zengin olup komünist takılmak

tamamen komik bir olaydır. bir de bunun milliyetçilikten uzak versiyonu vardır ki onu abaküs paklar.
iyi kazanıyorsan komunist olamazsın, doğuda doğduysan milliyetçi olamazsın, dindar bir ailede doğduysan ateist olamazsın... ahahaahhaahahah. ya sizin beyninizin yerinde saman falan mı var? doğuştan zengin ailede doğmuştur belki? belki ailesi iyi kazanıyordur? bu adam siyasi bir kimlik kazanamaz mı? boş başlık, fiiiuuuv geeeeeeeç.
zannımca engelsten bir habersiniz bir okuyup araştırın oluyoruz yani ana babanın imkanlarını bir kenara itip üstüne onlara resti çekip fikirlerimizin peşinden koşabiliyoruz ki bu fakir edebiyatı yapmaktan daha değerli bence
komünist mücadele için sınıfa ait olman değili sınıf bilincine sahip olman gerekli. yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi engels hakkında hiç bir fikrin yok sanırım. yok ayağında adidas varmış, yok çok paran varmış komünizm ne alaka imiş cart curt. konuya dair fikrim yok de bitsin gitsin.
çanakkale'de böylelerinden bol bulunur. öyle ki kendine komünist diyen bir arkadaşın kira parasını biraya gömdükten sonra babasını aramasıyla kira parasını babasının yine gönderdiğine şahit oldum, yine kendine komünist diyen başka bir arkadaşın ise 3+1 deniz manzaralı bir dairesinin olduğuna. daha neler neler.


her şey türkiye'de yarım olduğu için çok da kurcalamamak gerek.
türkiye cumhuriyeti topraklarında komünist olup 1 yıl sonra milliyetçi olan insanlar gördüm ben haahha yaşı ileri insanları saymıyorum lâkin bilhassa gençler(15-21 yaş) ne sağı ne de solu "gerçek" anlamda anlamadan yorum yapıyor ve elbette daha sonra pişman olacakları eylemlerde bulunuyorlar.
paramız var diye komunist takilamiyor muyuz??paramiz var ulan para!!

kafamiza gore takiliriz size mi sorucaktik aq fakirleri..
akla fraklı komunist friedrich engels i getiren başlıktir
ülkeye komünizm gelecek olsa komünizm olmayan ülkelere anında kaçacak olan tiplerdir. tatlı su solcuları olarak da bilinirler. benim tanıdığım en solcu adamın yatı vardı o yata da renault kadjar ile gidiyordu.