yastığın altına bakan ekonomi

neyse anladınız söylemiş ki yastığın altında ne varsa bozun ve bütün dünyanın kıskandığı avrupa'nın ise kıskançlıktan kendini perişan ettiği ülkemizin parasına çevirmesini istemiş. ülkenin haline bakın yahu. devlet planlaması denilen olay yok sadece allah bizimle, peygamber şöyle dedi, islamın son ordusu, gibi abidük gubidik sözlerle kandırılan 40 milyon mal ve onların yüzünden sıkıntı çeken insanlar. yeter artık düşün yakamızdan bırakın bizi amk.
başlıkların anlaşılır olması, konu hakkında bilgi almak isteyen yazarlar için önemli bir konu sevgili iche. konu içeriğine gelirsek bir siyasi görüşe sahip diye, 40 milyonu mal olarak görmek yıllardır neden ak partinin kazandığının en büyük örneği. siz halkı küçük gördüğünüz sürece, sandık da cevabını alacaksınız. siyasi konular hakkında eleştiri yaparken her kesimin görüşüne saygı duymak bizi ileriye götürür. geriye değil.
iktisatta para hiç bir zaman yastı altında olmamalı sürekli piyasa dönmelidir. çokta doğru bir düşünce yaklaşım. fakat söz konusu türkiye olunca istikrarsız ve güvensizlik ortamı olan bu zamanlarda iktisatçı olarak ben dahi parayı yastık altı yapıyorum. bu ekonomik kayıptır. buna neden olanlar utansın.
İletişim - Kurallar