nickininicktiğim

Durum: 316 - 0 - 0 - 0 - 25.10.2018 03:40

Puan: 3119 -

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Boş insan, boş, dümdüz.
  • /
  • 13

hangi yazarla akşam yemeğine çıkmak isterdin?

sözlük orduspor gibi amk hedefler süper ligken hayatlar bal ligi

adana ve adana insanı

evet pek güvenilmeyecek insanlar olduğunu düşünüyorum tecrübelerime dayanarak

sözlük yazarlarının okuduğu bölümler neler?

erkeği gavat olan memleketler

beni kıskanmıyorsun dersiniz kıskanırız bunaltma beni dersiniz,kıyafete karışmayız kendin gibi ol deriz gavat oluruz ne biçim yaratıklarsınız siz kadınlar?

sabah ereksiyonu ile işemeye çalışmak

müslüm filmi

sinema salonlarında ücretsiz jilet ve sigara dağıtımı yapılacakmış.

1. nesil yazarların sözlüğü terk etmesi

mekanın sahibi geldi sorun nedir?

oralet

genellikle nadiren içilen ama içildiğinde de zevk veren içecektir.

laiklik ne değildir

öncelikle laiklik öğretilmeli çünkü 80 milyonun neredeyse yarısı laikliği kişisel özgürlük sanıyor.laiklik kısaca din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ve her vatandaşın dinini özgürce yaşayabilmesidir.

çomü sözlük mobil uygulaması

şahsen güzel düşünce nasıl olduğuna bakmak için indirdim beğendim ama tercihim yine internetten girmek internetin verdiği zevki veremiyor

dota 2

moba oyunlara ısınamadım bir türlü

e yazalım bakalım

güzel afiş(!) nedense hiç şaşırmadım

15 ekim 2018 dolar kuru

kıyamam lan zenginlere şimdi zarara uğruyor paraları biz fakirler zaten doların neresinde ne yazıyor bilmiyoruz

gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi

göreceli bir başlık bana gore leyla ile mecnun

her şeyden az az bilip hiçbir şeyi tam bilememek

bilgi sonsuz boşluktur devamlı araştırılmayı hedefler hiçkimse bilginin son evresini bilemez çünkü gün geçtikçe yeni bilgiler ortaya çıkıyor

not:kardeşim yazı uzundu okumaya üşendim kusura bakma.

askeri düzenin bozulması

zamanında ülkesi için tek bedel olarak canlarını vermek için gidilen askerliğe artık para için gidiliyor düzen bundan sonra bozuldu zaten zaten jandarmaların yaz dönemi üniformaları bile bi değişik kim bulduysa o üniformaları insan şaşırtıcı valla insan artık görünce bi korku gelmiyor alay konusu bile oluyor artık allah bunları yapanlara en kısa zamanda akıl fikir versin.

3.nesil yazarlar

3.nesiller geliyor ha yaşlanmışız be üstad

sözlükte yakışıklı yazarın olmaması

atatürk'e küfredip büstünü tokatlamak

evet bu çocuğu bulan bir kişi atatürk büstünün karşısında tek ayak üstünde asker selamı verdirip ben bir orospu çocuğuyum dedirtmiş işte çok güzel hareketler bunlar

2019 da beklediginiz filmler

sarı çiçeğe sorulabilecek alternatif sorular

altına işeyince belli oluyor mu?

maddi getirisi olmayacak bölüm okumak

üniversite size birşey katmaz arkadaşlar siz üniversiteden birşey alırsınız bu yuzden her gece bar bar gezmek yerine oturup araştırın ders çalışın etkinliklere ve sosyal aktivitelere katılın okuduğunuz bölüm boktan veya maddi getirisi az olan bir bölüm olabilir ama kendinizi geliştirirseniz bu zamanla size artı olarak geri dönecektir unutmayın ki şuanki akademisyenlerde sizin oturduğunuz sıralarda oturuyorlardı.

ülkedeki gündemin sürekli değişmesi

bella ciao yu sen çok yanlış anlamışsın be güzelim

yazarların nicklerinin anlam ve önemi

yani benim anlatmama gerek yok sanırım dimi

ülgür gökhan

başlığı bir hortlatayım.kim ne derse desin otobüs vb.çanakkale sadece bir belediye ve büyükşehir belediyelerine verilen ödenekler kadar bir ödenek verilmiyor tabi çomarlar bunu bilmezler porno izlemekten veya sex yapmaktan araştırmaya zaman bulamıyorlar kim ne derse desin gerek sosyal medya etkileşimi gerek hayvanseverliği gerek sanatsal gerekse kültürel açıdan çok güzel işlere imza atılıyor kimse bunu inkar edemez.benim memleketimde belediyelik oraya da belediye ödeneği veriliyor ve akp li ve orada yapılan etkinlikler sosyal aktiviteler olsun buradakinin yanına bile yaklaşamaz bu arada çanakkale 2018 de öğrenci dostu 4.şehir seçilmiştir.
  • /
  • 13

10 kasım 1938

dünyaya bedel iki çift mavi gözün sonsuza kadar kapandığı acı bir gün.
"saygı ve özlem ile"

yüksek müsaadenizle size bu acı gün için yapılmış en iyi reklamın linkini bırakıyorum.

izlenen filmin yönetmenini bilmemek

normal bir olaydır. kitap okumayı, film izlemeyi, resim çizmeyi, sanat galerisi, müze vs gezmeyi seviyor diye insan sevdiği konularla alakalı her şeyi öğrenmek zorunda değildir. öğrenen insana tutkulu denir zaten. yukarıda ki örnek gibi cümleler kuran kişilere de elitist denir. saçma bir düşüncedir. genelde toy ve idealist kişilerdir böyle yorum yapanlar. insan tanıdıkça, dünyayı tanıdıkça geçer.

önemli olan ilgi duyulan alandan keyif almaktır. ötesi vakit kaybıdır.

zdzislaw beksinski

24 şubat 1929 doğumlu, polonyalı, muhteşem yetenekli ressam. fantastik dışavurumcu eserleriyle tanınır bık bık yazıyor internette. terim kullanmadan anlatayım ben, karamsar, karanlık, karabasan tarzı eserleriyle bilinir. çok üretken bir abimiz. 125 çizimi ve 480 kadar tablosu vardır. hepsine tek tek baktım. bakarken gerçekten rahatsızlık veriyor ama bakmadan da duramıyorsunuz. iskeletler, insan gibi duran figürler, vajinalar, çürümüş bedenler, simsiyah ya da daha kötüsü bembeyaz gözler...

bazı resimlerinin üzerine sayılar yerleştirmiş, kel alaka gibi duruyor aslında.
http://imgbox.com/eihrn9ot mesela bu çizim diğerleri kadar 'değişik' olmasa bile o adamın üzerine çok net bir şekilde yazdığı 2 rakamı beni düşündürdü ve rahatsız etti. neden yani? neden?

en beğendiğim tablosu da budur: http://imgbox.com/aQQ3J1kf
insan kafasına benzer iki kafa ama hangi kafa hangi bedene ait onu anlayamıyoruz. iki beden var mı onu bile tam net seçemiyoruz. ama o ele benzer uzvun, sırta yaptığı baskı çok güzel ve doğal; yoğun bir sevişmeyi andırıyor.

bütün çizimleri için: http://imgbox.com/g/2tSWKcjmp7

karısı zofia 1998’de öldü; bir yıl sonra 1999 noel arifesinde oğlu tomasz kendini öldürdü. cesedini beksiński buldu. bu ölümlerin çizimlerine yansımasını bulmaya çalıştım ama bulamadım. sanırım eserleri hali hazırda ölümü çağrıştırdığı için anlaşılamamış olabilir. zaten hiçbir tablosuna da isim vermemiştir.
2005 yılında kendisi de ölmüştür.

deniz gezmiş

deniz gezmiş, türk sosyalist devrimci, öğrenci lideri ve siyasi aktivist. türkiye halk kurtuluş ordusu'nun kurucu üyesi


avukatının anılarında son arzusundan bahsedilir. sürekli para yemekle, hatta utanmadan amerikan uşağı olmakla suçlanan deniz gezmiş'in infaz anında son arzusu ağlatmıştır.

x- son bir arzun?
dg- filtreli cigaran var mi abey?
x- var?
dg- birer tane ver de yakalim abey..hic icmedik be.. gözümüz açık gitmeyelim bari..

şimdinin atatürkçü geçinip ilkelerini saymaktan aciz, sosyalist geçinip hadiseyi boğazlı kazak giymekten ibaret sanan ortamcıların ve otu boku gözü kapali eleştirmeyi kültür sanan kalitesiz insanların örnek almasi gereken bir hayat hikayesi vardır.

üniversitede geri dönüşü olmayan hatalar

elinde fırsat imkan varken kendini geliştirmeden, ot gibi zaman geçirmek.

iz bırakan kitap cümleleri

birinci vazifen, türk istiklâlini, türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

ey türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mustafa kemal atatürk
20 ekim 1927

çirkin erkeklere tavsiyeler

vardır arkadaşım! çirkin erkek de vardır, çirkin kadın da vardır. kendimizi biz yaratmadığımıza göre, güzel ya da çirkin olmak bizim elimizde değilse, ne yapalım yani? asıl tavsiye kısmına takıldım ben. kendinle barışık olup, kendini olduğun gibi sevmekten başka çare yoktur zannımca. şayet bu kişi kafayı güzel görünmekle bozduysa, bir estetik cerrahiden alacağı tavsiyeler daha doyurucu olabilir.

çanakkale'de tiyatro

çanakkale’de tiyatro, bazen bir ‘tiyatro kafe’ olarak da karşımıza çıkmaktadır.

ilgilenenlere aşağıdaki linki bırakıyorum. her hafta doğaçlama tiyatrolar gerçekleşmektedir.
https://www.facebook.com/apollonarthouse/

sarayın diktatörlüğü

saray: hükümdarların, padişahların yaşadığı görkemli yapı.
diktatörlük: egemenliğin ve yönetimin kayıtsız şartsız tek kişide toplanması.

peki bizim burada tanımladığımız şey nedir? türkiye'de bir saray var, içinde yaşayan bir padişah var, ancak türkiye cumhuriyetinin yönetim şekli cumhuriyettir. öyle midir? bence değildir. aksini iddia edecek varsa buyursun başlık altına, madem burası bir sözlük ve biz de üniversite öğrencileriyiz, okuyanlara bir şeyler katalım.

şu anda çalan şarkı

Toplam entry sayısı: 316

özlenen diziler

leyla ile mecnun der geçerim böyle efsane bir dizi hala goremedim ekranlarda

atatürk'ün tartışmaya açık sözleri

köylü milletin efendisi tarımla alakalı bir sözdür bence o dönemde ülkemiz genelinde tarımsal ürünler ön plandaydı bunları karşılayanda köylülerdi ben bu açıdan bakıyorum

çantanızdaki en ilginç sey

lahmacun

ölüyü bile diriltecek güzellikte bir yemek

kadınlar ne ister

kadınlar bile ne istediğini bilmezken bizler bunu nasıl bilelim

karşı cinste bakılan ilk yer

beyler kimseyi kandırmayalım lütfen

ruhsuz pezevenk yazarlar

bunu 1 hafta önce kayıt olan bir yazarın söylemesi düşündürücü.

öğrencinin ay sonunu getirebilmesi için tavsiyeler

bir mekanın kazıkçı olduğunu gösteren detaylar

türk kahvesi istediğinde uzay mekiğinin gelmesi

beyaz tişört içine siyah sütyen giymek

kadın veya erkek kendine yakışanı giyer birisinin giyinişini yargılamakta kimsenin haddine değildir.

edit:eksi veren arkadaşlar artık düşünce yapınızı bi değiştirin lütfen geleceğiniz açısından faydalı olabilir.

hangi yazarla akşam yemeğine çıkmak isterdin?

sözlük orduspor gibi amk hedefler süper ligken hayatlar bal ligi

bayan mı kadın mı

bana göre kadındır şahsi düşüncem olarak bayan kelimesının karşıdaki kişiyi bayan gibi bir anlamı oluyor o yüzden kadın kelimesi daha iyi

fakültelere göre kız analizi

abicim yeter insanlara cinsiyetci yaklaşmayın bi aq ya dünyayı artık gözünüzle görün bacak aranızla değil evlenince zaten yapıcaksın bi sakin ol şu kadınlarıda rahat bırakın bi

beyaz tişört içine siyah sütyen giymek

kadın veya erkek kendine yakışanı giyer birisinin giyinişini yargılamakta kimsenin haddine değildir.

edit:eksi veren arkadaşlar artık düşünce yapınızı bi değiştirin lütfen geleceğiniz açısından faydalı olabilir.

çomü sözlük 2018-2019 yönetim kadrosu

rte nin damadını maliye bakanı yapması gibi bir durum olduğunu seziyorum.
İletişim - Kurallar