin öncülerindendir. ortaya çıktığı dönemde kusursuz formalara sahip nü portreler çok yaygınken matisse bu geleneğe ilk sarsıcı hareketi yapmıştır. sonrasında onu pablo picasso gibi sanatçılar takip etmiştir. picasso matisse'yi kendine her zaman bir hedef olarak görmüştür. onu geçmek isteği matisse'yi aşıp kendisini bulmasını sağlamıştır. bu yönden matisse'nin varlığı picasso'da özel bir yere sahiptir. her iki ressamın da eserlerinden genel olarak avangart bir etki vardır. picasso ile bir diğer benzerliği ise masklara olan ilgileridir. ressam, resmin yanında afrika maskları da tasarlamıştır. maskların eserlerinde ona ilham verdiğini söyler ve çoğu zaman kullanır.

feminist olmak istiyorum ne yapmalıyım

ya bu feministler size ne etti?
feminist olmak için sadece beyin yeterlidir.

feminist olmak istiyorum ne yapmalıyım

bir kadın olarak;

öncelikle kadının erkekten üstünlüğü değil, kadın-erkek eşitliği savunulmalıdır. yani "feminizm" teriminin ne olduğunu mümkünse bilin.

sonracığıma, "bayan" ya da "kadın" demek bence çok önemli değil. bir insan cinsiyeti dişi olan birine "bayan" diye hitap ettiğinde "çok bayıyorsun" demek istediği için değil, terim bu şekilde kalıplaştığı için kullanıyor. tıpkı siyahî birine "zenci" diye hitap ettiğimizde, ona aslında "senin ataların önceden köleydi, bu yüzden sen de köle olarak kalacaksın" demek istemediğimiz gibi. türk kültürüyle alakalı biraz. sonuçta kimse bize afro-amerikan ırkının eskiden köle olarak kullanıldığını öğretmedi, biz kendimiz öğrendik. dolayısıyla düşük/normal zekalı insanların ya da en zeki anadolu çomarının "bayan" sözcüğünü kullanırken, aslında o sözcüğün anlamını ya da çağrıştırdığı şeyi irdelediğini düşünmemiz biraz aptallık olur. he, bana kalsa "beybi" diye de hitap edebilirsiniz, neyse.

bir başka husus dayatma. sadece feminizm için değil; savunduğunuz toplum, siyasi ya da dinî görüşü bir başkasına dayatmaktan, misyonerliğe soyunmaktan kaçının. bırakın, anadolu çomarından bir farkınız olsun.

yani özetle; feminist olun, feminazi olmayın.

julia dream

pink floyd'un 2016 çıkışlı the early years 1968 germin/ation albümünden, psikedelik rock türünde bir eseri.

şarkı sözleri şöyle;

sunlight bright upon my pillow
lighter than an eiderdown
will she let the weeping willow
wind his branches round
julia dream, dreamboat queen, queen of all my dreams
every night ı turn the light out
waiting for the velvet bride
will the scaly armadillo
find me where ı'm hiding

julia dream, dreamboat queen, queen of all my dreams
will the misty master break me
will the key unlock my mind
will the following footsteps catch me
am ı really dying
julia dream, dreamboat queen, queen of all my dreams

pink floyd'un en sevdiğim ve en özgün şarkısı olduğunu düşündüğüm eser. eser rüya tadinda. durağan bir rüyanın içinde birden bir kargaşanın patlaması peki... ciddi anlamda zihnimle oynayan bir eser.

emine bulut

maalesef beyin yoksunu bir mahlukat olan eski kocası tarafından, 10 yaşındaki kızının önünde boğazı kesilerek öldürülen bir maktül. allah mekanını cennet eylesin.
peki buna ne zaman dur diyeceğiz? kadın ya da erkek fark etmez. bu caniliktir, şerefsizliktir aga. çoğu kişi, sadece lanet olsun demek ile yetiniyor. ancak bu böyle olmamalı. tepkin var ise, göster tepkini. bu andavallar, lanet okumandan veyahut sosyal mecrada kampanya başlatmandan anlamazlar bu tarz şeyleri.
lütfen videoyu çeken kişiye sövmeyin. kızabilirsiniz, ancak çekmesi bir açıdan iyi. bu videoyu, kafası basmayan o destekçi insanlara izleteceksin. izleteceksin ki, en sonunda empati yapmaya başlasınlar ve uyansınlar.
bunu yapan o hemcinsim ise, umarım hapishanede becerilir ve niğme niğme doğranır. acı çekerek ölmeli.
o kızın, "kızının" çektiği acının kat ve kat fazlasını çekmeli. ne kadar şiddet karşıtı olsam da, gerektiğinde maalesef ağır derecede şiddet gerekiyor. bazı insanlar sadece acı ile öğreniyorlar.

fotoğraflarla çomü

2003 çomü ve çanakkale
 resim

 resim

 resim

 resim

 resim

supertramp

erkekim sayesinde tanıştığım ve çok hoşuma giden, kalitenin aktığı, pink ployd tadında müzik grubu.

Toplam entry sayısı: 316

sevgilisinin geçmişine takılan erkek

performans kaygısı ve bundan dolayı gelişen kıyaslanma korkusundan ötürü erkeklerin büyük bölümünün kafayı taktığı, kafayı taktıkları noktadan itibaren giderek artan bir şekilde süzgeçten geçmemiş argümanlar sunmalarına sebep olunması olayı. genelde bakire kadın ararlar bu korkuyu elimine etmek için.

birlikte olduğum kadınlar arasında, 20 üzeri partneri olan da vardı, 3 tane olan da vardı. geneli 7-8 idi. birlikte olmak istediğiniz, isteyeceğiniz kadınların %90'ı bu civarlarda. kalan %10 bakire veya çareyi anal ve oral sekste bulmuş bakireler. kısacası insan olun, karşınızda ki kişinin insan olduğunu farkedin ve daha önemli şeylerle meşgul edin kafanızı. 20'lerin başında-ortasında-sonunda hormon bombası insanlarız çoğumuz, kendinize yalan söylemeyin. çok korkuyorsanız açın sex-ed videoları izleyin, okuyun, öğrenin, uygulayın. kaliteli sekse giden yol ne istediğini bilmek ve tecrübeden geçer sonuç olarak.*

dipnot: bu yazı daha derli toplu hedefe odaklı olabilirdi ama ne gerek var? konu saçma zaten.

kadınların bakir erkek fobisi

bakir kardeşlerime tavsiyem, seks için asla para ödemeyin. ödeyen arkadaşlarım oldu lise dönemlerinde, şu an hepsinin güzin ablasıyım.*

erken boşalma problemi varsa,
-mastürbasyon öcü değil, yapın*
-kegel egzersizleri*
-google'da sex ed videoları, yazıları bulabilirsiniz çok rahat.*
performans tavsiyeleri
-spor yapın. haftada 5 paket sigara içip cumartesileri 1 saat halı saha spor olmuyor, çanakkale güzel yer, sahilde koşun edin. bisiklet alın sürün.
-fitseniz sigarayı az kullanın komple bırakmanıza gerek yok istemediğiniz sürece.*
-alkolü ağzınızla için.
-bilmiyorsanız kadınlarla konuşmayı öğrenin. ipucu: kadınlarda insan. psikoloji üzerine okumalar yaparsanız karşınızda ki insanı anlamanızda kolaylaşır.*
sağlık tavsiyesi ve iq testi
-her zaman korunun. 0-18 yaş arası bir çocuğun üniversite hariç ebeveynlerine çıkardığı masrafları ortalama 1.5 milyon dolar idi, 2-3 sene önce yapılan bir araştırmaya göre. bir paket kondom yine de daha hesaplı.
-düzenli partneriniz yoksa minimum 6 ay'da bir kontrole gidin.
-idiocracy izleyin. güzel eğitici bir film.
-hayır her zaman hayır demektir. bazı düşük zekalı kadınlar sizi aksine iddia etmeye çalışacak, naz diyecek kanmayın.
son olarak seks çok güzel bir şeydir ama abartılacak bir yanıda yoktur. şu çağda hemen hemen herkes sevişebilmektedir. o milyonda birlik istisna siz değilsiniz merak etmeyin.

stanley kubrick

sinematografi dehası yönetmen. gelmiş geçmiş en iyi yönetmenlerdendir. eserleri arasında,
-dr. strangelove
-2001: a space odyssey
-a clockwork orange
-eyes wide shut
-full metal jacket
-the shining
-lolita
bulunur. obsesif ve mükemmeliyetçi yapısı ile bilinir. bazı sahneleri yüzlerce kez tekrardan çekmesiyle meşhurdur. yine de kendisini filmlerini bile izlemeden önce 14 yaşımda arifin manchestera attığı golü ararken şu sözü sayesinde tanıdım ve hayatımda vizyonunu örnek aldığım insanlar arasından çıkarmadım sonrasında. işte o söz;

"the very meaninglessness of life forces man to create his own meaning. children, of course, begin life with an untarnished sense of wonder, a capacity to experience total joy at something as simple as the greenness of a leaf; but as they grow older, the awareness of death and decay begins to impinge on their consciousness and subtly erode their joie de vivre, their idealism - and their assumption of immortality. as a child matures, he sees death and pain everywhere about him, and begins to lose faith in the ultimate goodness of man. but, if he's reasonably strong - and lucky - he can emerge from this twilight of the soul into a rebirth of life's elan. both because of and in spite of his awareness of the meaninglessness of life, he can forge a fresh sense of purpose and affirmation. he may not recapture the same pure sense of wonder he was born with, but he can shape something far more enduring and sustaining. the most terrifying fact about the universe is not that it is hostile but that it is indifferent; but if we can come to terms with this indifference and accept the challenges of life within the boundaries of death - however mutable man may be able to make them - our existence as a species can have genuine meaning and fulfillment. however vast the darkness, we must supply our own light." -stanley kubrick

çeviri:hayatın anlamsızlığı, insanı kendi anlamını yaratmaya iter. çocuklar, tabii ki de hayata kararmamış bir merak duygusu ve bir yaprağın yeşilliği gibi basit şeylerde bile gerçek
mutluluğu yakalama kapasitesine sahip olarak başlarlar; ama büyüdükçe, ölümün ve çürümenin farkındalığı bilinçlerine etki etmeye ve zarifçe yaşam sevinçlerini, idealistliklerini
ölümsüzlük yanılgılarını aşındırmaya başlar. çocuk olgunlaştıkça, baktığı her yerde ölüm ve acıya tanıklık eder ve yavaşça insanın en iyi canlı olduğu düşüncesine inancını
kaybetmeye başlar. ama eğer çocuk, mantıken güçlü -ve şanslı- ise, bu ruhun alacakaranlığın'dan tekrar gün yüzüne çıkabilir ve bu şekilde yeniden doğabilir.
hem hayatın anlamsızlığının farkında olmasından dolayı hemde buna rağmen, kendisine yeni bir amaç yaratabilir. o doğduğu zaman sahip olduğu aynı saf merak duygusuna tekrar sahip
olamayabilir ama bu sefer daha dayanıklı ve sürdürülebilir bir amaca şekil verebilir. evrenle ilgili en korkutucu şey düşmanca bir yapıda olması değil aksine kayıtsız olmasıdır;
ama eğer bu kayıtsızlıkla uzlaşıp, yaşamın ölüm sınırları içerisinde bize sunduğu zorlukları kabul edersek - değişken insan başarabilir - tür olarak varoluşumuz özgün bir anlam ve tatmine
sahip olabilir. karanlık ne kadar engin olursa olsun, kendi ışığımızı kendimiz sağlamalıyız.

sütyen kopçasını açamayan erkekler

hiç öğrenmek zorunda kalmadığım için benim bu erkek. bugüne kadar hiç bir zaman tek seferde açamadım. diğer yandan çoğu zamanda açmam gerekmedi. bu beceriden mahrum kalışım herhangi seksüel bir fırsatı kaçırmama sebep olmadı veya aynı kadının benimle tekrar sevişmek istemesine engel olmadı. sadece o anlık küçük şakalaşmalarda kaldı. abartılmış bir olaydır kanımca.

izlenen filmin yönetmenini bilmemek

normal bir olaydır. kitap okumayı, film izlemeyi, resim çizmeyi, sanat galerisi, müze vs gezmeyi seviyor diye insan sevdiği konularla alakalı her şeyi öğrenmek zorunda değildir. öğrenen insana tutkulu denir zaten. yukarıda ki örnek gibi cümleler kuran kişilere de elitist denir. saçma bir düşüncedir. genelde toy ve idealist kişilerdir böyle yorum yapanlar. insan tanıdıkça, dünyayı tanıdıkça geçer.

önemli olan ilgi duyulan alandan keyif almaktır. ötesi vakit kaybıdır.

izlenen filmin yönetmenini bilmemek

normal bir olaydır. kitap okumayı, film izlemeyi, resim çizmeyi, sanat galerisi, müze vs gezmeyi seviyor diye insan sevdiği konularla alakalı her şeyi öğrenmek zorunda değildir. öğrenen insana tutkulu denir zaten. yukarıda ki örnek gibi cümleler kuran kişilere de elitist denir. saçma bir düşüncedir. genelde toy ve idealist kişilerdir böyle yorum yapanlar. insan tanıdıkça, dünyayı tanıdıkça geçer.

önemli olan ilgi duyulan alandan keyif almaktır. ötesi vakit kaybıdır.

sütyen kopçasını açamayan erkekler

hiç öğrenmek zorunda kalmadığım için benim bu erkek. bugüne kadar hiç bir zaman tek seferde açamadım. diğer yandan çoğu zamanda açmam gerekmedi. bu beceriden mahrum kalışım herhangi seksüel bir fırsatı kaçırmama sebep olmadı veya aynı kadının benimle tekrar sevişmek istemesine engel olmadı. sadece o anlık küçük şakalaşmalarda kaldı. abartılmış bir olaydır kanımca.

2018 yılında hala utanmadan ereksiyon olabilen erkek

meydanda toplanıp pipilerimizi keselim, kökünden çözülsün problem.

pragmatism

felsefede faydacılık akımı.

doğruluğu ve gerçekliği, ahlaktan bağımsız olarak, olayların sonuçları ve bu sonuçların sağladığı faydaya göre değerlendiren akım. bir şey fayda sağlıyorsa, doğrudur. genelde bu fayda bireyseldir. büyük ölçekte örneği için "çoğunluğun iyiliği için" cümlesi akla gelir.

duygusuz seks seks midir?

duygusuz seks konusunda bolca tecrübesi, düzenli ilişki içerisinde manevi tatminli seks konusunda az buçuk tecrübeli bir insan olarak şunu net söyleyebilirim ki, duygusuz seksin en zirve noktası bile vasat sekstir. karşınızda ki vücudu tanımazsınız, karşınızda ki insan sizin vücudunuzu tanımaz. o vasat sekse bile ulaşmak için ise geçmeniz gereken yol;
a- mental bağlantı/muhabbet/ilgi alanları uyumu,
b- fiziksel uyum/çekim
olurda piyango size çıkarsa bu iki noktadan yakalayıp vasat bir gece geçirebilirsiniz.
vasat olmasının sebebi tabii ki kurulan bağlantıların zayıf olmasıdır. orgazm tecrübeli insanlar için yine de mümkün olsa da iki taraf içinde garanti değildir.

öte yandan manevi tatmin yakaladığınız bir insanla seks her seferinde güzelleşir.
bunun sebepleri arasında;
-karşıda ki insana duyulan güven, en savunmasız anınızda karşınızda ki insana güven duyabilmek güzeldir.(bkz:basic instinct)
-iki tarafında birbirinin vücudunu tanıması, nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını anlaması ve buna uygun davranması (ne yaptığını o spesifik insana göre bilmesi)
-sevdiğiniz biriyle seviştikten sonra "nasıldım?" diye düşünmezsiniz. o yataktan sadece boşalıpta kalkmazsınız. sohbet edersiniz, gülersiniz. samimidir.
-duygusuz seks bir süre sonra insan da bir boşluk hissi yaratabiliyor. anlamsızlaşıyor. kendinizi değersiz ve kullanılmış hissetmeye başlayabiliyorsunuz. evet kadınlarda erkekleri seks için kullanabiliyor.
bu sebeplerden ötürü muhabbet edin, tanıyın önce karşınızda ki insanı. hollywood'dan, amerikan yoz kültüründen gaza gelip'te kendinizi yalnızlaştırmayın.

çomü sözlük neden tutmadı?

kendisine 1999-2008 eksi sozlugu yerine 2008-2018 donemini ornek aldigi icin olabilir.

üniversiteler’de alkol ve sigara satışının olmaması

kaç yaşında olursa olsun herkes ağzıyla içmesini bilmediği, öğrenmediği için alkol mantıklıdır. sigara neresinden tutsan elde kalıyor. sadece açık alanda içilebildiği için koku dışında bir sıkıntısı da yok. 18'inden büyük herkesin kendi zehrini seçmeye hakkı vardır.

izlenen filmin yönetmenini bilmemek

normal bir olaydır. kitap okumayı, film izlemeyi, resim çizmeyi, sanat galerisi, müze vs gezmeyi seviyor diye insan sevdiği konularla alakalı her şeyi öğrenmek zorunda değildir. öğrenen insana tutkulu denir zaten. yukarıda ki örnek gibi cümleler kuran kişilere de elitist denir. saçma bir düşüncedir. genelde toy ve idealist kişilerdir böyle yorum yapanlar. insan tanıdıkça, dünyayı tanıdıkça geçer.

önemli olan ilgi duyulan alandan keyif almaktır. ötesi vakit kaybıdır.

underrated film tavsiyeleri

üst edit: yeni filmler eklendi.
az bilinen veya da hakettiği değeri görememiş filmleri bir çatı altında toplayıp imdb'de saatlerce film arama işkencesinden kurtulmayı amaçlayan başlık.

-spirited away
-howl's moving castle
-the fall
-dredd
-the fountain
-in bruges
-constantine
-contact(1997)
-the guard
-watchmen
-powder(1995)
-the square (2017)
-man from earth
-relatos salvajes
-invictus
-modigliani
-agora
-cashback
-les choristes
-pan's labyrinth
-fahrenheit 451*
-monty python and the holy grail
-monty python life of brian
-pardon
-malena
-idiocracy
-they live
-kill the irishman
-antichrist

aklıma geldikçe eklerim

allahı insanların yaratmış olması

bir bakış açısı. pek çok açıdan mantıklı argümandır. video anlatmak istediğim her şeyi anlatmış.