vals of the eyes

grotesk eserin tanımı tamamen bu eser benim için.

her şey olması gerektiģi gibi ilerlerken bir şey olur. darmadağın bir yığının içinde bulursun kendini. kendi sınıfını ararken başka sınıfların içinden geçersin. bulacağına inanarak aramaya devam edersin. bu karmaşa içinde aradığını bulacağın umudu tükenmez, ilerlersin. karşına alışık olmadığın insan suretleri çıkar. yaratık diyemezsin. çünkü insan olduklarını bilirsin. onlar yaratık görünümlü insanlardır. yüzlerine bakarsın tekrar yaratırsın. işte o zaman bu kompozisyon çalar. hayret edersin ama yaşarsın. eee zaten bir süre sonra alışırsın.
teşekkürler stavros!

gustav tekrardan canlandırdı başlığı. her dinleyişimde tekrardan yitiyorum. yavaş yavaş alıp götürüyor beni. "hüp!" diye çekse de kurtulsam diyorum.

bu arada schiele deyince aklıma bu eser geliyor. birbirlerini o kadar ilginç bir şekilde karşılıyorlar ki... bu bağlaşımı kurmadan edemeyeceğim. bütün gibi. tüm duygusallığımı bıraktım gittim şimdi, müziğin sonuna doğru ortaya çıkan tını gibi.
yaz ayına yakıştıramadığım kompozisyon. (neden böyle düşündüm hiçbir fikrim yok) takıldığım nadir şeylerden biri bu parça. dinleyince sonu gelmiyor bir iki üç dört ve daaha fazlası :d bir de dinleyince izlemek de istiyorum. belki görseller illüzyon yaratmış olabilir. bilemedim.