pal andre helland

Durum: 94 - 0 - 0 - 0 - 06.05.2019 02:19

Puan: 738 -

2 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

ÇOMÜ sade vatandaş, birtakım garip şeyler
  • /
  • 4

kadir mısıroğlu

ölmüştür.
ölünün arkasından konuşmayacağım, pek severdi ama kendisi. neyse
atina’da bu haber üzerine bayraklar yarıya indirilmeli. sever.

ahmet haşim

kendini çirkin bulduğu doğrudur fakat sırf bu yüzden akşamları dışarı çıktığı fikri yanlıştır. haşim daha çocukken kaybettiği annesini hiçbir zaman unutamaz. annesiyle akşamüstleri çıkıp gezmeleri, göllerde, sazlıklarda dolaşmaları onun için unutulmazdır. bu yüzden şiirlerinde ve hayatında bunların etkilerini sıkça görürüz.

canı sıkılınca yazar banlayan mod

eey kurucu diye seslendiğim fasılcı imiş. ulan hangi sözlüğe entry giriyormuşum kendime küfredeceğim şimdi. neyse dostlar dikkat edin kendinize.

edit; imla.

canı sıkılınca yazar banlayan mod

sözlüğe ara sıra girer iki üç entry girip çıkarım. medellin adlı yazar arkadaşımız gözüme birkaç kez çarptı, girip baktım. sözlüğün içerisinde dış dünyadan ayrı bir etik düşünürsek medellin buna aykırı hiçbir şey yapmadı, ya da ben görmedim. anlayamadığım mevzu fasılcı adlı değişik insanın sözlükten direk uçurulması gerekirken modculuk oynayıp ahkam kesmesi. ey çomü sözlük sahibi gör bunları gör. yıllardır ekşi, ulu, instela gibi sözlük platformlarında bulundum. bu adamın yaptığı kesinlikle trollük değil. aşağıya çekiyor benden söylemesi. hiç tanımadığım ancak haksızlığa uğradığını düşündüğüm medellin’e selam olsun.

rahatsız edici gerçekler

gerçekten ölümden başka rahatsız edici bir şey yok. annemden önce ölmek istemiyorum, onu yaşarken öldürmeyi hiç istemiyorum. olabilir, olmayadabilir lâkin ölüm kavramı her açıdan korkunç.

maç

maç denilince bazı insanların aklına sadece futbolun gelmesi üzmüştür. evet.

halloween partisi

acınası partilerdir. millet olarak özenmediğimiz şey kalmadı. bir de buna uygun kostüm giyen insanlar var ahahah çok komik.

27 ekim 2018 pamukkale turizm iflası

hotiç’in batmasından sonra pamukkale.. sorsan her şey güzel gidiyor, yersen.

26 ekim 2018 iki askerin donarak şehit olması

2018 sonunda tsk'nın en önemli kollarından biri olan jandarma özel hareket mensubu askerler donarak şehit oluyor. millet allah rahmet eylesin diyor. allah şehidine rahmet eyler de, siz o iki askerin donarak ölümünü sorgulamayacak mısınız? yoksa fıtrat mı diyeceksiniz?

vatanı, milleti için bir çok ana kuzusu şehit olur gocunmaz da, 3-5 çakalın keyfi için donarak şehit olması sizin yüreğinizi sızlatmaz mı? dışarıda ki kahpenin kurşunundansa içerdeki kahpenin sırttan bıçaklaması daha çok yakmıyor mu içinizi? yoksa her şehit haberinde olduğu gibi 2 tweet ile olayı geçiştirmeye devam mı edeceksiniz? sizin vatan millet sevginiz sadece elle kurt yapıp poz vermek, sosyal medyada biolara türk bayrağı koymak mı?

tanrı türk askerini önce içerideki kahpelerden, sonra dışarıda ki kahpelerden korusun.


not; ekşi

hangi yazarla akşam yemeğine çıkmak isterdin?

galatasaraylı herhangi bir renktaşımla oturup bir yemek yemek isterdim. kişi farketmez, amaç aynı. atkıları sarı kırmızı!

annem babama nasıl verdi acaba neler hissetti

2011 yılında incisözlük yazarı enlargeyourpenis’in sözlükte belli aralıklarla entry girerek yazmış olduğu, ürkütücü bir yaratıcılığı olan, başlarda ‘bu ne amk’ dedirten ancak finalinde ters köşe yapan, internet aleminde gördüğüm en müthiş hikaye.
okumanızı şiddetle öneririm.

http://eniyicsb.blogspot.com/2013/06/test-yazi.html?m=1

74 bin 500 tl maaş

aldığı, alacağı maaşın pek bir önemi yoktur. aldıkları yedi torununa yetecek düzeyde. ha 74 almış ha 774, ne fark eder?

sözlükten erkek düşürmek

genelde duyar kasanlar kastıkları duyar ile düşürmeye çalışıyor bu çok garip değil mi? değil tabi. gençler düşüyo mu böyle?

melih gökçek

aynı ismi taşıdığıma utandığım şahıs.

18 mart sözlük

içeriğini bilmediğim fakat bazı yazarcıkların hemen bokladığı sözlük, daha doğrusu sözlüğümsü. arkadaşlar kendi yazdıkları sözlüğe bakmıyorlar herhalde, 5 10 kişi falan ahah.* swh

atatürk'e küfredip büstünü tokatlamak

tipten belli değil mi? karşısındaki insanın kim olduğunu, büstünün bile kendisinden daha değerli olduğunu bilmiyor. devletin ilk önce bu tür insanları gerçekten eğitmesi lazım. bu ve bunun gibi gereksiz tiplerle dolu ülke, daha başımızı çok döveriz.

cs go

oynamak için sözlükten silver arkadaşları beklediğim oyundur. haydi gelsin infernocular.

erkek yalanları

bu sene çok farklı olacak bro geçen sene hiç uğraşmadım karı kızla, sen şimdi gör kardeşin ortalığın amına koyacak. spora falan da başlayacağım 3 aylık 150tl imiş. şimdiden bak nasıl kızlar düşürüyorum buna bak nası, efsane değil mi kanka.

ahahhahaha aq ya

arda turan

gerçek bir galatasaraylı olmayan, adamlığın a sından habersiz topçu müsveddesi. kendine galatasaraylıyım deme sakın!

saçları uzun erkeğin dramı

sözlüğün en vasat üç yazarı

sözlüğün yüzde ellisini oluştururlar. swh

bakireyim diyince alınan tepkiler

kimsenin umrunda olmaması gereken, şaşırılmayacak durum. bir tepki vermek anlamsız. bir insan istiyorsa yapar istemiyorsa yapmaz, çok da şey bir durum değil. aa nasıl yapmazsın vs. gibi cümleler kadar komiği yok. ulan sanane aq

sanal seks yapan utanmaz oda arkadaşı

peki bundan başörtülü hanım kızımızın haberi var mı dedirten masaldır.

satanacecem

iyi bir sözlük hanımefendisidir, muhabbeti iyidir. evet.

comu sozluk fuckbuddy aranıyor ilanları

2.00 100 kilo esmer yağız bir delikanlıysan zaten sevişebilirsin bro, neyin ilanı bu?
t; şişirilmiş bir ekşisözlük çalıntısı başlık.
  • /
  • 4

fasılcı mühendise itaat etme zorunluluğu

itaar etmek mi? güldürmeyin insanı. bu sözlüğü sözlük yapan yazarlıdır. bir çok yazar entryleriyle buraya katkı sundu ve farkettiğim kadarıyla panellerden rt kastığınız twitter hesabınızı rt ederek veya direk hesabınızı paylaşarak sözlüğün reklamını yaptı. artık size 3 mod ve bir kaç yazarınızla başarılar.

26 ekim 2018 iki askerin donarak şehit olması

devlet bahçeli, daha dün eyt'nin mecliste görüşülmesi için ilk önce evet oyu sonra da hayır oyu veren mhp için hdp chp iyi parti ile aynı blokta olmak istemediğimiz için hayır oyu verdik demişti. bugün meclise sunulan 2 askeri donarak şehit olmasının araştırılması önergesine hdp, mhp millet vekiller çekimser oy kullandı ve önerge red edildi. eyt konusunda hdp ile aynı blokta olmayız diyen bahçeli bu konuda hdp ile aynı blokta yer almıştır.

çomü sözlük çok bozdu

sürekli dışarıda fasılcı gibi insanlar var denmesi beni çıldırtıyor. umuyorum ki fasılcı gerçek kimliğinde böyle bir insan değil. şunu söylemek isterim ki bazı mizahlarını (!) bende seviyorum. ki fasılcıyı sevenler ve sevmeyenler değil bence bir çok yazarın savaşı. yarın otobüste kıza sarkıntılık yapan adama nasıl susmayacaksak bunun "sözlükte" normalleştirilmesine ya da alaya alınmasına da susulmamalı, bunun yanında henüz yazarlar şikayetlerini dile getirirken adamın mod yapılması yazarlara saygısızlıktır. eminim ki benim gibi bir çok kadın otobüslerde tutamaçlardan tutamazken, erkeklerde bu kızları gördüklerinde nereye bakacaklarını bilemediler, çekindiler. olay fasılcı değil, şikayetleri değerlendirmeyen ve daha şikayetler gelirken tarafını belli eden kuruculardır. aynı şekilde tanım yapın yoksa silinecektir diyen bir mod varken aynı zamanda at koşturan modunda olması yazarlarla dalga geçmektir. önce gerçek anlamda modlar arasında bir uyum olmalı. ve fasılcıya yazarlık konusunda bir sınırlandırma getirilmelidir.

edit: aynı şekilde meme kanserine farkındalık o kadar çaresiz bir olayken çünkü ben memeleri seviyorum o yüzden dikkat edin demek mizah değildir. bazı konular troll konusu olamaz!

canı sıkılınca yazar banlayan mod

entry giren 10 kişi falan kaldı zaten böyle devam ederse modlar arası kısır günü yaparsınız sözlükte :d

canı sıkılınca yazar banlayan mod

en son yasaklanan yazar ‘’medellin’’ üzerine böyle bir başlık açarak diğer yazarlarımızı da bilgilendirmek istedim. neden banlandı sorusuna etik açıdan bir cevap bulamamaktayız. buna kısaca çekememezlik diyoruz. en son bu yaptığınız hareketle fazlasıyla eğlendim :d son olarak baş edemediğiniz, gücünüzün yetmediği medellin hepinize sevgilerini iletiyor ahahahahsjjdkfkdkf. sıra bende mi ?

medellin'den son bir entry

kendi çalıp kendi oynayan moderatör bozuntularının engellediği yazar arkadaşımızdan son bir entry.
öncelikle merhabalar. bugün sözlük ortamından süresiz yasaklanmışım ahahahaahahahahahahaha. ne kadar ağladığımı tahmin edemezsiniz, eve falan kapattım kendimi.. 8 aydır bulunduğum sözlük de iyisiyle kötüsüyle çok insan tanıdım, hepsine sevgiler saygılar. fake hesap kullandığımı söylemeniz çok komik ahahahaha. zaten kendiniz çalıp, kendiniz oynadığınız sözlük de böyle bir çabaya neden gireyim? baş edemediğiniz, gücünüzün yetmediği medellinden kurtulmak için güzel bahane ama tebrik ederim ahahaha. özel mesaj yolundan whatsappdan ifşa olmam, tanışmak isteyen moderatörlerinize ayrıca bol öpücükler. medellin yaz da sözlük prim yapsın diyen moderatörlerinize ise daha çok öpücükler ahahaha. ha bu arada, trollük adı altında insanları ezdiğiniz, sağlık konusunda, dış görünüş konusunda dalga geçtiğiniz başlık olursa sildiririm acımam bak ahahah. sadece yazar olarak bulunduğum sözlük de, sarstığım otoritenize bol bol öpücük. tüm sözlüğe sevgiler, saygılar. beni takip etmek isteyen, gizli gizli entrylerimi takip etmek isteyenler için onsekiz mart sözlükteyim. takip ediyorsunuz beni nasılsa ahahaha. iyi günler, medellinden sevgi ve saygılar.

ciddi ciddi çok güzel kızların var olması

hayretler içerisinde gözlemlediğim doğa olayı. çanakkale’de daha bi fazla sanki. yalnızlığın başına vurduğu genç ve abazan erkekleri derin üzüntüye gark eder. kampüste, arabesk şarkıları kulaklığında inleten genç abazanımız kütüphanede, cafede, otobüs ve benzeri yerlerde gördüğü tatlı, giyim kombini iyi, makyajı yerinde olan kızları, ulan benim niye sevgilim yok içerlenmesiyle hafızasına atar. hemen yurda veya evine gider. tinder, c2, instagram gibi karşı cinsle etkileşime geçme ihtimalinin yüksek olduğu sosyal medya mecralarında cirit atar. saatler harcar, fotoğraflar likelar. bir iki tanede komikli muhabbet açma girişiminde bulunur. ancak karşılık almaz ve tüm bunların sonunda pornhub’a girip ağlayarak 31 çeker.

yurdum erkeklerinin, iddia bağımlılıklarından sonraki en büyük sıkıntılarıdır.

güzel kızların var olmasının yakışıklı erkeklerin var olması gibi başlık açmaya değmeyecek bir cinsel olgunluk düzeyinde olan toplum yapısına bir an önce kavuşmak her birimizin temennisidir.

konkordato

italyanca concordato "uyuşma, anlaşma" sözcüğünden alıntıdır. italyanca sözcük latince aynı anlama gelen concordatum sözcüğünden evrilmiştir. bu sözcük latince concordare "anlaşmak, duygu ve düşünce birliğine varmak" fiilinden türetilmiştir. latince fiil latince cor, cord- "yürek, akıl, gönül" sözcüğünden con+ önekiyle türetilmiştir.
diğer bir ifadeyle iflas anlaşması olarak bilinmektedir.
batık şirketlerin borçlarını ödeyebilmeleri için alacaklılarla yaptığı anlaşmayı ifade eden konkordato'nun tarihte de örnekleri yer almıştır.
konkordato, batık şirketlerin alacaklılara borcunun ödenmesi için var olan bir sistemdir.

konkordato müessesesi borçlarını ödemede zorlanan şirket ve kooperatiflerin, bir kısım borçlarından kurtularak borçlarını ödeyebilir duruma getirmeleri için uygulanan bir müessesedir. bu uygulamada alacaklı ve borçluların konkordato müessesesi kapsamında borç ve alacakları yeniden yapılandırma işlemine tabi tutulmaktadır.

konkordato müessesesi 2004 sayılı i.i.k.’nun 285-309. maddelerinde düzenlenmiştir.

finansal yapısı önemli ölçüde bozulan iyi niyetli ve dürüst borçlu işletmeleri ve kooperatifleri korunmayı amaçlayan bir sistemdir. burada, borçlunun talebinin bulunması gerekmektedir. borçlunun talebi üzerine, konkordato müessesesi işlemeye başlar. konkordato müessesesi 4 bölümden oluşur.
1-adi konkordato
2- iflastan sonra konkordato
3- mal varlığının terki suretiyle konkordato
4- sermaye şirketleri ve kooperatiflerin uzlaşma yoluyla yeniden yapılandırılması.

"derlenip kısaltılmıştır"

konkordato

bir borçlunun ticari durumunun sarsılmış olmasıyla alacaklıların, alacaklarını belli bir plana göre almaları konusunda kendi aralarında vardıkları ve mahkemece onaylanan anlaşma.

26 ekim 2018 iki askerin donarak şehit olması

tsk içinde en iyi techizatların ve ekipmanların verildiği birimlerden biri olan jöh timinden iki asker 2018 yılında donarak şehit oluyor. bu nasıl bir ihmarkarlıkdır. bir an önce sorumlularının gerekli işlemleri görmesi ve cezalandırılması gerekiyor.

Toplam entry sayısı: 94

21 04 2018 alanyaspor galatasaray maçı

cimbomumun alanya’ya zor da olsa koyacağı maçtır. mayısa az kaldı aslanlar, bu taraftar için saldırın!

21 04 2018 alanyaspor galatasaray maçı

galatasarayımız’ın 3-2 kazandığı maç. şampiyonluk şarkıları söyleyeceğiz!

29 nisan 2018 galatasaray beşiktaş maçı

kazanıp 21.şampiyonluğumuzu neredeyse garantileyeceğimiz maçtır. eyyamcı tff pepe’nin yerine sergio ramos’u bile koysa kazanacağız! haydi aslanlar, inandık biz sizlere, yüzümüzü güldürün bu sene!

annem babama nasıl verdi acaba neler hissetti

2011 yılında incisözlük yazarı enlargeyourpenis’in sözlükte belli aralıklarla entry girerek yazmış olduğu, ürkütücü bir yaratıcılığı olan, başlarda ‘bu ne amk’ dedirten ancak finalinde ters köşe yapan, internet aleminde gördüğüm en müthiş hikaye.
okumanızı şiddetle öneririm.

http://eniyicsb.blogspot.com/2013/06/test-yazi.html?m=1

canı sıkılınca yazar banlayan mod

sözlüğe ara sıra girer iki üç entry girip çıkarım. medellin adlı yazar arkadaşımız gözüme birkaç kez çarptı, girip baktım. sözlüğün içerisinde dış dünyadan ayrı bir etik düşünürsek medellin buna aykırı hiçbir şey yapmadı, ya da ben görmedim. anlayamadığım mevzu fasılcı adlı değişik insanın sözlükten direk uçurulması gerekirken modculuk oynayıp ahkam kesmesi. ey çomü sözlük sahibi gör bunları gör. yıllardır ekşi, ulu, instela gibi sözlük platformlarında bulundum. bu adamın yaptığı kesinlikle trollük değil. aşağıya çekiyor benden söylemesi. hiç tanımadığım ancak haksızlığa uğradığını düşündüğüm medellin’e selam olsun.

bahar şenliklerine fakirlerin gitmesi

kendiyle çelişen yazar beyanı.

ulan madem o kadar paran var git özelde oku, burada ne işin var? ha o kadar kalite arıyorsan bas 200 300 lira ekşi’den yazarlık satın al orada yaz. bu kadar basit.

canı sıkılınca yazar banlayan mod

sözlüğe ara sıra girer iki üç entry girip çıkarım. medellin adlı yazar arkadaşımız gözüme birkaç kez çarptı, girip baktım. sözlüğün içerisinde dış dünyadan ayrı bir etik düşünürsek medellin buna aykırı hiçbir şey yapmadı, ya da ben görmedim. anlayamadığım mevzu fasılcı adlı değişik insanın sözlükten direk uçurulması gerekirken modculuk oynayıp ahkam kesmesi. ey çomü sözlük sahibi gör bunları gör. yıllardır ekşi, ulu, instela gibi sözlük platformlarında bulundum. bu adamın yaptığı kesinlikle trollük değil. aşağıya çekiyor benden söylemesi. hiç tanımadığım ancak haksızlığa uğradığını düşündüğüm medellin’e selam olsun.

kordonda bağırarak gülen kızlar

her insan istediği gibi davranabilir önermesi yanlıştır. insanların istediği şeyler başkalarının özgürlüğünü kısıtlıyor ise -uygun kelime bulamadım- istediği gibi davranamaz. özgürlük denilen şey herkesin her şeyi istediği gibi yapması değil, birarada mutlu bir şekilde yaşamasıdır. o zaman herkes her yerde bağırarak çağırarak gülsün, konuşsun. sonuçta herkes istediği şeyi yapabilir, özgür değil mi?

iyi parti

hem barajı geçerek hem de mhp’yi baraj altı bırakarak saraya sağlam bir darbe vuracak partidir. akşener’in askerleriyiz.

25 haziran 2018 muharrem ince'nin attığı tweet

yaktıran tweettir. her ne olursa olsun bizim cumhurbaşkanımız muharrem ince’dir ve öyle kalacaktır. türkiye’yi kek cumhuriyeti değil bilim ve sanat ülkesi yapmak için o ve onun gibi yiğitlerin her zaman yanında olmalıyız.

fenerbahçe

bu hayatta tek eğlence, iyi ki varsın fenerbahçe! teleset mobilya, itinayla döşer.

rhaegar targaryen

''kraliçem,'' dedi mormont yavaşça, ''bütün söyledikleriniz doğru. fakat rhaegar trident'ta kaybetti. mücadeleyi kaybetti, savaşı kaybetti, krallığı kaybetti ve hayatını kaybetti. kanı, zırhındaki yakutlarla birlikte nehrin sularına karıştı ve robert baratheon; cesedinin üstüne basıp demir taht'ı onun ellerinden çaldı. rhaegar şereflice dövüştü, rhaegar cesurca dövüştü, rhaegar asilce dövüştü. ve rhaegar öldü..''

tavla

hiçbir zaman oynamayı başaramayacağım oyun. bu kadar zor olamaz bir oyun ya.

kordonda bağırarak gülen kızlar

her insan istediği gibi davranabilir önermesi yanlıştır. insanların istediği şeyler başkalarının özgürlüğünü kısıtlıyor ise -uygun kelime bulamadım- istediği gibi davranamaz. özgürlük denilen şey herkesin her şeyi istediği gibi yapması değil, birarada mutlu bir şekilde yaşamasıdır. o zaman herkes her yerde bağırarak çağırarak gülsün, konuşsun. sonuçta herkes istediği şeyi yapabilir, özgür değil mi?

ekonomimizin kötüye gittiği gerçeği

1 lira hala 1 lira olduğundan bizi etkilemeyen durum. evet evet gerçekten.
Henüz takip ettiği biri yok.