zamanda yolculuk

antik çağlardan beri insankızı ve insanoğlunun beynini gıdıklayan hayal. modern zamanlarda ise daha çok arzulanan bir şey.

psikolojik olarak :
hepimiz zamanında bir boklar yedik ve bunu geriye almak istiyoruz.

kronolojik olarak incelendiğinde:
"düşünsene zamanda geri gidip hitler'i öldürüyorsun .d.d.d"

meta-kronolojik olarak:
"düşünsene gelecekte zaman yolculuğu yapıp hitler'i öldürecek kişiyi zamanda yolculuk yapıp tam hitler'i öldürecekken öldürüyorsun .d.d.d yahudiler şok yahudiler iptal djshshshsh"

bilimsel olarak irdelendiğinde ise;
günümüz teknolojisi ve hatta mümkün olabilecek tüm teknolojiler ile ulaşılması imkansız olan ışık hızına ulaşıldığında zaman, ışık hızında hareket eden cisim için neredeyse durabilecek kadar yavaşlıyor. bu sayede o cisim algılanamayacak kadar kısa bir sürede başka bir yere gitmiş oluyor. böylece ışınlanmayı gerçekleştiriyoruz ama konumuz zamanda yolculuk değil miydi ?

imkansız mı ?

modern mistisizme sorulur ise;
zaman bir illüzyondur ama karadelikten geçersen belki şansın olabilir. bilinmez. ama bunun yerine 20 liraya falına bakabilirim ?

uzun lafın kısası, ebediyete kadar imkanı olmayacak olan fakat insanlığın sürekli arzuladığı birşey olarak kalacak olan, var olmuş en güzel ve en korkutucu paradoksları doğuran kavramdır.
matematiksel olarak mümkündür. çoklu evren teorisi her zaman yolculuğunun uzay zaman dokusunu kırdığını ve yeni bir evren oluşturduğunu söyler. yani eğer geçmişe gidip hitleri öldürürseniz bu evrende hiç bir şey değişmez ancak yeni bir evrende hitler ölmüş olur
ileri tarihlere yolcuk yapmak istemezdim. düşünsenize her şey ilerlemiş ve ortalıkta dolaşan tek geri zekalı sizsiniz. ama geri gelinebiliyorsa o olur ileri teknolojileri öğrenip şimdiki zamanda çakallık yapılabilir.
keşke mümkün olsa kendimi 600lü yıllarda bulmak isterdim
işin sırrını çözdük dünya bizi çekemiyor yiğenim bah hep gözleri burda kem göresiceler!!!11!!1!!!