yeni rektörümüz sedat murat

cumhurbaşkanı erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre,çanakkale onsekiz mart üniversitesi rektörlüğüne prof. dr. sedat murat getirildi.
1959 yılında doğan sedat murat; evli ve iki çocuk babası olup, ilkokulu ve ortaokulu samsun’da, liseyi izmit’te okumuştur.

1980 yılında erzurum atatürk üniversitesi işletme fakültesi’ne başlamış, üçüncü sınıfta iken yatay geçişle marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi’ne geçmiş ve 1984 yılında mezun olmuştur. yüksek lisans çalışmalarını, istanbul üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri anabilim dalında 1984-1986 yılları arasında “işletme düzeyinde işgören eğitim” isimli teziyle, doktora çalışmalarını ise 1986-1991 yılları arasında “sosyoekonomik boyutlarıyla genel olarak ve türkiye’de gençlerin işsizliği” isimli teziyle istanbul üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri anabilim dalında tamamlamıştır.

1985 yılından itibaren i.ü. iktisat fakültesi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünde araştırma görevliliği ile akademik ve çalışma hayatına atılmış, 1992 yılında yrd. doç. dr., 1994 yılında ise doç. dr., 25 nisan 2002 tarihinde de prof. dr. ünvanlarını almış ve halen bu bölümdeki görevine devam etmektedir.

alıntıdır.
yücel'e noldu lan? daha ona alışamadan...
resmi gazete'de yayımlanan karara göre, yücel acer'den sonra göreve gelecek olan yeni çomü rektörü. öncesinde istanbul üniversitesi rektör yardımcısı olarak görev yapan gıcır rektörün devir teslim törenini bekliyoruz.
mesela haftaya rektör değişirse "eski yeni rektörümüz sedat murat" olacak sanıyorum.

(bkz: sedat murat)