vampir

(bkz: vampir köylü oyunu)
(bkz: town of salem)
özellikle yaratıcı ve biraz ağzı laf yapan arkadaşlarınız varsa tadından yenmez. swh
bir de jester isimli, oyundaki tek amacı ortalığı kızıştırıp kendini astırmak(oylama ile eleme) olan bir karakter vardır. ona fasılcı ismini verdik. iki kere fasılcı olup ortalığı birbirine kattım, huzurla uyuyacağım.
bazi arkadaslari cildirtip oyundan saf dışı edince daha cok zevk aldiginiz guzel event.
belki benim duyularımda oyle degildir aglşöf
oyunun kuralı mıdır nedir son iki gecedir çıplak ayakla oynanıyor. ayak feministleri bayram ederken kimsenin ayağının kokmaması ayrı bir şaşırtıcıydı.
yorulduğum için olsa gerek beni başka şeyler avlamaya iten yaratık(?).
iki hafta önce tanıştığım insanlarla oynarken öğrendiğim ve bağımlısı olduğum oyun.
tabi onlar bizle dahi üç dört kere oynadılar, daha önce kaç kere oynadılarsa artık bıkmışlar.
ama oyun sarıyor.
biraz araştırdım oyunu.
oyunu yurtışında genelde mafia olarak biliyorlar ve oynuyorlar.
ayrıca birçok çeşidi mevcut.
bazısında ekstra roller var.
benim oynadığım, öğrendiğim ve sevdiğim versiyonu en az 8-9 kişi olunca olan. bir gard (doktor da diyorlar), bir büyücü, üç vampir ile oynuyorduk biz.
gard gece çağrılınca birini koruma hakkı elde ediyor ve anlatıcıya (tanrı) kim olacağını işaret ediyor. büyücü ise gece tanrıya birini işaret edip vampir mi değil mi olduğunu soruyor. bazı oyunlarda büyücü kimin gard olduğunu da öğrenebiliyor. vampirler de gece birini seçip öldürüyor. yine geceleri bazı oyunlarda vampirler vampirleri de öldürebiliyor. eğer öyle bir şeye izin olursa demeyin anlatıcının keyfine. ortalık karışıyor, millet çözmeye çalışıyor bu adama vampir dedik öldü bak falan diye.

gerçekten çok zevkli bir oyun.
hele hele hepsi çok kafa çok yakın arkadaşlarınızla bir araya geldiyseniz bir gece, aman sabahlar olmasın. bu firsat bir daha gelmez oynayın.
dünyanın en güzel oyunudur. güzelyalı da çay içerkene 26 kişiyle oynadık bir elin bitmesi bir buçuk saat sürmüştü asdfghjk
türklerde vampir dizisi çekecekmis şaşkınlık uyandırdı.