yemeksepeti

türkiye'nin en güzel girişimlerinden biridir.

geçen gün youtube'ta dolaşırken yemeksepeti park videosunu izledim. adamlar yapmış gerçekten. çok keyifli izlemesi, tavsiye ederim.

girişimcilik açısından mükemmeldir fakat yeni kordon civarında oturanlar için gece saat ikiden sonra zulümdür, eziyettir, hunharca küfürdür.
telefonla konuşmak yerine bir tık ile sipariş verilebilen internet platformudur.
bazı restorantları arayıp sipariş verirseniz 1-1.5-2 tl gibi farkı ödemezsiniz.
çanakkalede son 3 senede yaygınlaşmıştır.
2 yıldır kullanıp hiç bi şikayetimin olmadığı uygulama. herhangi bi sorunla karşılaşırsanız çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar.
yemeksepeti.com’un kurulma hikayesi:

nevzat aydın 2000 yılında amerika’dan türkiye’ye dönüş yaparak, 2001 yılında türkiye’nin en büyük online yemek sipariş sitesi ”yemeksepeti.com”u kurdu. ilk kurulduğu dönemde, internetin yaygın kullanılmaması, insanların internet üzerinden alışveriş yapmaya günümüzde olduğu kadar aşina olmaması gibi nedenlerden dolayı adını duyurması biraz zaman aldı. microsoft ve doruknet ‘in düzenlediği altın örümcek yarışması’nda 2004 ve 2005 yıllarında peş peşe ”türkiye’nin en iyi web sitesi” ödülünü kazanan yemeksepeti.com dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2010 yılında nevzat aydın, yaptığı başarılı hamleler ve yaratıcı girişimleri dolayısıyla cnbc-e business dergisi tarafından ”türkiye’nin en başarılı genç girişimcisi” seçildi.
nevzat aydın, 2015 yılında yemeksepeti.com’u delivery hero’ya 589 milyon dolar gibi dev bir bütçeye satmıştı. yemeksepeti.com’da ceo olarak görevine devam eden nevzat aydın, bilgi birikimi ve deneyimlerini farklı coğrafyalarda yayma zamanının geldiğini belirtmişti.

türkiye ‘de 66 ilde online yemek platformu olarak kullanılmasının yanı sıra kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti’nde de kullanılan yemeksepeti.com başarılarını katlayarak büyümeye devam ediyor.
hayran olduğum bir kişiliktir kendisi, aynı zamanda birkaç arkadaşıma burs vermekte şahsen tanıma fırsatımda oldu. silikon vadisinde eğitim görmüş değerlerimizden birisi.
kurucusu nevzat aydın aynı zamanda trabzonspor eski yöneticisidir. kendisinin twitter biosundan anladığım kadarıyla u2, christopher nolan, fikret mualla hayranıdır.
hayat kurtarıcı bi site ellerinden geldiğince hızlı olmaya çalışıyolar kyk öğrencisi olaraktan 23:00 dan sonra yemekleri almamıza izin verilmediği için not kısmına yazdığımda hızlı bi şekilde geliyo sipariş
hayalimdeki çalışma ortamını sağlayan site. nevzat aydın gibi adamlar lazım bu topraklara
siteden sipariş vermek yerine menülerine bakıp telefonla verebilirsiniz siparişlerinizi site yüzde 10 gibi bir komisyon kesiyor bu da esnaf için hoş bir durum değil hatta telefonla sipariş verirken bu durumu belirtesiniz size güzellik bile yapabilirler.

t: yemek siparişi verilen site.
arada tatlıyı bedavaya getirtebileceğiniz yemek siparişi uygulaması.. genellikle sonuçlar hüsran olsa da ümit fakirin ekmeği paşam..
=aylık giderimin yarısı
yok market yok muhtar iyice yarrak kürek şekillere bürünen vasat uygulama.artık menülere uygulamadan bakıp restoranı arıyorum indirim veriyorlar ahahahahaha
hayatımı %70 oranında kolaylaştıran site.
üniversitede neden kilo alınırın tek kelimelik açıklaması
proje güzel uygulama başarısız genelde kullandığıma pişman olduğum uygulamadır. her seferinde müşteri hizmetleri ile aynı konuşmayı yapıyorum.
+ben 1 saat bekleyeceğimi bilsem yemek yapar yerdim.
- haklısınız beyefendi.
sonuç yemek yine 1 saat üstü sürede elime ulaştı.
bu siteden devasa boyutlu pizzalardan sipariş ederdik. bir alana bir bedava gelirdi ve yanına da 1 litrelik kola... biz de yanına bir votka alırdık ve arabayı itü göletinin yanına çekip, cuma akşamını efsane haline getirirdik.
bazen heveslenip açıyorum. mecidiyeköy'e pendik'teki lokantanın sipariş getirdiğini görünce kapatıyorum. hiçbir düzen yok. nasıl bu kadar popüler olabiliyor onu da ben anlamıyorum.
neden bizim mahalleye hizmet vermiyorsun zalım.
geçen iskender istedik tavuk döner geldi reis. üzme bizi.