üzüntüden uyuyamamak

o kalp kirikliginin uykuya engel olmasi durumudur. ha bir de uyuyup uyandiktan sonraki olusacak yikimi dusunurseniz, hic uyuyamazsiniz genelde. cogu zaman gozyaslari eslik eder bu duruma.

ha bir de; (bkz:ağlamaktan gözlerin acıması)
bir şekilde uyumayı başarıp, birkaç saat sonra için yanarak uyanmak tüm gece uykusuz kalmaya tercih edilir fikrimce.
sabahında üzüntüden uyanamamak şeklinde devam eder. bir de rüyanın orta yerinde uyanıyorsanız gerçekliğe dönmek yerine rüyada kalmak istemeniz muhtemel. mesela ben neo'nun yerinde olsam kesinlikle mavi hapı alırdım.
düzensiz uyku düzeni başlangıcı
uyumak istiyorsun ama uyuyamıyorsun göz kapaklarına hafiften bir yaş geliyor sonra dall diyorsun alışacağım ama alışmıyorsun da öyle ortalıkta kalmış teki kaybolmuş çorap gibi hissediyorsun
istemediğin anda uyuyorsun. baktığında çok şey kaçırmışsın. boş çaba üzerine bir de düşünüyorsun.
ağlamaktan uyuyamamak ve beyninden akıp kalbine giden düşünce selini durduramayıp, iç sesi susturamama, ağlasa rahatlayacak olup ağlayamama olmak üzere ikiye ayrılan durumdur zannımca. ikisini de yaşamış olup en boktanının ikincisi olduğu kanaatindeyim. böyle durumlarda eski sevgiliyi veya kalp kırıklığına neden olanı aramak yerine nazınızın geçtiği bir dostunuzu arayın, alkolde uyumaya yardımcı olabiliyor bazen ve uyku hapları tabi eğer bu durum sürekli devamĺılık gösteriyorsa profesyonel yardım almanızda fayda var.
gün içinde yaşanılan üzücü bir olayın gece bile rahat bırakmaması durumu. öyle ki beş yüz tane ninni de dinlesen o uyku gelmez.
öyle bir şeydir ki üzüntüden uyuyamamak bir kaç cümleyle anlatılmaz. içinde koca bir boşluk vardır ve acıdan alev alev yanan bir kalp. iyi şeyler düşünmek istersin ama seni en çok mutlu eden hayaller bile seni üzen duruma çıkar. geçer diye ağlarsın, ağlayıp rahatlayacağını düşünürsün fakat göz yaşları rahatlamak için çok yanlış bir tercihtir çünkü seni hıçkırıklara götürür ve geceyi daha da zorlaştırır. bazen birileri senin duysun acını dindirsin istersin bazen de kimse duymasın diye içine içine ağlarsın. sonra ruhun boşluğa düşer ve beklemediğin bir anda uykuya dalarsın.

(bunlar çok fazla üzgün olan insanlar içindir)
İletişim - Kurallar