squishy

Durum: 136 - 0 - 0 - 0 - 18.03.2019 15:11

Puan: 2353 -

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

puhh
  • /
  • 6

dolorex

arveles dururken dolorex'e neden başlık açtınız.. hiçbir ağrıyı geçirmeyen berbat ötesi ağrı kesici.

yalakizim

perileri görmek

son aylarda istemsizce bir zamanların kült dizisi olan sihirli annemle kafayı bozmuş durumdayım. bundan yıllar önce izlediğimde hiç aklıma gelmeyen aslında gözümün önünde duran çarpıcı detaylar beni bu diziye karşı baya bir soğutmuş durumda. avni karakterine yapılan haksızlıklar hafife alınacak gibi değil. gariban avnimin tek yaptığı şey onları görmek. adam sadece onları görüp karısı suzana söyledi ve resmen hayatı karardı. hayattaki tek gayesi karısını perilere inandırmak olan avni evde gördüğü psikolojik baskılardan dolayı teleskopuna isim verip onunla konuşmaya başladı. karısının onu sürekli aşağılaması ve sosyal bir çevresinin olmaması durumu tetikledi. onun çektiği bütün bu acılarını gören sözde iyi periler önce biraz üzülüyormuş gibi yapıp duruma müdahele etsede belli bir süre sonra onlar da dalga geçmeye başladı. bu periler iyilik dağıtıyorsa neden komşularına bir yararları dokunmuyor. bütün perilerden nefret ediyorum. avniye iyi bir yaşam borçlusunuz kaltaklar.

ben fero

gerçek adı ferhat olan 1991 doğumlu rap sanatçısı. iyi güzelde adama sormazlar mı sen fergie misin sen nicki minaj mısın nedir bu heceleme sevdası. kulağım acıdı dinlerken. o kadar şişirdiler ki adamı ilk dinleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir. bu entryi hayal kırıklığına uğrayacak kar deş le rim için yazıyorum.

gece geç saatlerde akla gelen saçma düşünceler

mezun olabilecek miyim?

naber

çanakkalede yapılacak en lüks şey

entryleri okuduktan sonra anladım ki çanakkale'de kimse lüks bir şey yapmıyormuş...

vizyonsuzluk

en büyük boy bardak mısır yemektir..

gereksiz bir bilgi ver

çomü sözlük çok bozdu

merhaba ben squishy 1. nesil yazarınızım. benimle ilgili sormak istediğiniz sorular varsa bu başlığa yazabilirsiniz.

hangi yazarla akşam yemeğine çıkmak isterdin?

çomü sözlük ödülleri düzenlensin mi?

en taşşaklı yazar ödülü bana verilebilir mi?

işte bu beni anlatıyor dediğiniz şarkı

bergen-sen affetsen ben affetmem

sözlüğün hatun kaynadığı yalanı

yalan olduğunu nerden çıkardınız çomü sözlük karı kız düşürmek için ideal bir site. bütün kızlar serseri ve yakışıklı erkek yazarların ağına düşmek için can atıyor

en sevdiğiniz gora veya arog repliği

dünyalı dostum tam olarak anlamadın galiba. kaçırıldın!

eldeki notları paylaşmamak

evet bu benim istemsizce yaptığım bir hareket. okula gidip karmakarışık not tutarım daha sonra notları temize geçerim ve sadece sevdiğim insanlarla paylaşırım. eğer çok ısrarcı olunursa karmakarışık tuttuğum notları atarım. şimdi şöyle bir şey var ben başkasının tuttuğu notu zaten anlamıyorum kolay kolay da not istemem kimseden. buna karşılık olarakta kimse benden not istemesin. derse gidip not tutmaktan başka ne görevimiz var ki? elalemin tuttuğu nota sulanmayın. derse gidin anlayacağınız gibi notunuzu tutun.

übys'den ders kaydı yapamamak

başlığın übys'den ders kaydı yapamamak olarak değiştirilmesi gerek. lanet bir sistem.

görüldüğü anda tansiyon çıkartan hareketler

ikinci ve üçüncü nesillerin sözlüğün kalitesini düşürecek kadar kötü entry girdiğini görmek..

üniversiteye başlanılan ilk gün

hayatında hiç imza kağıdı görmemiş olan ben mosmor bir kalemle imza atınca hoca direk gözlerini büyütüp yalnız canım renkli kalemle imza atılmaz demişti.. ayrıca üniversite başlamadan internetten tanışanlar olmuş kanka olanlar,manitacılık oynayanlar olmuş bunlar beni üzen ilk gün anıları..

satanacecem

en sevdiğim üçüncü yazar :)

akahige

nicki görür görmez acaba optimal gecikme uzunluğunu mu belirleyecek (aıc) diye düşündüğüm yazar.. 3. nesildir hoşgelmiştir.

kanser eden şeyler

mesaj kutumu boş görmek..

imkansız olup başarabildiklerimiz

aliexpress'ten alışveriş yapmak.

çomü obs

cevap soruda gizli

ben ayrılmak istiyorum.
  • /
  • 6

cennet mahallelilerin beter aliye birazcık ayıp etmesi

üzerine düşünülmesi gereken sosyolojik hede.

ünlü edebiyatçı tunç gedikoğlu'nun, daha önce mafya romanı yazmak için mafyanın içine sızdığını bilmeyen çomar cennet mahallesi eşrafı, yıllardır tanıdıkları beter ali'nin aslında beter ali olmadığı gerçeğini farkedince, akıllarına sanat, sanatçılık, sanatsal üretim gibi erdemli kavramları getirmiyor, dahası böyle erdemli kavramlar için hayatından fedakarlık eden tunç gedikoğlu'nun suratına tükürüyor.

halkımızın sanata bakış açısının vasatı aşamadığını gösteren çok güzel bir örnek olmuş bu. aynı zamanda, alt tabakanın iki yüzlülüğünü de gözler önüne seriyor.

kendini beter ali diye tanıtan tunç bey, cennet mahallesinde geçirdiği süre boyunca beter ali kimliğiyle çeşitli entrikalar, sahtekarlıklar tasarlarken bizim bu varoş ahali hep birlikte ona eşlik ediyor ve destek çıkıyor. yalan, kendi çıkarları için söylenirken yüzlerine gülenler, yalan kendilerine 'sanatın' çıkarı için söylendiğinde ise tepki gösteriyorlar.

bu, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı zihniyetin cennet mahalleli varoşlarda tezahürüdür. bu tezahür yüzünden, kötülük dayanışması vuku bulabiliyor. bu kötülük dayanışması yüzünden sanatın değeri dürüstlüğün değerinin altında eziliyor.

ama yine de tüm mahalle varoştur gibi bir söylemde bulunmak haksızlık olacaktır. bu yüzden 'eşraf' sözcüğünü kullandım. genellemeler ekseriyetle irrite edicidir. her ne kadar mahalle kötülüğün hakim olduğu bir mahalle de olsa, içlerinde bu kötülüğe rağmen temiz kalmayı başarabilenler de vardır. bakınız, pembe'nin kardeşi selim ağabeyimiz, bu varoşların içinde tunç bey'e kitabı uzatıp bir imza alabilir miyim? diye soracak kadar sanat dostu, ilerici bir insan. ama varoşlar ne yapıyor, imza istediği için selim'i itip kakıyor.

bir de kalkıp komiser baba'ya şikayet ediyorlar. hırsızlığa, dolandırıcılığa ses çıkarmayan mahalleli kitap yazdığı için tunç bey'in hapise atılmasını istiyor. (başta aziz nesin olmak üzere, nice yazarımızın başına gelen şeye ne kadar da benziyor bu durum. aziz nesin hapse atılsın diye imza toplayanları hatırlayın.)

şikayet'e komiserin verdiği tepki de dikkat çekici. "beni biraz sinirli diye anlatmışsın, gözümden kaçmadı." otoritenin, sanatçıya alttan alta sopa göstermesidir bu. beni bir daha sinirli gösterirsen, bak mahalleli de istiyor; gözünün yaşına bakmam hapse atarım seni, demek istiyor kabaca. uyarısını yaptıktan sonra, tunç beyden imza istemesi ise otoritenin, eğer lafımı dinlersen yüzüne güler, seni yüceltirim demesi anlamına geliyor.

velhasıl, sözün özü, cennet mahallesi sanat duyarlılığı olan bir mahalle resmi çizse de beter ali'ye verdikleri tepkiden dolayı bu duyarlılık sınıfta kalıyor. ayıp etmişlerdir, hata etmişlerdir, buna rağmen özür dileyip beter ali'yi sanatıyla kucaklayacaklarına adamı hayattan bezdirip kendilerinden özür dilemek zorunda bırakmışlardır. özür dileyerek, tekrar mahallelilerin içine karışsa da beter ali, artık tunç bey kimliğini ve sanatsal onurunu yitirmiştir. cennet mahallesi ve beter ali birlikte mutlu mesut yaşayıp giderken; olan, sanatın hakkını veren selimlere olmuştur.

çomü sözlük

sözlük sırları

aylardır sözlükte olmamanın da vermiş olduğu etkiyle, içinde; sözlüğün neden kapandığı, nasıl tekrar açıldığı, tekrar açılmasından bu yana sözlükte neler yaşandığı sorularının cevaplarını da barındıran sırlar silsilesi.

meslekleriyle fiziği çelişenler

spor yorumcuları. çoğu kilolu ve muhtemelen spor yapmıyorlar.

sözlüğün parasını kim ödüyor

kardeşim nereden geliyor bu değirmenin suyu, bir kampanya falan başlatın bari, bir şeyler yapın, bak hazır burs/krediler de yattı.

kadınlarda fiyat performans eşiği

genç ve deneyimsiz erkeklerin dikkat etmesi gereken bi eşik.

basit bir hesaplamayla işin içinden çıkmanız gerekirse bir kadına yıllık harcadığınız parayı yaptığınız seks oranına böldüğünüzde bi posta seks 150 tl’den fazlaya geliyorsa maalesef zarardasınız.

yıllıktan çıkıp basit günlük hesaplama yaparsak bi kadınla akşam 300 lira harcadıysanız gece sonu en az 2 posta atarak posta başını minimum 150 liraya düşürmeniz gerekiyor.

ahmet ümit

okuyabildiğim kitaplarına kütüphanemde yer verdiğim, okuyamadıklarıma heves ettiğim, benim için sevilen bir yazar.

‘bu gün mutluluktan müebbet yesek, yarın af çıkar.’

squishy

psikolojik bozukluğunun harika bi yaratıcılığa sebep olduğu 1995 biga iibf sıralarından silah arkadaşım olan yazar.

neden sözlük aktif değil

öncelikle hayırlı forumlar. sözlüğün aktif olmamasının en önemli sebebi reklam eksikliğidir. zamanında söyledik önceki çomüsözlük yönetimine broşür bastıralım kantinlere, duraklara bırakalım, kokonalardan kurtulalım festival gibi kızlar gelsin, hoşgeldiniz diyelim diye dinlemediler.

çiğ köfteci ali usta

hepimiz ağzımıza sıçanın müptelası olmuyor muyuz zaten?

Toplam entry sayısı: 136

olan biten

memelerden,saçma kadın kadın başlıklardan,iche iche oldu nietzsche'nin güldürmeyen mizahından,ordoabchao'nun yırtık dondan çıkarcasına her konuya atlamasından,victoria'nın ruh haliyle uyumlu profil resimlerinden çok sıkıldım. taşşak konuşulsun sözlükte. herkes sussun bir tek taşşaklar konuşsun istiyorum

ragnar

alevi düşmanı bomboş bir yazar.

kadınlardan kadınlara tavsiyeler

istediğinizi yapın canınız file çorap mı giymek istiyor file çorap giyin, mat ruj mu sürmek istiyorsunuz mat ruj sürün, hesap mı ödemek istiyorsunuz hesap ödeyin, kavga mı etmek istiyorsunuz kavga edin.. hiç bi orospunun size karışmasına izin vermeyin

üstteki yazarın nickinin çağrıştırdıkları

yalnızlığı sek içen dayı...
yalnız ama yalnızlığına bi anlam yükleyememiş.. yalnızım ama nedeni yok demeye çalışıyor.

yazarların sözlüğe üye olma nedenleri

intihar mektubuna yazılacak son söz

tabi siz anneleri tarafından size emanet edilen çocuklara her bakımdan yetersiz gördüğünüz bir kişinin annelik etmesine şiddetle karşınız ama

olan biten

memelerden,saçma kadın kadın başlıklardan,iche iche oldu nietzsche'nin güldürmeyen mizahından,ordoabchao'nun yırtık dondan çıkarcasına her konuya atlamasından,victoria'nın ruh haliyle uyumlu profil resimlerinden çok sıkıldım. taşşak konuşulsun sözlükte. herkes sussun bir tek taşşaklar konuşsun istiyorum

kadınlar ne ister

kadınlar saygı görmek ister
ben beni evimden alıp evime bırakan erkekleri anlamam mesela benim ayağım yok mu? ben kendim gidemiyor muyum?
ya da dolmuşa otobüse bırakan erkekler.. bırakmayın arkadaşım
kadınlar sahiplenilmek değil saygı görmek ister
canım hemcinslerim....

profil fotoğrafına kendi resmini koyan yazar

oraya yazmışlar 'avatar' 'seç' 'profil resmi'... kendi fotoğrafını koyanları neden burda puşt ilan ediyorsunuz çok saçma. ne yapsaydı civciv resmi mi koysaydı?

kadınları kaliteli gösteren detaylar

doğurmak gibi yüce bir görevle kutsanan kadınlarda detay aramakta neymiş. götümle gülerim valla hemde haykırarak :)

kadınlardan kadınlara tavsiyeler

istediğinizi yapın canınız file çorap mı giymek istiyor file çorap giyin, mat ruj mu sürmek istiyorsunuz mat ruj sürün, hesap mı ödemek istiyorsunuz hesap ödeyin, kavga mı etmek istiyorsunuz kavga edin.. hiç bi orospunun size karışmasına izin vermeyin

profil fotoğrafına kendi resmini koyan yazar

oraya yazmışlar 'avatar' 'seç' 'profil resmi'... kendi fotoğrafını koyanları neden burda puşt ilan ediyorsunuz çok saçma. ne yapsaydı civciv resmi mi koysaydı?

ragnar

alevi düşmanı bomboş bir yazar.

kadınlar ne ister

kadınlar saygı görmek ister
ben beni evimden alıp evime bırakan erkekleri anlamam mesela benim ayağım yok mu? ben kendim gidemiyor muyum?
ya da dolmuşa otobüse bırakan erkekler.. bırakmayın arkadaşım
kadınlar sahiplenilmek değil saygı görmek ister
canım hemcinslerim....

günün sözü

gelecek gelecek,gelecek sosyalizm
Henüz takip ettiği biri yok.
İletişim - Kurallar