uzun süre yalnız olmak

yalnız kalmak insana huzur verir
çok uzun yıllardır yalnızım.

kusura bakmayın. sizin sapkın cinsel hayatlarınızın, uyuşturucu ve kumar alışkanlıklarınızın benzerlerinden değil de, doğadan, sohbet arası rakı içmekten, bisikletle denize gitmekten, denize bakmaktan, kitap okumaktan, filmleri kıskandıran senaryosu olan oyunlarının muhabbetlerini yapmaktan daha çok zevk aldığım için yalnız olmam gerekiyorsa ben yalnızlığı tercih ediyorum.

size kendi pisliğinizin içinde debelenmede iyi şanslar.
pek çoğunun aklı ilk uçkuruna varsada sadece cinsellik anlamında bir yalnızlık değil bu anlatmak istediğim.. beraber oturup iki muhabbet edecek insanının olmaması, mutluluğunu ya da üzüntünü biriyle paylaşamaman vs. kalabalık ortamlarla aşılabilen yalnızlıklardan değil, göz ucuyla birbirine baktığında zaten konuştuğun halinden anladığın birinin olmaması. ortak paydalarda buluştuğun kimsenin olmaması. lan mangal yapsam çağıracak adam yok etrafta. manitayı bulan hemen yok oluyor meydandan. biz bekleriz anacım gel güzel muhabbet var buralarda belki bir gün özlersin he?
şuraya bi bende özledim repliği yazıp gidiyorum :
-dağılmayın lan çok yalnızım.
ya bitmedi bu tripleriniz. kişi yalnız olmak istiyorsa yalnızdır.
bir bakıma morfin gibi bir şeydir . kişi çok uzun süre yalnız kaldıktan sonra bir arkadaşıyla konuştuğunda veya bir gruba girdiğinde rahat olamaz canı o yalnızlık kalesini çekmiştir ve çölde kalmış gibi susamıstır yalnızlığa. sohbeti kısa tutmaya çalışır ,aklı hep bir yerlerdedir bir nevi bağımlıdır artık o ve bundan mutludur , mutlu olması da gerekir çünkü sahte arkadaşlıklar ve sohbetlerden ziyade tek başına bir kitap okumak daha iyi gelir ona ve dünyaya.o yüzden zordur çok uzun süre yalnız kalmış birini sosyalleştirmek ama mutludurlar onlar ve onlar dünyanın zalim yüzünü görmüş "iyi" insanlardır zannımca.
depresyona sokar dikkat etmek lazım acilen arkadaş bulması tavsiye edilir o kolay bulunabilir buradan başlamak işini kolaylaştırır.
comude okuyup kacinilmasi imkansiz olan durum.