yürümek

her gün yapabildiğimiz ve buna şükretmemiz gereken eylem, bunu yapamayanların var olduğunu asla unutmamalıyız. her yıl 3 ekim dünya yürüyüş günü olarak kutlanıyor. dünya sağlık örgütü ve sağlık bakanlığı günde 10 bin adım atmanın sağlığa pozitif etkisi olduğunu söylüyor.

10 bin adım belki ilk başta fazla gelebilir, ancak daha düşük hedefler vererek yürümeye başlayabilirsiniz. bunları takip edebilecek çeşitli uygulamalar var. telefonlara programları indirebiliyorsunuz.

yürümek için illaki bir parkurda, sahil kenarında yada ormanlık alanda olmanıza gerek yok, kendinizce çözümler üretebilirsiniz. markete, ekmek almaya, yakın yerlere yürüyerek gitmek. servisten/dolmuştan erken inip yürüyerek eve gitmek. yürümeyi sevmiyorsanız bunların hiç birisinin size bir anlam ifade etmediğinin farkındayım.
yine de; sağlığınız için yürüyünüz, kendiniz için yürüyünüz, unutmayınız ki

"sağlam kafa sağlam vücutta bulunur"
https://www.ntv.com.tr/sa...en,za9hhxlbjkw1ipec1v3ija
canınız ne kadar sıkkın olursa olsun hava şartlarına göre giyinip dışarı çıkın ve deli gibi yürüyün nereye gittiğinizin bir önemi yok amaç yolun sonuna değil sıkıntınızın sonuna ulaşmak ve belki yarım saat belki iki saat sonra mutlaka ulaşırsınız emin olun