mediocregenius

Durum: 293 - 2 - 0 - 0 - 04.07.2019 01:04

Puan: 2758 -

11 ay önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

zındık
  • /
  • 12

ölmeden önceki son söz

sonsuzturk

formatın amına koyan yazarları cezalandırmak için, şahsen bir ateist olarak allah tarafından gönderildiğine inandığım 3. nesil comusozluk yazarlarından.

gecenin şarkı sözü

he said
come wander with me love
come wander with me
away from this sad world
come wander with me
he came from the sunset
he came from the sea
he came from my sorrow
and can love only me*

uzun süre yalnız olmak

yazarların 2 yıl süreli hedefleri

başlık açmayı bilen, sözlük formatını bilen "yazarların" olduğu bir çomüsözlük.

i have a dream!

asit

barnum etkisi ve insanlar

şu an okunan kitap

bento'nun eskiz defteri - john berger

aşk

bencil ve mizantrop bir insan olarak, benim için anlamı bir insana kendimden daha çok değer verdiğim nokta. onun mutluluğu için kendi mutluluğumu çöpe attığım, hem bok gibi hem o mutlu olduğu için yaşadığım mutluluğun birleşiminin yarattığı saçma bir duygu çorbası. bir insanı sadece seksüel veya partner olarak değil de bir abi, kardeş, baba, dost gibi de sevebilmek. nihayetinde bu kadar yoğun bir sevgiye isim koyamadığım için aşk diyorum.

çanakkale'de gezilecek yerler

çanakkale'de gezilmesi, görülmesi elzem olan yerlerin el altında bir listesi.

çimenlik kalesi
seramik müzesi
deniz müzesi
arkeoloji müzesi
mehmet akif ersoy müze evi

benim bildiklerim bu kadar.

yazarların en son okuduğu kitap

h.p. lovecraft - karanlıkta fısıldayan

alfa erkek davranışı

grupta ki erkeklere baskınlığını göstermek için üstlerine işemesi.

seni seviyorum anlamına gelebilecek cümleler

iki ay öncesinde ben yemek yapmam diyen kadının gecenin ikisinde arkadaşlarının evinde oturmuş muhabbet ederken, "acıktın mı? sana gidelim, sana yemek yapmak istiyorum." demesi ve yapması olabilir.*

alternatif film önerileri

meslekleriyle fiziği çelişenler

peyk

değeri bilinemeyen türk rock gruplarından.

suluşaka*, içimdeki iz*, teslim olma*, lay lay lom* adlarında 4 albüm çıkarmışlardır.

bilen bilirse buradan bilir.

bunlarda numunelik olsun.

frybitterdromme

danimarka'nın svendborg kasabasından fırlamış psychedelic rock türünde müzik icra eden müzisyen topluluğu.
grup üyeleri tobias smith agger, thure spang andersson, simon arendal jorgensen, alexander mahaffy, lau ıngemann vinther pedersen, felix corrigan sunesson.

https://open.spotify.com/track/5KWwiwN4iwtOZLajgH5NG7?si=6jvdtztCSEafHitWQMzMMA
de elysianske mysterier* parçası baya sağlam.

they live

yönetmenliğini john carpenter'ın yaptığı,1988 yapımı efsaneler arasında ki eleştirel film.

en bilindik sahnelerinden biri;slavoj zizek reisin analizi de burada;

31 mart 2019 yerel seçimleri

an itibari ile anadolu ajansından hala ses çıkmamıştır.
(bkz:rezillik)

peynir helvası

tekrar tekrar izlenen filmler

matrix
exorcist
south park bigger longer & uncut
contact
monty python and the holy grail

kime saygı duyulmaz

"kafa açma x" şeklinde cümle kuran terliksi hayvanlar.

yakışıklılıktan uyuyamamak

libidosu yüksek kadın

insanlar tarafından sürekli hor görülen kadındır. özgüvensiz-yetersiz kadın ve erkekleri enerjisiyle bastırır-korkutur. vasıfsız kadın için potansiyel rakip, özgüveni düşük erkek için potansiyel orospudur. insandır.

ad hominem

tartışılan konu, fikir hakkında karşı argüman sunulamayan noktada muhatabına kişisel atıflarda bulunarak tartışmayı kazanmaya çalışmaktır.*
  • /
  • 12

finaliyle şaşırtan filmler

poetika

şiir üzerine düşüncelerin ve teorilerin bütünü. bir bildiri, önsöz niteliği taşır.
fransızca'da eskiden şiir üzerine fikirlerin yanında estetik kelimesini de kavrayan geniş bir kavrammış.

hopsin

ill mind of hopsin serisi ile ün kazanmış , no words parçası ile yeni nesil ile dalgasını geçmiş rapperdir. önceleri funk volume bünyesindeyken yanlış giden işler yüzünden kendine undercover prodigy adlı şirekti kurmuştur.

finaliyle şaşırtan filmler

game of thrones
yapacağınız diziye sokam

finaliyle şaşırtan filmler

iftarlık gazoz, komedi filmi diye gidilip salya sümük ağlayarak çıkılan film

sonsuzturk

bir saattir formata aykırı entrylerini düzeltmekle uğraştığım vasat yazar.

yok abi bu üniversiteye sözlük fazlaymış ben bunu anladım

lilith

ilk feminist kadın.

ibrani mitolojisine göre ;erkek üstünlüğünü kabul etmeyen lilith adem ile beraber olmayı kabul etmez. sebebi, cinsel ilişki esnasında adem'in hep üstte yer almasını aşağılayıcı bularak itiraz eder. kendisinin de adem gibi topraktan yaratıldığını, yani eşit olduklarını savunur. adem ise kendini, bağışlayan, bereketli gökyüzü; lilith'i de ürün veren toprağa benzeterek bu şekilde birleşmek konusunda diretir. adem tavırlarında ısrar edince, lilith, birlikte yaşamalrının zor olacağına karar verip tanrı'nın söylenmemesi gereken adını anarak göğe doğru yükselir. şeytanla işbirliği yapar. ve tanrı geri dönmezse doğan her çocuğunu öldüreceğini söyler. lilith geri dönmez. ve tanrı çocuklarını öldürür. lilith intikam almak ister ve dünyaya gelen bütün bebekleri öldürmek için uğraşır.

türlü türlü efsaneler vardır lilith için. bu bahsettiğim efsane de bunlardan biri.

(bkz: feminist)
(bkz: feminizm)
(bkz: female)

şule çet

bir takım ensesi kalın orospu çocuklarının anal ve vajinal yoldan tecavüz ettikten sonra yüksek bir plazadan atarak ölmesine sebep oldukları 20 yaşındaki genç kız.

bakire değildi alkol kullanıyordu gibi sebeplerle de itibarsızlaştırılmaya devam ediliyor.

bir kadının seks istemesi
alkol ve uyuşturucu kullanması
açık giyinmesi
gece lüks plazalarda bulunması
veya bunların hepsini aynı anda yapması sadece insaniyetten yoksun yobaz ve aşağılık orospu çocuklarının zihniyetinde ölüme ve tecavüze sebebiyet verebilir.

20 yaşındaki bi kızın yaşadığı bu vahşet anlarını mahkeme salonunda babasının yanında bekaretinin önceden kaybedildiğine yönelik ithamlarla dile getiren sanık avukatları da paranın ne tür şerefsizliklere hükmedebileceğini gösteriyor.

#şuleiçinadalet

küçükçekmece'de çocuk tecavüzü

5 yaşındaki bir çocuğa kim olduğu belli şimdilik belli olmayan bir kansızin tecavüz etmesi. çocuk yoğun bakımda.
utanın ya. gerçekten siz nasıl insanlarsınız? bu nasıl bir zihniyet?
yatacağınız mezarı sikeyim sizin. allah bu tip insanlarin belasiniı versin.
sizler var ya. siz çok kötü insanlarsınız. cehennem ateşinde kavrulmaniz dileğiyle.

jean baudrillard

simülakra ve simülasyon, tüketim toplumu ve medya üzerine eleştirileri... post pozitivizim demek istiyorum öncelikle, yani belirsizlikler, yani sosyal bilimlerde determinizmin sorgulanması, sarsılması ve yerini rönesans aydınlanmasının dahi sorgulanması. başta biraz "woow wow wooow chill bro" denilebilir ancak genel olarak tüm doğa bilimlerinde belirsizlikler ortaya çıkmaya başladı unutulmaması gerekir :)

jean baudrillard çok sevilmekle beraber, bir o kadar ortadoks marksistler tarafından özellikle sevilmeyen -ancak kendisi hem liberalizmi, hem de marksizmi eleştiren bir düşünür olduğunu unutmamak şartı ile- postmodern(burası da tartışılır genelde) düşünür. özellikle iletişim ve medya konusunun yeniden düşünülmesine sebep olan(hatta bu kuram genel olarak tüm homo economicus sistemine uygulanabilir) simülasyon kuramıyla tanınır. kendisi öyle ki körfez savaşının gerçek bir savaş olmadığını ve bunun sadece bir televizyon olayı olduğunu söylemişti(bu düşüncesi özellikle çoook fazla eleştirilir. özellikle neoliberaller tarafından). özellikle modern sanat üzerine eleştiriler yapmış günümüz tüm sanat anlayışının metalaştığını dile getirmiştir. özellikle medya ve politika alanında çalışma yapmak isteyen, yapan ve azıcık da olsa genel olarak medya konusunda sorgu yetisi kazanmak isteyenlere özellikle okuması önerilir.

eserleri: simülakrlar ve simülasyon, baştan çıkarma üzerine, cool anılar, amerika, siyah anlar 1-2, kusursuz cinayet, tam ekran, nesneler sistemi, tüketim toplumu, göstergenin ekonomi politiğine eleştirel bir bakış, üretimin aynası, simgesel değişim ve ölüm, foucault'yu unutmak, beaubourg olayı, sessiz yığınların gölgesinde ya da toplumsalın sonu, passwords, komünist partisi ya da politikanın sahte cennetleri, ilahi sol, kötülüğün şeffaflığı-aşırı fenomenler üzerine bir deneme

Toplam entry sayısı: 293

sevgilisinin geçmişine takılan erkek

performans kaygısı ve bundan dolayı gelişen kıyaslanma korkusundan ötürü erkeklerin büyük bölümünün kafayı taktığı, kafayı taktıkları noktadan itibaren giderek artan bir şekilde süzgeçten geçmemiş argümanlar sunmalarına sebep olunması olayı. genelde bakire kadın ararlar bu korkuyu elimine etmek için.

birlikte olduğum kadınlar arasında, 20 üzeri partneri olan da vardı, 3 tane olan da vardı. geneli 7-8 idi. birlikte olmak istediğiniz, isteyeceğiniz kadınların %90'ı bu civarlarda. kalan %10 bakire veya çareyi anal ve oral sekste bulmuş bakireler. kısacası insan olun, karşınızda ki kişinin insan olduğunu farkedin ve daha önemli şeylerle meşgul edin kafanızı. 20'lerin başında-ortasında-sonunda hormon bombası insanlarız çoğumuz, kendinize yalan söylemeyin. çok korkuyorsanız açın sex-ed videoları izleyin, okuyun, öğrenin, uygulayın. kaliteli sekse giden yol ne istediğini bilmek ve tecrübeden geçer sonuç olarak.*

dipnot: bu yazı daha derli toplu hedefe odaklı olabilirdi ama ne gerek var? konu saçma zaten.

kadınların bakir erkek fobisi

bakir kardeşlerime tavsiyem, seks için asla para ödemeyin. ödeyen arkadaşlarım oldu lise dönemlerinde, şu an hepsinin güzin ablasıyım.*

erken boşalma problemi varsa,
-mastürbasyon öcü değil, yapın*
-kegel egzersizleri*
-google'da sex ed videoları, yazıları bulabilirsiniz çok rahat.*
performans tavsiyeleri
-spor yapın. haftada 5 paket sigara içip cumartesileri 1 saat halı saha spor olmuyor, çanakkale güzel yer, sahilde koşun edin. bisiklet alın sürün.
-fitseniz sigarayı az kullanın komple bırakmanıza gerek yok istemediğiniz sürece.*
-alkolü ağzınızla için.
-bilmiyorsanız kadınlarla konuşmayı öğrenin. ipucu: kadınlarda insan. psikoloji üzerine okumalar yaparsanız karşınızda ki insanı anlamanızda kolaylaşır.*
sağlık tavsiyesi ve iq testi
-her zaman korunun. 0-18 yaş arası bir çocuğun üniversite hariç ebeveynlerine çıkardığı masrafları ortalama 1.5 milyon dolar idi, 2-3 sene önce yapılan bir araştırmaya göre. bir paket kondom yine de daha hesaplı.
-düzenli partneriniz yoksa minimum 6 ay'da bir kontrole gidin.
-idiocracy izleyin. güzel eğitici bir film.
-hayır her zaman hayır demektir. bazı düşük zekalı kadınlar sizi aksine iddia etmeye çalışacak, naz diyecek kanmayın.
son olarak seks çok güzel bir şeydir ama abartılacak bir yanıda yoktur. şu çağda hemen hemen herkes sevişebilmektedir. o milyonda birlik istisna siz değilsiniz merak etmeyin.

sütyen kopçasını açamayan erkekler

hiç öğrenmek zorunda kalmadığım için benim bu erkek. bugüne kadar hiç bir zaman tek seferde açamadım. diğer yandan çoğu zamanda açmam gerekmedi. bu beceriden mahrum kalışım herhangi seksüel bir fırsatı kaçırmama sebep olmadı veya aynı kadının benimle tekrar sevişmek istemesine engel olmadı. sadece o anlık küçük şakalaşmalarda kaldı. abartılmış bir olaydır kanımca.

stanley kubrick

sinematografi dehası yönetmen. gelmiş geçmiş en iyi yönetmenlerdendir. eserleri arasında,
-dr. strangelove
-2001: a space odyssey
-a clockwork orange
-eyes wide shut
-full metal jacket
-the shining
-lolita
bulunur. obsesif ve mükemmeliyetçi yapısı ile bilinir. bazı sahneleri yüzlerce kez tekrardan çekmesiyle meşhurdur. yine de kendisini filmlerini bile izlemeden önce 14 yaşımda arifin manchestera attığı golü ararken şu sözü sayesinde tanıdım ve hayatımda vizyonunu örnek aldığım insanlar arasından çıkarmadım sonrasında. işte o söz;

"the very meaninglessness of life forces man to create his own meaning. children, of course, begin life with an untarnished sense of wonder, a capacity to experience total joy at something as simple as the greenness of a leaf; but as they grow older, the awareness of death and decay begins to impinge on their consciousness and subtly erode their joie de vivre, their idealism - and their assumption of immortality. as a child matures, he sees death and pain everywhere about him, and begins to lose faith in the ultimate goodness of man. but, if he's reasonably strong - and lucky - he can emerge from this twilight of the soul into a rebirth of life's elan. both because of and in spite of his awareness of the meaninglessness of life, he can forge a fresh sense of purpose and affirmation. he may not recapture the same pure sense of wonder he was born with, but he can shape something far more enduring and sustaining. the most terrifying fact about the universe is not that it is hostile but that it is indifferent; but if we can come to terms with this indifference and accept the challenges of life within the boundaries of death - however mutable man may be able to make them - our existence as a species can have genuine meaning and fulfillment. however vast the darkness, we must supply our own light." -stanley kubrick

çeviri:hayatın anlamsızlığı, insanı kendi anlamını yaratmaya iter. çocuklar, tabii ki de hayata kararmamış bir merak duygusu ve bir yaprağın yeşilliği gibi basit şeylerde bile gerçek
mutluluğu yakalama kapasitesine sahip olarak başlarlar; ama büyüdükçe, ölümün ve çürümenin farkındalığı bilinçlerine etki etmeye ve zarifçe yaşam sevinçlerini, idealistliklerini
ölümsüzlük yanılgılarını aşındırmaya başlar. çocuk olgunlaştıkça, baktığı her yerde ölüm ve acıya tanıklık eder ve yavaşça insanın en iyi canlı olduğu düşüncesine inancını
kaybetmeye başlar. ama eğer çocuk, mantıken güçlü -ve şanslı- ise, bu ruhun alacakaranlığın'dan tekrar gün yüzüne çıkabilir ve bu şekilde yeniden doğabilir.
hem hayatın anlamsızlığının farkında olmasından dolayı hemde buna rağmen, kendisine yeni bir amaç yaratabilir. o doğduğu zaman sahip olduğu aynı saf merak duygusuna tekrar sahip
olamayabilir ama bu sefer daha dayanıklı ve sürdürülebilir bir amaca şekil verebilir. evrenle ilgili en korkutucu şey düşmanca bir yapıda olması değil aksine kayıtsız olmasıdır;
ama eğer bu kayıtsızlıkla uzlaşıp, yaşamın ölüm sınırları içerisinde bize sunduğu zorlukları kabul edersek - değişken insan başarabilir - tür olarak varoluşumuz özgün bir anlam ve tatmine
sahip olabilir. karanlık ne kadar engin olursa olsun, kendi ışığımızı kendimiz sağlamalıyız.

izlenen filmin yönetmenini bilmemek

normal bir olaydır. kitap okumayı, film izlemeyi, resim çizmeyi, sanat galerisi, müze vs gezmeyi seviyor diye insan sevdiği konularla alakalı her şeyi öğrenmek zorunda değildir. öğrenen insana tutkulu denir zaten. yukarıda ki örnek gibi cümleler kuran kişilere de elitist denir. saçma bir düşüncedir. genelde toy ve idealist kişilerdir böyle yorum yapanlar. insan tanıdıkça, dünyayı tanıdıkça geçer.

önemli olan ilgi duyulan alandan keyif almaktır. ötesi vakit kaybıdır.

izlenen filmin yönetmenini bilmemek

normal bir olaydır. kitap okumayı, film izlemeyi, resim çizmeyi, sanat galerisi, müze vs gezmeyi seviyor diye insan sevdiği konularla alakalı her şeyi öğrenmek zorunda değildir. öğrenen insana tutkulu denir zaten. yukarıda ki örnek gibi cümleler kuran kişilere de elitist denir. saçma bir düşüncedir. genelde toy ve idealist kişilerdir böyle yorum yapanlar. insan tanıdıkça, dünyayı tanıdıkça geçer.

önemli olan ilgi duyulan alandan keyif almaktır. ötesi vakit kaybıdır.

2018 yılında hala utanmadan ereksiyon olabilen erkek

meydanda toplanıp pipilerimizi keselim, kökünden çözülsün problem.

pragmatism

felsefede faydacılık akımı.

doğruluğu ve gerçekliği, ahlaktan bağımsız olarak, olayların sonuçları ve bu sonuçların sağladığı faydaya göre değerlendiren akım. bir şey fayda sağlıyorsa, doğrudur. genelde bu fayda bireyseldir. büyük ölçekte örneği için "çoğunluğun iyiliği için" cümlesi akla gelir.

duygusuz seks seks midir?

duygusuz seks konusunda bolca tecrübesi, düzenli ilişki içerisinde manevi tatminli seks konusunda az buçuk tecrübeli bir insan olarak şunu net söyleyebilirim ki, duygusuz seksin en zirve noktası bile vasat sekstir. karşınızda ki vücudu tanımazsınız, karşınızda ki insan sizin vücudunuzu tanımaz. o vasat sekse bile ulaşmak için ise geçmeniz gereken yol;
a- mental bağlantı/muhabbet/ilgi alanları uyumu,
b- fiziksel uyum/çekim
olurda piyango size çıkarsa bu iki noktadan yakalayıp vasat bir gece geçirebilirsiniz.
vasat olmasının sebebi tabii ki kurulan bağlantıların zayıf olmasıdır. orgazm tecrübeli insanlar için yine de mümkün olsa da iki taraf içinde garanti değildir.

öte yandan manevi tatmin yakaladığınız bir insanla seks her seferinde güzelleşir.
bunun sebepleri arasında;
-karşıda ki insana duyulan güven, en savunmasız anınızda karşınızda ki insana güven duyabilmek güzeldir.(bkz:basic instinct)
-iki tarafında birbirinin vücudunu tanıması, nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını anlaması ve buna uygun davranması (ne yaptığını o spesifik insana göre bilmesi)
-sevdiğiniz biriyle seviştikten sonra "nasıldım?" diye düşünmezsiniz. o yataktan sadece boşalıpta kalkmazsınız. sohbet edersiniz, gülersiniz. samimidir.
-duygusuz seks bir süre sonra insan da bir boşluk hissi yaratabiliyor. anlamsızlaşıyor. kendinizi değersiz ve kullanılmış hissetmeye başlayabiliyorsunuz. evet kadınlarda erkekleri seks için kullanabiliyor.
bu sebeplerden ötürü muhabbet edin, tanıyın önce karşınızda ki insanı. hollywood'dan, amerikan yoz kültüründen gaza gelip'te kendinizi yalnızlaştırmayın.

sütyen kopçasını açamayan erkekler

hiç öğrenmek zorunda kalmadığım için benim bu erkek. bugüne kadar hiç bir zaman tek seferde açamadım. diğer yandan çoğu zamanda açmam gerekmedi. bu beceriden mahrum kalışım herhangi seksüel bir fırsatı kaçırmama sebep olmadı veya aynı kadının benimle tekrar sevişmek istemesine engel olmadı. sadece o anlık küçük şakalaşmalarda kaldı. abartılmış bir olaydır kanımca.

çomü sözlük neden tutmadı?

kendisine 1999-2008 eksi sozlugu yerine 2008-2018 donemini ornek aldigi icin olabilir.

üniversiteler’de alkol ve sigara satışının olmaması

kaç yaşında olursa olsun herkes ağzıyla içmesini bilmediği, öğrenmediği için alkol mantıklıdır. sigara neresinden tutsan elde kalıyor. sadece açık alanda içilebildiği için koku dışında bir sıkıntısı da yok. 18'inden büyük herkesin kendi zehrini seçmeye hakkı vardır.

izlenen filmin yönetmenini bilmemek

normal bir olaydır. kitap okumayı, film izlemeyi, resim çizmeyi, sanat galerisi, müze vs gezmeyi seviyor diye insan sevdiği konularla alakalı her şeyi öğrenmek zorunda değildir. öğrenen insana tutkulu denir zaten. yukarıda ki örnek gibi cümleler kuran kişilere de elitist denir. saçma bir düşüncedir. genelde toy ve idealist kişilerdir böyle yorum yapanlar. insan tanıdıkça, dünyayı tanıdıkça geçer.

önemli olan ilgi duyulan alandan keyif almaktır. ötesi vakit kaybıdır.

underrated film tavsiyeleri

az bilinen veya da hakettiği değeri görememiş filmleri bir çatı altında toplayıp imdb'de saatlerce film arama işkencesinden kurtulmayı amaçlayan başlık.

-dredd
-the fountain
-in bruges
-constantine
-contact(1997)
-the guard
-watchmen
-powder(1995)
-the square (2017)
-man from earth
-relatos salvajes
-invictus
-modigliani
-agora
-cashback
-les choristes
-pan's labyrinth
-fahrenheit 451*
-monty python and the holy grail
-monty python life of brian
-pardon
-malena
-idiocracy
-they live
-kill the irishman
-antichrist

aklıma geldikçe eklerim

allahı insanların yaratmış olması

bir bakış açısı. pek çok açıdan mantıklı argümandır. video anlatmak istediğim her şeyi anlatmış.
İletişim - Kurallar