yenge

Durum: 322 - 8 - 5 - 0 - 15.02.2019 15:51

Puan: 3316 -

1 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Moderatör.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 13

radyo

okuduğum bölümün dallarından biri. günümüzde tercih edilmemesine çok üzüldüğüm, birinci sınıfta 2 dönem boyunca yayın yaptığım mecradır ayrıca. verdiği keyif bambaşkadır. dinlemek çoğu zaman huzur verir bana, ne dinleyeceğimi bilmemenin huzurunu.

çomü sözlük'ün doğum günü

sözlüğümüzün 1. yılını doldurması.

1. yaşımızı doldurduğumuz bu değerli günde sevgili kurucumuz fasılcının melekleri olarak bizler (bkz: @painkiller @yalakizim ve bendeniz)hala görevimizin başındayız. nice yıllarımız olmasını diliyor, bizlerle olduğunuz için teşekkür ediyoruz.

yurtta kalanların çektiği sorunlar

pedini yatak ortasına açık halde bırakan, temizlik nedir bilmeyen, tek derdi para harcamak olan kibirli insanlarla yaşamak zorunda olmak

üniversiteyi bitirip eve dönen kızlar

hali hazırda bir mesleğe sahip olan kadınlardır. kimi mesleklerini en iyi şekilde icra etmek için kapı kapı iş ararken kimi koca telaşına düşmüş olabilir.

ailesine sevgilisi olduğunu açıklayan kızlar

yalnızca anneye açıklamak en mantıklı olanıdır. çok acele etmemek, zamanı iyi tutturmak gerekir. anne bulaşık yıkarken yahut yemek yaparken yanına gidip, yardım ayağıyla önce başkalarının ilişkilerinden bahsetmek suretiyle konuyu kendinize çekebilirsiniz. bir arkadaşım böyle yapmış yani..

harç parası

ikinci öğretim olmam münasebetiyle her dönem yatırdığım 481 liranın adıdır efenim. bölümde %10'a girince belli bir kısmını geri almaktayız, sonra vay efendim niye ortalama kasıyorsunuz.

yumurtasız kahvaltı

yıllardır yaptığım kahvaltıdır. kendisini en son 6 yaşında yedim, büyümeye de devam ediyorum. kahrolsun yumurta.

türklerin öğrenemediği kurallar

kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı, kültürlü, kültürsüz, okumuş, cahil farketmeksizin sifona basmayı öğrenmemek için direniyorlar amk çıldırıyorum

kokusunun mutluluk getirdiğini hissettiren şeyler

buse vs eda vs sena

hayatımdaki buse: dünyanın en sinsi insanlarından biri kendisi. 5-6 senelik sevgililik döneminden sonra baktı hala evlilik teklifi yok ya evlenirsin ya biter dedi bastı nikahı. şimdi de yeni gelin akımına kapılmış şekilde sürekli kocasına yaptığı tatlıları falan çekip atıyor, instagramımın anasını sikti sağolsun.

hayatımdaki eda: 21 senelik yaşantımda gördüğüm en pis kadın. kendisi pis ve dağınık olmak konusunda kitap yazar. sifon eğitimi verdik bir dönem arkadaşa düşünün.

hayatımdaki sena: mükemmel dedikodu yapan bir insan kendisi. ayrıca başım sıkıştığında hızır gibi de yetişen biri. hayatıma girmiş en mütişli insan.

açık ara sena alır yani.

çiğ köfteci ali usta

hepimiz ağzımıza sıçanın müptelası olmuyor muyuz zaten?

kanserli kız çekiciliği

sevgili fasılcının kahrolası fantezilerinden dolayı özür diliyorum, durduramıyoruz arkadaşlar. yolda yürürkende başlıyor bu bir anda, yok şu hatunun çarpık bacağı, yok bu teyzenin inci kolyesi derken mekana girene kadar canımızı çıkarıyor. alkol almaya başlayınca allahtan çevresini pek görmüyor da mekandaki hatunları koruyabiliyoruz.

gitmek

ya da gitmemek, işte tüm mesele bu.

hatun

nedense söylenildiğinde içimi eriten bir kelimedir kendisi. şuan gençlerin ağzına romantiklik adı altında takılı kalmış olanından bahsetmiyorum. hani böyle 60-70 yaşlarında hala eşine hatun diye seslenen o tontişlerden bahsediyorum, aaaah ahhhh.

çiğli 2.ana jet üs komutanlığı

eskiden solo türk gösterileri falan bu ana jet üssünde olurdu, balkonda kahvemizi yahut çayımızı yudumlarken o insanın içini ürperten demir kanatların gökteki süzülüşünü izlerdik. hala daha eğitim gören o değerli insanların deneme uçuşlarını (zannediyorum böyle söyleniyor) oturup büyük heveslerle izleriz. özellikle akşam saatlerinde yahut gece yarılarında yaptıkları şeylere bakarken içimiz garip bir endişe ve heyecanla dolar. unutmadan sevgili arkadaşlarım, o kırmızı ışıklar ufo değil.

şokopop

içerikleriyle magazin dünyasının merkezine oturmuş youtube kanalı. daha sonra birkaç magazin programının kaynağı olması sebebiyle instagramda da aldı başını yürüdü fakat ne yalan söyleyeyim hakediyor bu kadar ilgiyi.

magazin aşkıyla yanıp sönenlerin ve bitmek bilmeyen müthiş kavgaların tüm detaylarını sevgili şoko sayesinde öğrenebilirsiniz sevgili çomü sözlük ailesi. elindeki bilgiler, belgeler, araştırma hırsı bu çocuğu nerelere getirir kim bilir. keşke yüzünü de görsek diyorum bazen ama anlattığı şeyler öyle sakat ki haklı göstermemekte.

kanaldaki videolar o kadar güzel gıybetlerle dolu ki, izlerken nasıl geçmiş o kadar dakika anlamıyorsunuz.

palu ailesi

hayatımda bu kadar bozuk psikoloji içinde yüzen bir aile daha görmedim, muhtemelen göremem de. tanık olunabilecek uç nokta çünkü bunlar. bir izleyeyim herkes bahsediyor diye başladım, batağın içine düştüm. her saniye yeni bir cinayet, gasp, dolandırılma, tecavüz, istismar, ayin, zehirlenme olayı çıkıyor ortaya.

bu tuncer'in her şeyi bu kadar düşünmüş olması imkansızdır dimi? bala göte yapmış bazı şeyleri, paso kanıt yetersizliğinden salmışlar. bu kadar detaylı düşünmüş olamaz çünkü bu amk patates kafalısı.

onu da geçiyorum, ailenin aklını almış it oğlu it. ulan o emine var ya bunun karısı, onu elime bir verseler eşek sudan gelene kadar döverim, ama yine de içim rahatlamaz. o derece kıl oldum abi karıya. hani bu kemalim yapmaz vardı ya, onun tuncer versiyonu bu. müstahak diyeceğim de dilim de varmıyor, neticede bu pezevenk herif dini kullanarak girmiş bunların kafaya. cin falan deyince eşek tepmişe dönüyor hepsi.

umuyorum alınan sağlık tedbiri işe yarar aile düzelir ve sonuç olarak bu şerefsiz herife ömür boyu hapis cezası falan verilir, zaten içerde sevgili abilerimiz götünden kan alır bunun.

daha kötü günlerin geliyor olması

hayatımın saçmalıklar ve aksaklıklar üzerine kurulu olduğu bu dönemden sonra daha kötüleri de gelirse bu bilekler dikine dikine kesilir söylüyorum.

yaşanılabilecek ilçeler

suriyelilerin taksimde yılbaşı kutlaması

efsane geri döndü

modlar birer birer sahalara dönüyor..

askerlik

(bkz:maviterlikliadam) ee sana bir asker eğlencesi yapsaydık keşke, hayırlı tezkerelerin olsun dostum.

çanakkale'de kar

an itibariyle kampüste var olan fakat merkeze henüz inememiş durumdur.

ben kafayı yiyeceğim arkadaşlar, kar görüyorum şu an. bir izmirli için ne demek olduğunu asla bilemezsiniz.

benzetildiğiniz ünlüler

yasemin

izmir bostanlı sahilde deniz kenarındaki cafenin adıdır. yazları oturacak yer bulmak oldukça zordur. ayrıca hemen yan kısmında siz otururken kardeşiniz, çocuğunuz oyalansın diye minik bir golf sahası mevcuttur. yemekleri konusunda çok başarılı olan bu cafe biraz tuzlu olsa da, bostanlı'da özellikle ailenizle oturabileceğiniz en güzel yer kuşkusuz.
  • /
  • 13

ezhel

hümanist olacağım derken,her topluma hitap edecegim derken şahsımın hoş bulmadığı yolda ilerlemekte.
gözümden düşmeye ramak kala....
(bunu duyan ezhel rapi bırakır)

çomü sözlük'ün doğum günü

onuncu senemize burdan selam olsun!

yurtta kalanların çektiği sorunlar

kendini yurdun sahibi sanan güvenlik, tam uykuya dalacağın sırada yan odalardan gelen çığlıklar, kahkahalar... giriş çıkış saati sınırlaması, kahve makinesi-kettle yasağı, internet yavaşlığı vs.

çanakkalede eksik olan şeyler

türklerin öğrenemediği kurallar

ayrıldığınız sevgiliniz sizden sonra sonsuza kadar size bağlı kalmak zorunda değildir böyle bir arzunuz varsa ayrılmayın. ha o süreçte hayatına giren insanlar da kötü yürekli insanlar değildir kimse kimsenin yara bandı geçmemiş acısınının her sancısı olmak istemez.

biseksüel

hem erkek seviyorum hem kadın, bu dünyanın anasını satıyorum oh.

buse vs eda vs sena

biz gereken cevabı 15 temmuzda verdik

çocuk adam

vasat bir çiğ köftecinin son zamanlarda bolca mizah malzemesi çıkarmasına sebep olan repliği.

bu çiğ köfteci ali ustadan nefret eden bir tek ben miyim? adam resmen ülkenin özeti. bunca kötü söz ve kötü satış tekniğine rağmen bunca rağbet görmesi?? iktidar gibi afedersiniz.

kanserli kız çekiciliği

biri fasılcı mühendisi s*ksin artık. toplum için yapsın bunu.

kampüs fm

sabahın bok kırağında “ustalara saygı kuşağı” konseptiyle neşet ertaş, musa eroğlu çalarak yüreğimi dağlayan radyomuz.

Toplam entry sayısı: 322

yazarların unutamadığı anıları

yurtta ilk günüm, annemler bıraktılar gittiler, gözler kıpkırmızı ilk defa bu kadar ayrılıyoruz diye salya sümük ağlamışız. çıktım odaya, baktım kızlardan biri duşa girdi dedim çıkınca ben gireyim bari. çamaşırları falan hazırladım, çıktı kız girdim ben. bu salak banyodan çıkarken suyun duş başlığından gelmesi için kaldırılan o düğmemsi şeyi aşağı indirmiş. ulan çekiyorum çekiyorum kalkmıyor, küfür ediyorum içerde deliler gibi. ulan bir insan ne kadar yüklenmiş olur onun üstüne ki kalkmasın yani tekrar. napıcam napıcam diye geberiyorum, yardım falan da isteyemem ilk günden ulan şunu kaldıramadın mı diye yiğitliğe bok sürdürtmek istemiyorum çünkü. hocam resmen eğilerek duş aldım, acı ama gerçek yani. bildiğiniz girdim musluğun altına. ben mi duşu aldım, duş mu beni, orası muamma tabi.

öğrenci olduğunuzun dank ettiği anlar

yurt odasındaki ilk gece

moderatörler arası diyaloglar

ben: niye böyle, niye şöyle, olmasın, kötü, hayır, istemem
yalakizim: adaş şu kuralları sabitleyin siz
gazeteci: içiyorum he bir de öyle yapmayalım yanlış olur
beni beni bihterini:..........................
lotus: işteyim ulan işte
fasılcı mühendis: napıyorsunuz lan siz burda, porrrrno mu seyrediyorsunuz?

not: birebir gerçek diyaloglardır

kemikli yüzü olan erkekler

yüz hatları keskin ve ayrıcalıklı gördüğüm erkek tipidir. özellikle çene kemiklerinin belirgin oluşuna ayrı hayran olduğum bu erkeklerin babyface oluşu dahi beni rahatsız etmez. bu tarz insanları yolda görünce çevirip yüzün çok güzel demek geliyor içimden, öylesine seviyorum.

bir kadının taciz günlüğü

bu tarz iğrenç olayların içinde birikmesi ve kimseye anlatılamaması maalesef ki biz kadınların büyük dertlerinden biridir. zamanında ben de kimseye anlatamamış, düşündükçe kafayı yiyecek gibi olmuştum. bunun derecelendirmesi olmaz eminim ki ama birçok kadına göre belki yaşadığım küçük bir şeydi.
evimiz zemin kat, bahçeli. bahçede masalar, sandalyeler. klasik yaz akşamlarının toplanıldığı apartman bahçesi işte. haziran ya da temmuz ayı net hatırlamıyorum ama çok sıcak olduğundan eminim, hele ki izmir gibi bir yerde nasıl sıcak olduğunu düşünün..
gece 1 gibiydi, elimde bulmaca bahçeye çıktım. pijamalarımla oturuyordum. evimizin hemen 10 metre ötesinde park başlıyor, merdivenler var. parka doğru yüzüm dönük, bulmaca çözüyorum. bir anda biri geldi merdivenlere oturdu. sağa sola baktı, yukarıya göz gezdirdi, elindeki telefona daldı sonra. ben de bulmacaya döndüm tekrar, çözmeye devam ediyorum. masadaki su bardağını aldım, su içerken adamın orda olmadığını farkettim. hatta ne kadar dalmışım bulmacaya falan diye içimden geçiriyorum. su bardağını koyarken 3 metre kadar yakınımda duran apartman bahçesinin demirlerinin yanındaki ağacın sallandığını farkettim. sağa doğru gözümü çevirdiğimde merdivende oturan adam bana bakarak mastürbasyon yapıyordu, pantolonu, boxerı yerde. o kadar korktum, o kadar telaşlandım ki bağırmak aklıma bile gelmedi. su bardağını fırlattım, onu gördüğümü farketti. hemen eve girdim. kardeşime bahçede birinin olduğunu söyledim sadece. kardeşim çıktı arandı vs.. bütün gece yatakta döndüm durdum. dedim ya belki yaşadığım taciz birçok kadının yaşadıklarına göre çok ufak ama bunun derecelendirmesi olmadığı konusunda eminim.

idealleri olmayan insanlar

hayatta kendilerine gelecek bir mevki yahut yapılacak hedefler belirlememiş, boş beleş yaşamaya gönül vermiş, yaşamın yalnızca nefes alıp vermek olduğuna inanan insan kitlesidir. özellikle kadınlar ''ne yazıkki'' evlenirim nasılsa kafası olduğu için ideal peşinde olmayı reddederler.

dedikodu peşinde koşar, ordan burdan laf dilenir, saatlerce insanları eleştirebilirler. bunlarla da kalmayıp hayatta en doğru kararı verenlerin onlar olduğuna ve en doğru yorumların onlardan çıktığına inanır, hakkında gram fikri olmadıkları binlerce konu hakkında olup olmadık görüşler ortaya atabilirler.

oğuzhan uğur

pinç'in 1. bölümünün son 4 dakikasındaki konuşmasına bayıldığım muazzzööör adam.. "atam, sadece heykelini yıkanla değil, gereksiz yere heykelini dikenle de mücadele etme sözüyle, rahat uyu.."

şeffaf sütyen askısı

şeffaf ve matsa bir de o boy ayarladığınız yerler kayarsa, bir daha yerinden oynamaz katil olursunuz en son sütyeni çıkarır atarsınız aq diyip

biliyor muydunuz?

farklı konulardan sorular içeren soru - cevap başlığı.

okulumuzun astrofizik merkezindeki gözlemcilerin yeni bir yıldız keşfettiğini ve yıldızın adının çomü yıldızı olduğunu biliyor muydunuz?

yazarların unutamadığı anıları

yurtta ilk günüm, annemler bıraktılar gittiler, gözler kıpkırmızı ilk defa bu kadar ayrılıyoruz diye salya sümük ağlamışız. çıktım odaya, baktım kızlardan biri duşa girdi dedim çıkınca ben gireyim bari. çamaşırları falan hazırladım, çıktı kız girdim ben. bu salak banyodan çıkarken suyun duş başlığından gelmesi için kaldırılan o düğmemsi şeyi aşağı indirmiş. ulan çekiyorum çekiyorum kalkmıyor, küfür ediyorum içerde deliler gibi. ulan bir insan ne kadar yüklenmiş olur onun üstüne ki kalkmasın yani tekrar. napıcam napıcam diye geberiyorum, yardım falan da isteyemem ilk günden ulan şunu kaldıramadın mı diye yiğitliğe bok sürdürtmek istemiyorum çünkü. hocam resmen eğilerek duş aldım, acı ama gerçek yani. bildiğiniz girdim musluğun altına. ben mi duşu aldım, duş mu beni, orası muamma tabi.

batak oynamayı bilmeyen üniversite öğrencisi

batak oyununu bilmeyen üniversiteli öğrencidir. kimse batak bilmek zorunda değildir. batak bilmek öğrenci olmanın kuralları arasında yer almaz. kaldı ki ananız babanız da sizi sabahtan akşama kadar şakirde donanmada batak atın diye göndermedi buralara, neyin tribi bu kardeşim sanki bana atom parçalıyorlar batak atarken.

kaybedenler kulübü

film içerisindeki replikleri sağa solda görmeyle ve nejat işler'in filmde olması münasebetiyle izlemeye özenilen, izledikten sonra "abi ne filmdi ama yaaaa" gibi olası tepkilerle karşılaşılan ve asla bu yersiz tepkileri kabullenemediğim manasız bir film. tamamen boş, tamamen vakit kaybı. hele ki radyoyu böylesine basitleştirmek, üzücü..

saat kulesi

izmir'den geldiğimden dolayı gördüğümde "bu mu ulan kule?" dedirten kule-cik

doğum günlerimizi neden kutluyoruz?

ulan ben doğmuşum, niye kutlamayayım manyak mısınız

feminizm olayını abartan kadınlar

devamlı ''bayan değil ulan kadın'' diye gezen tiplerdir, olup olmadık yerde düzeltmeler yapar, gereksiz atarlara kalkarlar, hatta bazen öyle abartırlar ki insanı kadın olduğuna pişman ederler. çevresindeki erkeklerden asla yardım talep etmez, sevgililerine ''bak sana ihtiyacım yok aslında'' gösterileri yaparlar.

sevgili hemcinslerimin bir kısmı, şu kadınlık üzerinden yaptığınız şovu bir kesin artık.
İletişim - Kurallar