zamanın çok çabuk geçmesi

1 gün 32 saat falan olsaydı anca yeterdi.
daha dün annem altıma bez bağlarken, bu gün ben envai çeşit partnerimi ha soyup ha giydiriyorum. zaman çok hızlı evet ama benim gibi genç ve güzel birisi çok daha hızlı.
beyninin küçük oyunları simülasyon teorisi çöktü ak.
geçen gün ev arkadaşımla düşündük bunu... 1 yıl ne çabuk geçti, daha 1 yıl öncesinde bambaşka, mutlu, ayaklarım yerden kesilmiş bir vaziyette dolaşıyordum. her şey çabucak oldu, bitti ve geçti...
yoktur öyle bir şey. klişedir. aslında olan hatırlamaya değer eylemlerimizin azlığından dolayı meydana gelen bir boşluk hissidir. mesela bir yaz tatili boyunca evde aynı oyunu oynamış bir insan evladı daha ileri bir tarihte geçmişini düşündüğü zaman bahsi geçen yaz tatili aklına bile gelmeyecek yahut sadece oyun oynadığını hatırlayacaktır. buna karşın aynı yaz tatilinde avrupa turuna çıkmış birisi için hatırlanacak binlerce şey vardır.

hatırlanmaya değer anılar yaratmak üzere olduğunuzda bunun farkına varabiliyorsanız zamanın kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.

ha bir de tabii yaş ilerledikçe çok eskide kalan anlar düşünüldüğünde "vay be zaman amma çabuk geçmiş" dedirten durumlar vardır ki bunlar tamamen farklı bir kategoride değerlendirilmeli. beynimiz carpe diem mottosuna göre çalışır. yaşadığımız an normal bir insanın beyni için en önemli andır. bu yüzden uzak geçmiş beynimizden silinir ve daha önce izlediğimiz bir film gibi gelmeye başlar. bazen gerçekten yaşanıp yaşanmadığını bile sorgulatabilir.

(bugün de kendi çapımda çok bilmişlik tasladım çok şükür) (gidip pubg mobile oynayayım da zaman çabuk geçmiş gibi olsun)
kuantum zamazingosuna göre 1 gün 1 yıl olsaydı bile senin için bir şey fark etmeyecekti, çünkü senin algın ona uygun olacaktı, belki 1 gün 1 milyar yıldır; bir kelebeğe göre.
çok hızlı yaşlanmanın göstergesi
bir benim için mi geçmiyor bu zaman bir tek benim mi sonuna kadar hissettirerek geçiyor günlerim ya da geçmek bilmiyor
güzel olunca çabuk geçiyor sadece