shadow

Durum: 53 - 2 - 2 - 2 - 03.04.2020 18:53

Puan: 459 -

1 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

masumiyet müzesi

bizde de var bundan. evin ikinci katında banyonun yanındaki oda.
ama hiç eser yok içinde. bomboş.
bir gün eve gelirseniz neden boş olduğunu bizzat anlarsınız.

seksten alakasız çekici şeyler

herkes pek bir romantik pek bir masum. aranızda tek davar benim herhalde.
beynimdeki "seksten alakasız çekici şeyler" klasöründe "digerleri.jpg" dışında dosya yok. yani seks yaptığın kişi var ve henüz yapmadığın ama çekici gelen diğer kişiler var.

ben de çok isterdim, "kızların bir kediye baktığı anda gözlerinde parıldayan ışıltı" gibi bir şey yazmayı, ama dedim ya, ben o bildiğin romantiklerden değilim.

mia ve johnny geliyor

yani işin uzmanı değilim ama benim gördüğüm kadarıyla zaten gelmişlerdi.

finaliyle şaşırtan filmler

gölge

kalbimin ortasındaki aydınlık

sütyen kopçasını açamayan erkekler

sütyen kopçasını açamayan kadınlar, diye bir şey duymadım. genel kabul hepsinin açabildiği. ama denedik mi, hayır!

ilk fırsatta deneyeceğim lan. sütyen takıp "bakmadan tek elle aç" diyeceğim kıza. elini sırtıma atıp bakmadan açabilecek mi göreceğiz.

evde bir yerde sütyen olacaktı. kızı da bulduk mu sonucu paylaşacağım.

istenmeyen tüye bunu açıkça söylemek

empati yoksunluğundan başka bir şey değil.

o istemez mi kafanın tepesinde, gözünün kenarında, üstünde olsun. yanlış yerde çıkmış olmak onun suçu mu?

coğrafya kaderdir!

eskaza ortadoğu bataklığında doğmuş olanların daha çok empati yapması gerekir.

hepimiz istenmeyen tüyüz!

ben buraya çıplak geldim

nereye çıplak gittiğiniz önemli değil, esas önemli olan çıplak geri dönebiliyor musunuz?

misal şimdi ben kepez meydan'dan kipa'ya çıplak gidip oradaki güvenliğe "ben buraya çıplak geldim" diyebilirim. işin özgürlük kısmı bu değil. güvenlik bana "aferin lan, hadi şimdi evine" diyorsa ve eve çıplak dönebiliyorsam özgürümdür.

düşün bak bu güzergahta "dünya erkek öğrenci yurdu", "petrol ofisi" ve "dardanel fabrika"dan oluşan üçgen var hem de.

sözlük yazarlarının itirafları

her şeye yeniden başlasam, sırf ona ulaşıyor diye, bu hayatın her acısını yeniden yaşamaya hazırım. ama o bunu bilmiyor.

uzak durulması gereken kadın modeli

sözlüğün kadın uzmanlarına bakılırsa, "hepsi"nden uzak durmak gerekiyor.
ulan adem peygamber zamanında tek kadın varmış yine de durum ortada. cennetten kovulmuşlar. tüm dünyada tek kadın varken bile kadın olayını çözüp anlayamamış olan erkek nesli gelmiş ahkam kesiyor. "kadın olayını çözdüm ben" diyen her kim olursa olsun kadın olayından bir bok anlamıyordur.

yılbaşı sokağı

yılbaşında çanakkale nüfus sayımı yapmaya imkan verebilecek bir sokak. yılbaşında, ulan şehir bu kadar kalabalık mı dedirtiyor. ateş dolu variller, yanık odun kokusu, dansözler, roman tayfa, 30 aralıkta ergenliği sona ermiş ve 31 aralıkta ortama akmış kızlar/erkekler, dedeler, teyzeler, amcalar, neneler, kadınlar, bizim kadınlarımız, sofarımızdaki yeri öküzümüzden sonra gelen kadınlar, işçi kadınlar, çok güzel kadınlar, işçi ve güzel kadınlar hepiniz oradaydınız be!

çanakkalede sosyalleşmenin yolları

sözlük buluşması ayarlayayım toplaşıp gelin. ben dahil 1 kişilik rezervasyon yeterli olur herhalde. çok kalabalık olunacağını sanmıyorum.

umut

hikayeye göre 8. günah. yani 7+1.
"pandora, al bu kutuyu sakla içindekilere bakma" denilen pandora hanımı tanıyorsunuz zaten. bir hanımefendiye söylenebilecek en son şey. "sakın bunu yapma" eh nolmuş haliyle meraklı pandora açmış kutuyu ki, abooo.... kibir, öfke, şehvet, açgözlülük, kıskançlık, oburluk, tembellik kutudan dışarı kaçarken son anda kutuyu kapatabilmiş.

umut içeride kalmış. o yüzdendir ki insan içinde hep umut taşır. burnu boka da batsa, diplerde de sürünse hep bir umutla devam eder daha beter boka batar.

tabii ben öyle olduğunu düşünmüyorum. bence umut, merak'ın kardeşi. merak eder araştırırsın, çünkü bulacağına dair umut vardır. bu bilimin de her türlü gelişimin de temel anahtarı. önce merak edeceksin, sonra tüm engellere karşı umudunu koruyacaksın ki devam etmeyi başaracaksın ve bulacaksın. pes ettiin noktada gelişemezsin. ilerleyemezsin.

pandora hikayesi de özünde dini/ahlaki bir mevzu olduğu için iş yine dönüp dolaşıp "çok da şey etme hacı" diyen ve cahil tutmaya gayret eden, ilerlemeyi gelişmeyi merakı engelleyen kafa yapısına geliyor.

aynı alt metin ikarusun hikayesinde de don kişotun hikayesinde de mevcut.

ilk buluşmayı mahveden şeyler

sevgiliyle gitmek olabilir galiba. yani bana yapılsa çok kızardım.

batman

memlekette bile batman denince akla ilk çizgi roman karakteri geliyor. nasıl bir şehirse artık.

çomü sözlüğün ilk tuttu tutmadısı

tutmadı. sıra ben de. aşağıdakide ekşi sözlük yazarı

atatürk ilah değildir

normalde hiçbir trollu hiçbir sözlükte sikime takmam. ama kemalistler amk yazabilecek adam daha anasının amından doğmadı, doğamaya çabalamış olabilir, sike sike geri sokmuşumdur o anasının amına geri.

had bilinecek.

bu memleket bugün bu hale geldiyse, atatürke zamanında laf söyleyenlere bir kereden bir şey olmaz, aman ne olacak ki dediğimiz için oldu. lafı ağa babaları iki ayyaş demeye kadar getirdi.

bu saatten sonra atatürke, edep sınırları dışında eleştiri getirenin ölmüş anasını mezardan çıkarır sikerim.

neden sevgilim yok

soru-cevap etkinliği

evli olduğun için olabilir mi?

atatürk ilah değildir

ne biliyorsun?

peki ilah, ilah mıdır?

kişi neye kime tapıyorsa o ilahtır.

misal ben yeryüzünde dolaşan gökyüzünde dolaşan tüm tanrılardansa atatürke tapmayı yeğlerim.

ona da tapmıyorum ama seçme zorunluluğum olsa ilah olarak atatürkü seçerdim. herkese de bok yemek düşer.

ihsan şenkartal

sokak canavarı.

kimdir necidir bilmiyorum herhangi bir yerde yazmıyor bile. ama kepezin bir ucundan gir bir ucundan çık hepsi şenkartal. milletin adı ancak neler neler yaparsa bir sokağa veriliyor. şehit olan var lan. adı bir tanecik sokağa veriliyor.

bu abi 22 sokak boyunca adını vermiş. adres tarifini mahvetmeye ant içmiş. labirent gibi. ihsan şenkartal 4. sokaktan giriyorsun karşında ihsan şenkartal 16. sokak. yana dönüyorsun ihsan şenkartal 21. sokak. iki adım atıyorsun ihsan şenkartal 2. sokak.

22 sokak yetmemiş bir de caddesi var abinin. ihsan şenkartal caddesi. bir tanedir diye umuyorum. ama emin değilim.

cartel

yıl olmuş 2095 hala 1 numara en büyük... cehennemden çıkan çılgın türk.
o kadar iddialıyım. 2095te de görüşürüz.

mevcut rap piyasasına bakınca daha bir yüzyıl boyunca 1 numara en büyük olarak kalır. türk rap tarihi hep "cartel ve diğerleri" diye bölümlenecek.

bir ilişkideki en önemli şey

iki kişi olması
bazen tek kişi oluyorsun işte o kötü.
böyle dışarıdan baktıklarında yan yanasın. içeriden baktığında ise içeride tek başınasın. saygı, sevgi, sadakat, güven hepsi böyle parıltılı toz tanecikleri oluyor. içeride kendinle yalnızken böyle tepende uçuşuyorlar. aslında müthiş bir görüntü. ama işte kimse görmüyor. içeride tek kalıyorsun.

solway firth

+ manowar var mı?
- var
+ kiss var mı?
- var
+ rammstein var mı?
- var
+ tamam hepsinden biraz koy. üzerine de varsa biraz azıcık megadeth.
- hazır. al buyur slipknot

60 metrelik yol

ünlü türk düşünürü cem yılmaz'ın da dediği gibi "bi kimse de çıkıp demiyor ki aga bu nedir?"

yol yapmanın da bir adabı var. ben sana bu kadar yapsam hoşuna gider mi?

kipa

herakleitos'un meşhur bir lafı var. "aynı nehirde iki kez yıkanılmaz mı" yoksa "aynı kipa'da iki kez gezilmez" mi ne öyle bir şeydi işte

zamanın durağan olmadığını akıp gittiğini ve her şeyin değişim geçirdiğini anlatır. an değişkendir. zamanın içinde aynısı yoktur. sabah gittiğiniz kipada göreceğiniz mağazalarla öğlen gideceğiniz kipada göreceğiniz mağazalar farklıdır. sabah açılan mağaza ertesi gün yoktur, öğlen açılan pizzacı akşam gözlükçü olmuştur. ayakkabıcı diye gidersiniz çiğköfteci olmuştur. bershkadan tişört alayım dersin, bi bakarsın 3lü prizle eve dönmüşsün. yerine hırdavatçı açılmış. öyle değişken öyle dinamik.
  • /
  • 3

shadow

yeni başlıklar açması hoş. farklı şeyler görmek güzel oluyor.

gözlem konusunda hahah evet katılıyorum böyle devam :p

shadow

ingilizce'de gölge anlamındaki kelime. ayrıca gözlemcilik yeteneği +9 olan çomü sözlük yazarı.

Toplam entry sayısı: 53

antik heykellerdeki penisin küçük olma sebebi

üçüncü yoruma istinaden (bu böyle gider) victorianın piraposu fark etmiş olması ellen ablanın fark etmediği gerçeğini değiştirmez

hera hangi akla hizmet lanetliyor roma tanrısını. haddine mi? sen ki herasın. olimposlu yunan tanrıçasın. yakışıyor mu sana roma tanrılarının işine karışmak. apollodan ya da jüpiterden bir kere duydun mu hiç "venüs taş gibi, afrodit mi en koftisi o be!" gibi laflar. hayır herkesin bin tane tanrısı kendine.

bak adam sizden yüzyıllar sonra bile demiş senin dinin sana benim dinim bana. ayıp ya. yunan tanrıçası roma tanrılarına laf söyleyecek. yelloz kırarım tacını.

çanakkale şehitliği ve şehitler abidesi

millet kalkıp yeni zelanda'dan geliyor ben daha götümü kaldırıp gitmedim. tek bildiğim de abidenin mehmetçiğin m harfi şeklinde yapıldığı ve her açıdan böyle gözüktüğü. yolu ters desem olmayacak, denizin ortasındaki kız kulesine bile 50 kere gittim. bende bir ibnelik var.

atatürk ilah değildir

normalde hiçbir trollu hiçbir sözlükte sikime takmam. ama kemalistler amk yazabilecek adam daha anasının amından doğmadı, doğamaya çabalamış olabilir, sike sike geri sokmuşumdur o anasının amına geri.

had bilinecek.

bu memleket bugün bu hale geldiyse, atatürke zamanında laf söyleyenlere bir kereden bir şey olmaz, aman ne olacak ki dediğimiz için oldu. lafı ağa babaları iki ayyaş demeye kadar getirdi.

bu saatten sonra atatürke, edep sınırları dışında eleştiri getirenin ölmüş anasını mezardan çıkarır sikerim.

dur yolcu anıtı

milliyet gazetesinin meşalesi, zamanında var olan asker sigarasının üzerindeki asker figürü, onları tamamlayan bir şiir dizesi... genel hatlarıyla fiziki varlığı bu.

sedat laçiner

bir ilişkideki en önemli şey

iki kişi olması
bazen tek kişi oluyorsun işte o kötü.
böyle dışarıdan baktıklarında yan yanasın. içeriden baktığında ise içeride tek başınasın. saygı, sevgi, sadakat, güven hepsi böyle parıltılı toz tanecikleri oluyor. içeride kendinle yalnızken böyle tepende uçuşuyorlar. aslında müthiş bir görüntü. ama işte kimse görmüyor. içeride tek kalıyorsun.

ilk buluşmayı mahveden şeyler

sevgiliyle gitmek olabilir galiba. yani bana yapılsa çok kızardım.

uzak durulması gereken kadın modeli

sözlüğün kadın uzmanlarına bakılırsa, "hepsi"nden uzak durmak gerekiyor.
ulan adem peygamber zamanında tek kadın varmış yine de durum ortada. cennetten kovulmuşlar. tüm dünyada tek kadın varken bile kadın olayını çözüp anlayamamış olan erkek nesli gelmiş ahkam kesiyor. "kadın olayını çözdüm ben" diyen her kim olursa olsun kadın olayından bir bok anlamıyordur.

küllük olarak kullanılan fantastik ögeler

bira.
bildiğin bira yani. bira bardağı değil. bir yandan içip bir yandan içine silkeliyorsun. gençtim salaktım kül daha çok kafa yapar demişlerdi inandım.

antik heykellerdeki penisin küçük olma sebebi

üçüncü yoruma istinaden (bu böyle gider) victorianın piraposu fark etmiş olması ellen ablanın fark etmediği gerçeğini değiştirmez

hera hangi akla hizmet lanetliyor roma tanrısını. haddine mi? sen ki herasın. olimposlu yunan tanrıçasın. yakışıyor mu sana roma tanrılarının işine karışmak. apollodan ya da jüpiterden bir kere duydun mu hiç "venüs taş gibi, afrodit mi en koftisi o be!" gibi laflar. hayır herkesin bin tane tanrısı kendine.

bak adam sizden yüzyıllar sonra bile demiş senin dinin sana benim dinim bana. ayıp ya. yunan tanrıçası roma tanrılarına laf söyleyecek. yelloz kırarım tacını.

ben buraya çıplak geldim

nereye çıplak gittiğiniz önemli değil, esas önemli olan çıplak geri dönebiliyor musunuz?

misal şimdi ben kepez meydan'dan kipa'ya çıplak gidip oradaki güvenliğe "ben buraya çıplak geldim" diyebilirim. işin özgürlük kısmı bu değil. güvenlik bana "aferin lan, hadi şimdi evine" diyorsa ve eve çıplak dönebiliyorsam özgürümdür.

düşün bak bu güzergahta "dünya erkek öğrenci yurdu", "petrol ofisi" ve "dardanel fabrika"dan oluşan üçgen var hem de.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.