yavuz çetin

yaptığa müziğe hayran olduğum, gelmiş geçmiş en iyi türk gitar virtüözü. ışıklar içinde uyusun.
https://www.youtube.com/watch?v=qBiS4cBE2_c
“yavuz çetin, kadıköy’deki shaft rock-blues & jazz club'da sahneye çıkıyordu. gece sahne çalışmalarını sürdürürken, gündüzleri de dmc'den çıkartılacak ve "satılık" adını vermeyi düşündüğü ikinci albümünün stüdyo çalışmalarını yürütüyordu. yoğun depresyon teşhisi konulduğu için bir haftadır hastanede tedavi gören yavuz çetin, hafta başında iyileştiği gerekçesiyle taburcu edildi.

yavuz çetin, 15 ağustos 2001 tarihinde, saat 19.00 sularında boğaziçi köprüsü’nden atlayarak yaşamına son verdi. 1977 model peugeot marka otomobili, boğaziçi köprüsü üzerinde, ortaköy ayağına yakın bir noktada bulundu. 34 kbp 09 plakalı otomobilde yavuz çetin’in ruhsatı, ehliyeti, 500 dolar ve 190 lira, çeşitli ilaçlar ve 7 tane anahtar bulundu. yavuz çetin’in cesedi adli tip kurumu morgu'na kaldırıldı.

karacaahmet camii'nde düzenlenen cenaze töreninden sonra anadoluhisarı’ndaki yeni mahalle mezarlığı’nda defnedildi. 31 yaşındaki gitaristin cenaze töreninde ailesinden yalnızca üvey annesi sevinç çetin vardı. babası gazeteci erdal çetin, oğlunun ölüm haberiyle yıkıldığı için törene katılamadı. 1998'de boşandığı eşi didem çetin ve yedi yaşındaki oğlu yavuzcan'ın da bulunmadığı törende, cami avlusu, gitaristin ailesi yerine koyduğu yakın dostlarıyla doldu taştı.”

kaynak: vikipedi
yaşamak istemem artık aranızda!
the blue blues band'in gitaristidir kerim çaplı ile de beraber çalışmıştır. blue blues band belgeselini izlemenizi öneririm.
bir çok şarkı sözünün bugünü yansıttığını düşündüğüm sanatçı. ne yazıktır ki o da bir çok değerli insan gibi öldükten sonra efsaneleşmiştir.
bugün 18.ölüm yıldönümü olan, halen türkiye'nin en iyi virtüözlerinden biri olarak kabul edilen, yeteneğinin anlatmak için kelimelerin kifayetsiz kaldığı, samsunlu efsanevi müzisyen.

ölüm yıldönümünde seni saygı ile anıyoruz üstat. huzur içinde yat.

göklerden gelen edit: bazı müzik anlayışı olmayan arkadaşlara ithafen söyleyebilirim ki, intihar etmeseydi, yine de dinlenirdi. hatta daha da fazla parçası olurdu, daha hoş olurdu. troll olacağım diye bazen b*kunu çıkarıyorsunuz. pes vallahi.

sırf intihar ettiği için heveslisi artmış vasat rockçı
ölmüş birini geri getirmek şansım olsaydı kesinlikle yavuz çetini geri getirirdim.

şarkılarını dinlemeye başladığım an çok keyiflenirken müziği kapadigimda derin bir özlemle doluyorum.