yazarların ilk aşık olduğu yaş

evet arkadaşlar ilk aşık olduğumuz yaşı yazıyoruz. 16 ile ben başlıyorum.
aşık olduğumuz şey şu onsuz yapamadığımız, her zaman arzuladığımız, rüyalarımıza giren ve her zaman düşündüğümüz şey ise 12 yaşımda yaşadım. ilk pc'min alındığı zaman. bir insana aşık olunur mu mal mısınız ?
6 yaşında aşık olmuştum anasınıfında
benim için daha gelmemiş olan yaştır.
beş altı yaşlarında anaokulunda bir kıza aşık olmuştum. liseye gelene kadar yattığı insan sayısı beni geçmişti. :(
edit: benim sıfırdı
aşk denilince akla hemen acısı geldiğinden gelmesinden çookk korktuğum ama bi yandan da hemen gelsin de şu aşk dedikleri, uğrunda şiirler, şarkılar yazdıkları şey neymiş diye merak ettiğim yaştır
galiba şuan (26) oluyor gibiyim. hatta olmuşta olabilirim. olabilir gibi hissediyorum ama bu hissi nasıl bilebilirim. sadece hislenmişte olabilirim ya da boşluktan faydalanmış olabilirim. kısacası aşık olmuş olabilirim, olmaya da bilirim. bilemedim.
(bkz:boş yapmak)
aşık olduğumu sandığım yaşım 12
çocukluk aşkı yaşamamış olanlar ana rahmine geri dönüp baştan başlasın çok şey kaçırmış.

edit: 7
12 yaşındaydım ona güller hediyeler alıyordum.adı aşk mıydı bilmiyorum ama daha 12 yaşında aklımdan çıkmayan biri gelmişti kafamın içine.
oda beni görünce mutlu oluyordu yada ben öyle sanıyordum evlenme teklifi ettim bana tokat attı ağlamaya başladı o günden sonra karşı cinse yaklaşamaz oldum kimseye karşı birşey hissedemez oldum 10 yıl geçti üstünden ama ben o tokadı hala hatırlıyorum.daha küçük yaşta yenildim bu duygulara belkide böyle daha iyi olmuştur.
şuan kendisini takip ediyorumda hala çok güzel ve teklifleri kabul edebilecek yada normal karşılayacak yaşlarda.bense teklif edecek zamanı yada cesaretimi yitirdim
allah yolunu açık etsin.
14 aşık olduğumu sandığım ilk yaş. sonra 17 aşık olduğumu sandığım ikinci yaş. sonra 19 aşık olduğumu sandığım üçüncü yaş. milyonlarca insanı barındıran dünya üzerinde, gerçek aşkın bulunduğum şehir veya ülkede olduğunu düşünmüyorum. bakalım..
9 yaşındaydım ve platonik takılıyordum. sevdiğim çocuk onu köpekler gibi sevdiğimi anlamasın diye en yakın arkadaşına krampon şeklinde silgi almıştım hani belki o da silgiyi beğenir kim aldı bunu diye sorar sonra beni bulur uzun uzun silgilerden konuşuruz sanmıştım.. küçük oyunum ne yazık ki tutmadı..
sanıyorum 15 yaşındaydım ilk aşık olduğumda. ikinci kez aşık olduğumu hissettiğimdeyse 18 yaşındaydım. işin ilginç yanı iki duygu da birbirinden oldukça farklıydı. ilki çok masum, sakin, kendi halimde yaşadığım bir şeydi. sonrakiyse tam aksine tutkulu, hareketli bir duyguydu. hala düşünüyorum hangisi gerçekti?..
ağır çoçukluk aşkı : 10
8 yaşındaydım. ulan, ne güzeldi be... saf duygular besliyorduk en azından. sonradan gerçek dünya sana "merhabalar" diyor tabii, o ayrı mesele.
19 yaşındaydım ve karşılık da bulmuştum. ama hiç tahmin edememiştim bu aşkın hayatımı sikeceğini.
  • /
  • 2